Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nkosvi - Profil | Ne 10.3.2013 17:37:28

Petr64 >> To je naprostá pravda ;-)

    NPetr64 - Profil | Ne 10.3.2013 17:35:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    kosvi >> Kdyby jen ladoňky.Už to valí ven všechno.:o))

      Nkosvi - Profil | St 6.3.2013 16:56:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Už se klubou

        Njariss - Profil | St 6.3.2013 14:25:15

        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 6.3.2013 10:29:30 >> Díky za další rady.

          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 6.3.2013 10:29:30

          jariss >> blbě vychytaná teplota a zálivka. Chce to například chladnou chodbu, půdu u okna, světlej sklep, ale nesmí tam být mrazivý průvan. Zalít jen občas a zásadně v době vegetačního klidu nehnojit, to nedělá dobře ničemu.

            NPetr64 - Profil | St 6.3.2013 5:53:47

            jariss >> V Brně je nad nulou.
            Ještě nevím.Pokud bude fučet jak včera,tak bolo nebo feeder.Pokud přijde ta vichřice kterou vyhrožovali večer na Nově,vytáhnu kaprařinu.Rozhodně ale nahodím.:o))

              Njariss - Profil | St 6.3.2013 5:51:14

              Petr64 >> Hezký, tak ať se zadaří. Tiše závidím. V Praze je -5°C a pěkně to leze pod kůži.
              Budeš zase chytat na ropovod, nebo dnes jen bolo?

                NPetr64 - Profil | St 6.3.2013 5:49:17

                jariss >> Taky funguju brzo.Vařím si kafe do termosky a vyrážím na ryby.:-)

                  Njariss - Profil | St 6.3.2013 5:47:40

                  Petr64 >> Já už straším v kanceláři a popíjím raní čajíček. Jsem naučený brzo vstávat :-)

                    NPetr64 - Profil | St 6.3.2013 5:42:04

                    jariss >> Není zač.Co nespíš??:o)

                      Njariss - Profil | St 6.3.2013 5:40:19

                      Petr64 >> Ještě jednou velký dík za cenné rady. Vezmu si je k srdci :-)

                        NPetr64 - Profil | St 6.3.2013 5:32:39

                        jariss >> Záleží na tom,jestli je zelenej výhon už vyzrálej.Můžeš i opatrně odlomit větvičku od hlavního kmene a nechat patku.Způsobů je hodně.:-)

                          Njariss - Profil | Út 5.3.2013 20:52:14

                          Petr64 >> Vidíš, to mě nenapadalo, jsem teprve začátečník v tomto oboru :-)
                          Vždy to chce, aby na řízku bylo kus dřeva, nejenom nový výhon, nepletu li se?

                            NPetr64 - Profil | Út 5.3.2013 20:49:06

                            jariss >> Můžeš si to po jednotlivejch kouskách zkoušet i během roku z bylinných řízků.Budeš mít na zimu vyzrálý rostlinky.:-)

                              Njariss - Profil | Út 5.3.2013 20:47:25

                              Petr64 >> Stimulátor, to je to správné slovo :-))
                              Díky moc za rady, koupím nový rozmarýn a tvůj postup na podzim vyzkouším.

                                NPetr64 - Profil | Út 5.3.2013 20:33:22

                                jariss >> Stimulátor.:-)
                                Můžeš do písku,nebo rašeliny s pískem.

                                  Njariss - Profil | Út 5.3.2013 20:31:57

                                  Petr64 >> A ty řízky jen zapíchnu ho substrátu, nebo je mám obalit do takového prášku, nebo co to je, stejně, jako u řízků ovocných stromů? Nevím, jak se ten prášek jmenuje, ale tento postup mě naučil manželčin děda.

                                    NPetr64 - Profil | Út 5.3.2013 20:28:10

                                    jariss >> Na podzim si udělej 10 řízků a na jaře vyber jednu nebo dvě nejsilnější.Stará zdřevnatělá rostlina je náchylná na usychání.Řízky můžeš mít i v šeru na chodbě do teploty +5°C.

                                      Njariss - Profil | Út 5.3.2013 20:27:51

                                      Sihanuk >> To je také řešení, ale takhle jsem ulamoval větvičky do vaření celou zimu.
                                      Rodinka má ráda nejen rozmarýnku v jídle a tak se snažím bylinky pěstovat vlastní po celý rok. Jen ty výsledky jsou dosti různorodé :-)

                                        Njariss - Profil | Út 5.3.2013 20:24:55

                                        Petr64 >> V domku.