Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPísek - Profil | Čt 28.2.2013 8:15:45

právě dosnídala

    NPísek - Profil | Čt 28.2.2013 6:45:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    jaro už nezastavíš !!

      NStopař - Profil | St 27.2.2013 9:59:50

      Písek >> No to je nápad.Pískovo ručně kované muškařské háčky.Panečku s tím uděláš díru do světa. :-) Pak se pochlub jak dopadlo barvení a následné měkčení.

        NPísek - Profil | St 27.2.2013 9:13:43

        Stopař >> teď jsem našel dost popisný postup barvení za studena a následné měkčení obarvené kůže.Jen tak na zkoušku si udělám pár zonkerů a snad je později i rozhýbu.Jasně že je jednodušší ty pásky koupit,ale je to taková má úchylka....snad nezačnu ještě kovat vlastní háčky :-))))

        tohle není velkosklad zeleninou,ale část "sušárny"

        Ohni prut !!!
        Písek

          NStopař - Profil | St 27.2.2013 8:55:14

          Písek >> Rád bych ti nějak poradil ale opravdu nevím,s barvením nemám skoro žádnou skušenost.

            NDodlinka - Profil | St 27.2.2013 8:42:15

            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 26.2.2013 11:15:57 >> Teď dobrý. V létě ale občas není žádný. Chci tu na jaře udělat vrt abych to mohl dotovat studenou vodou. Garantují mi odběr minimálně půl litru za vteřinu, což je 40m3 za den. Teoreticky by to mohlo stačit. Kdyby ne, tak ještě přikoupím aerátor.

              NPísek - Profil | St 27.2.2013 8:15:51

              Stopař >> nevíš ,jak nabarvit vyčiněnou kůži z králika,aby později byla vláčná ?
              mě vždy ztuhne a není ten zonkerpásek hemživý,i když ho barvím při nízké teplotě.Viděl jsem kdysi video,kde se touto tématikou barvíři zabývali,ale nemůžu nic podobného najít.Mám dost vhodných kůží,ale barevný (jarní) přeliv by jim slušel.Večer snad dám na FB fotky toho obarveného peří,karneval v Riu je
              pouhá provinční akce :-))))

                NStopař - Profil | St 27.2.2013 7:20:01

                Písek >> Příroda to má jednoduché páč má pár let před náma náskok. :-)))

                  NPísek - Profil | Út 26.2.2013 11:41:28

                  KUBA >> + Stopař,
                  sám se divím,co se dá z červené,žluté a modré barvy namíchat za odstíny
                  prostě ta příroda s barvením kvítek to má jednoduché. :-)))

                    NStopař - Profil | Út 26.2.2013 11:18:54

                    Písek >> Panečku Ty jsi divoch,jedeš ve velkém.Smekám před tebou. :-))

                      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.2.2013 11:15:57

                      Dodlinka >> jakej tam máš průtok ?

                        NDodlinka - Profil | Út 26.2.2013 11:07:52

                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 26.2.2013 8:54:42 >> Uvidíme. Na konci března přivezou 500 ročků a 100 dvouročků duháků. Když přežijí léto tak ještě na podzim dosadím.

                          NKUBA - Profil | Út 26.2.2013 10:24:52

                          Písek >> už to nepij :-)

                            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.2.2013 8:54:42

                            Dodlinka >> tak to už povolenku fakt nepotřebuješ. A skoro 4 metry, to už by snad zkousl i potočák. Siven rozhodně.

                              NPísek - Profil | Út 26.2.2013 8:12:36

                              stačí trošku barev,peří a nějaká srst

                              nevypadá to,jako by už kvetla skalka ?

                                NPísek - Profil | Út 26.2.2013 8:11:16

                                muškař si jaro udělá kdykoliv

                                  Njambo - Profil | Po 18.2.2013 19:20:25

                                  Písek >> jó už jsme nějaký rok ve 3 fázi :-)) počkej na jaře je to nejhezčí ,tak pak to sem dám. Co se té vody týká,tak mám přítok ze všech střech,rod.dům,garáge,zahradní domek, když dlouho neprší a je velký odpar tak dopustím,mám i studnu. Hloubka nej od 150 cm do 50cm. Celkem vody 30 kubíků ,měřeno přes vodomě při prvním napouštění . Oskeruše nemám jenom durancie a trnky(švestky) - perfektní dip :-))) na všecko :-)))

                                    NPísek - Profil | Po 18.2.2013 19:04:59

                                    jambo >> netuším,jak máš tuhle zahrádku starou,ale železné pravidlo je, že 1. rok se sází a osazuje (plocha či skalka je taková "hladová".....2.rok se rostliny rozrostou a plocha se začne pokrývat....3. rok je potřeba začít pořádně protrhávat, vyrývat,likvidovat.

                                    to vytrhané ale většinou rádi zlikvidují začínající skalničkáři ,,,je to takový kruh,

                                    a také opatruj oskeruše !!!
                                    :-.))))

                                      Njambo - Profil | Po 18.2.2013 18:53:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      stejná ale letní, ta je lepší ....

                                        NPísek - Profil | Po 18.2.2013 18:53:35

                                        jambo >> to je ve Strážnici taková kosa, že jsi neudržel foťák v klidu ? :-))))
                                        ta profese v kartě platí ?