Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | Út 5.3.2013 20:23:48

jariss >> Bydlíš v domku,nebo na bytovce?

    NSihanuk - Profil | Út 5.3.2013 20:22:00

    jariss >> v žádnym případě nehnojit a udržovat mírně vlhké. Myslim ale že je lepší vždy na jaře koupit novou mladou rostlinu v plný síle než křísit polomrtvou po zimě.

      Njariss - Profil | Út 5.3.2013 20:10:23

      Sihanuk >> U sklepního okýnka by mohl zimu přežít, ale jak často zalévat a případně hnojit v zimním období.
      Díky za cenné rady.

        NSihanuk - Profil | Út 5.3.2013 19:59:42

        jariss >> sklep je blbej potřebuje světlo

          Njariss - Profil | Út 5.3.2013 19:50:23

          Sihanuk >> Chápu li to dobře, rozmarýna musí být tedy na zimu uložena třeba do sklepa, kde není moc teplo.
          Jak se tedy takto uložená kytka často zalévá a jak moc musí být zmní stanoviště náročné na světlo? Šero je dostačující?

            NSihanuk - Profil | Út 5.3.2013 19:09:27

            jariss >> Chyba je v tom že rozmarýna neni kytka co má ráda v zimě teplo.

              Njariss - Profil | Út 5.3.2013 19:00:17

              Pěstoval jsem doma i v kanceláři rozmarýnku. Před asi 3 týdny začaly hnědnout špičky lístků a postupně obě rozmarýnky uschly.
              Pěstoval jsem je asi 2 roky. Zaléval jsem je vodou s přimícháním tekutého hnojiva. V teplých měsících jsem je měl na zahradě.
              Kdyby byly blízko topení, tak by stromeček uschnul dle mého daleko dříve a né až po několika měsících.
              Kde by mohla být příčina, nedokáže někdo poradit? Rád bych se vyvaroval stejné chyby.
              Díky.

                NPetr64 - Profil | Ne 3.3.2013 19:43:15

                Dodlinka >> Já už dokonce i plel.Začíná věčnej boj.:o)
                Sníh je tu jen na kopcích.:-)

                  NDodlinka - Profil | Ne 3.3.2013 19:40:29

                  Petr64 >> Možná v Brně. U nás je zatím země zmrzlá a sníh. :-(

                    NPetr64 - Profil | Ne 3.3.2013 18:43:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Člověk lehce odplevelí a už se jaří.:o)

                      NPetr64 - Profil | So 2.3.2013 16:04:47

                      KUBA >> Loni sem čekal a pak sem nestíhal.Je značně nespolehlivej.:-)

                        NKUBA - Profil | So 2.3.2013 16:00:09

                        Petr64 >> no jistééé, má moc práce, zahájíme si to sami :-)

                          NPetr64 - Profil | So 2.3.2013 15:57:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          ......první letošní on-line.Je zahájeno a absťák je fuč.:-)

                            NPetr64 - Profil | So 2.3.2013 15:52:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Zdravím pánové.
                            Dnes sem naznal,že Plkárenský vyhlašovač jara Mildas je značně zdrženlivý a nerozhodný.Rozhodl sem se,že na něj nebudu čekat.......

                              NPísek - Profil | Pá 1.3.2013 21:15:25

                              KUBA >> tedy si to užij :-))) vyřešil jsi to dobře !

                                NKUBA - Profil | Pá 1.3.2013 17:30:06

                                Písek >> mě je je to fuck :-), příští týden jedu do Thajska, tam je leto, 28C, návrat až 24.března a to by už mělo bejt bez sněhu všude... a jaro na pochodu

                                  NPísek - Profil | Pá 1.3.2013 15:57:56

                                  KUBA >> nevím jak kde,ale v okolí Brna sníh většinou šel dopryč,místy jen v lese a na severních stráních by se dalo chladit šampáňo,

                                    NKUBA - Profil | Pá 1.3.2013 11:10:21

                                    Písek >> a proč ho taky zastavovat, že .-)

                                      NStopař - Profil | Čt 28.2.2013 8:30:28

                                      Písek >> Paráda,tady u nás to snad bude také letos o něco dřív než normálně.

                                        NPísek - Profil | Čt 28.2.2013 8:17:15

                                        a něco i pro zahradníky,