Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

oskus - Profil | St 11.1.2012 20:28:26

Roman C. >> jj mám zatím naježděno max 65 km za den a to už jsem celkem hotovson

    rarach - Profil | St 11.1.2012 20:19:35

    Na týden a více jezdím už 4 roky zásadně do Francie, už proto že tam nemám strach o synátora, střediska jsou rozlehlejší a tak se dá vždy najít pár míst kde se člověk vyřádí na manžestru ještě odpoledne a nemám o kluka strach, že ho někdo sejme. Ze začátku bylo také dobré, že lyžarská škola stála 20 Eur na den, což se prostě nikde jinde za takovej peníz nedá pořídit. Pro mne je Top středisko Risoul-Vars, není tam tedy žádnej super komfort , ale já tam jezdím lyžovat. Další devízou je azúro, ještě nikdy sem tam nezažil jinou barvu na obloze, tedy až na bílé čáry od letadel.
    Na prodloužené víkendy Rakousko, mám radši něco menšího a klidnějšího, většinou volím Virgen.
    Lyže slalomky - momentálně Blizzard SL.. Boty Tecnica, protože mám úzkej nárt a u většiny jiných značek bot se mi blbě stahuje spodek.

      Ondra (tloušťák) - Profil | St 11.1.2012 20:15:29

      Já jezdím lyžovat sem: Tignes-Val ´d Isere

        Stanďour - Profil | St 11.1.2012 20:05:52

        A tady malý důkaz, že ne vždy jde vše podle plánu. Naštěstí to bylo do měkkýho. :o)

          Stanďour - Profil | St 11.1.2012 20:04:52

          Minnow >> Díky, ale jsou jistě větší borci a strašidelnější kopce. Je to Titlis, Švýcarsko.

            Šlapeto - Profil | St 11.1.2012 20:00:50

            G.Moolis >> Tý vole :))))

              Minnow - Profil | St 11.1.2012 19:57:58

              Stanďour >> Jsi borec. Osobně neznám nikoho kdo by takovejhle kopec sjel, protože na to nikdo nemá sebevědomí. I kdyby jsi to sjel po zadku tak jsi borec. Můžu se zeptat kde to je?

                G.Moolis - Profil | St 11.1.2012 19:52:49

                myslím, že tohle
                http://www.sport.cz/clanek/196412-nosi-lyzarka-maze​ova-zakazane-kalhotky-federace-fis-je-zkouma.html
                by tady nemělo chybět. Jaké spodní prádlo používáte při lyžování vy?

                  Stanďour - Profil | St 11.1.2012 19:48:50

                  mildas - Quinn >> Nemusíš, já Ti věřím, dělal jsem si srandu. Ten kopec je fakt krásnej, byl jsem z toho úplně vedle, každopádně díky za uznání. Taky mě od tý doby konvenční jízda na sjezdovkách nebaví. Minulej rok jsem v Alpách trpěl a po dvou dnech na sjezdovce už jsem odmítal vyrazit. Freeride je fajn, ale když jsem si tam pod vrcholem ustlal a po pětiminutovym hrabání ven zjistil, že jsem sám a že to musim sjet sám až dolu, tak mi do zpěvu nebylo. Jel jsem poslední (o to jsme losovali, a pak se střídali) a kluci si nevšimli, že tam nejsem. Zjistili to až v půlce kopce. Kdybych si tam něco udělal, asi by mě nenašli, možná ani nehledali. Viz. varovný nápis dole: ,,Pro jeden Váš život nebudeme riskovat životy záchranářů!" Takže každá mince má dvě strany.

                    mildas - Quinn - Profil | St 11.1.2012 19:28:55

                    Stanďour >> kua, ja jdu ty fotky hledat a skenovat.
                    Ten kopec je fakt krasnej, jste dobry.

                      Stanďour - Profil | St 11.1.2012 18:52:22

                      Roman C. >> To jasný a je to správnej přístup. My jsme si to vždycky nejdřív prošlápli, než jsme se někam vrhali. Nejhustší skok (já to odhaduju na takových osm výškových metrů) jsme nefotili, protože sněžilo a nebylo by nic vidět (to jsem měl staženou řiť). Když se udělalo hezky, tak už to bylo rozježděný a nebezpečný. Jinak největší nebezpečí tam hrozí od ledovcových puklin, který nejsou v tomhle množství sněhu shora vidět, takže je dobrý mít freerideovou mapu. Kolem jedný jsme i s mapou projeli tak dvacet metrů, aniž bychom o ní věděli, tak jsme si pak vzájemně a hlavně oprávněně nadávali do idiotů.

                        Roman C. - Profil | St 11.1.2012 18:36:18

                        Stanďour >> pokud se dopredu vi, ze je dole metr prasanu a cisto tak asi jo, ale pokud to tam neznam, tak se vzdycky na takovych mistech desim nejake spicate skaly co bude 10cm pod snehem a ja budu pak napichnutej jak jednohubka :-) Do takovych mist totiz vetsinou jedu uplne sam, ostatni se boji, nebo to neumi a cekaji nekde na sjezdovce...

                          Stanďour - Profil | St 11.1.2012 18:25:42

                          Roman C. >> Nevykašlal, i kdyby jsi z toho skočil šipku, tak by ses zapích, jak píše CarpHouser, do peřiny. Akorát bys měl pak problém se z toho vyhrabat, takže je samozřejmě žádoucí to ustát.

                            Stanďour - Profil | St 11.1.2012 18:24:00

                            Přemas >> CarpHouser - 11.1.2012 17:56:52 >> Tak. :o)

                              Roman C. - Profil | St 11.1.2012 18:10:16

                              Stanďour >> pekny plane, peknej prasan - to bych dal taky, na ten skok bych se ale s prominutim vykaslal, to uz je na me moc

                                Stavba - Profil | St 11.1.2012 18:07:30

                                Minnow >> cau, ja tam byl jen jednou na otocku par let zpet. 2 - 3 x do roka se zaplni bus s mistnima a vyjede se na celodenni do rakous nebo do reichu. nakou cernou sjezdovku sme tam sjizdeli, ale nevybavuju si jestli to byla ta spodni az k parkovisti. kazdopadne to byl slusne padak.

                                  CarpHouser - Profil | St 11.1.2012 18:04:42

                                  Minnow >> Tak si hodíš kraula :o)) Drsňáci prsa a nejdrsnější čubičku :o))
                                  PS: freeride ski nejezdím, nemám na to lyže, i když jsem si ten pocit klouzání po velké vrstvě prašanu vyzkoušel. Musím říci, pocit je to dobrej :o)

                                    Minnow - Profil | St 11.1.2012 18:01:23

                                    Přemas >> CarpHouser - 11.1.2012 17:56:52 >> To určitě, ale průser je, když strhneš lavinu :-)

                                      numen - Profil | St 11.1.2012 17:58:25

                                      VL.K. >> tvé pověstné foto,jen jestli to nebylo nohama:-))))) Jinak Vlaďka z Volejbalu,zlomenou kost těsně u kotníku,naštíplej kotník a nějakou trhlinu na patě. Ve středu jde na operaci.

                                        CarpHouser - Profil | St 11.1.2012 17:56:52

                                        Stanďour >> to se to padá do peřin :o)