Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NBenda 24,72 - Profil | Čt 9.1.2014 18:11:08

Tak jsem si dneska koupil svoje první lyžáky. :-) Vždycky jsme je měly dohromady s bráchou a před 15 lety jsem lyže vyměnil za snb. Ale na něm teď nejsem schopnej dostatečně korigovat děti při výuce. :-( Tak uvidíme, snad toho nebudu litovat. http://www.sportisimo.cz/dalbello/aerro-75/36464/

    NRoman C. - Profil | Čt 9.1.2014 9:54:43

    Royale with Cheese 3 >> ve hře jsou dva termíny - čtvrtek - neděle hned příští týden, nebo týden potom 23 - 26.1. Ono to bude ve finále asi hurá akce, víceméně čekám na předpověď, zatím to vypadá, že příští týden tam bude pořád sněžit, takže reálnější je až ten týden potom. Ono to může ale dopadnout i tak, že pojedeme nakonec jinam skrz lepší počasí. Zase toho volna nemám tolik, abych si mohl dovolit na horách po celou dobu mlhu a sněžení :-)

      NRoyale with Cheese 3 - Profil | St 8.1.2014 23:00:58

      Roman C. >> kdy chcete jet ?

        Nvit - Profil | St 8.1.2014 22:48:03

        Stavba >> Stavba - 7.1.2014 14:04:28 >> Skelet boty se dá normálně roztáhnout, dneska už to dělaji leckde. Nahřátím se snad dá doma vytvarovat botička, ale nikdy sem to nezkoušel.

        Ještě zvaž jestli problém nemůže bejt jinde než v šířce boty, 104mm je totiž hodně široká rekreační bota a takhle širokou botu roztahovat nevim, nevim (to je jako by sis stěžoval že Shimano Alivio je na tebe moc rychlej prut :)). Možná zkus spíš nechat si udělat na míru vložky, ty by ti měli trochu pomoct.

          NRoman C. - Profil | St 8.1.2014 22:28:26

          Royale with Cheese 3 >> díky moc! koukám i na Booking je to teda hodně probrané, tak uvidím co seženeme. Dík.

            NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 7.1.2014 16:16:50

            Roman C. >> http://www.michein.at/geschichte.html Rosemarie je úžasná pohodářka, byl jsem tam třikrát s kolegama. V St. Margarethen jsme bydleli v apartmánech na faře, kuchyně společná s velkou společenskou místností, cena ve vrcholný sezoně tuším jen 13 E/osobu, na sjezdovku asi 200 metrů. Bohužel nemůžu ten kontakt už najít. Ale celý St. Margarethen je prima v tom, že je malé a na sjezdovku je to kousek. Prakticky všude jinde se musí dojíždět. Zkus jít tudy http://www.stmargarethen.at/unterkuenfte.html . St. Margarethen bych fakt preferoval už proto, že Aineck - Tschaneck mám z Lungau nejradši ( samozřejmě Obertauern nepočítám). JInak velký ubytovací kapacity jsou přímo na Katschbergpassu, ale jsou to takové ty velkokapacitní "vepříny" a to fakt nemusím. Navíc drahé....

              NRoman C. - Profil | Út 7.1.2014 14:48:21

              Royale with Cheese 3 >> no hoď mi sem, nebo do SZ oboje prosím, jedeme asi se známýma, tak se jich poptám co upřednostní. Díky moc.

                NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 7.1.2014 14:30:33

                Roman C. >> chceš nízkonákladový, ale pohodový bydlení do St. Margarethen přímo pod sjezdovku ( bez dojíždění), nebo do Tamswegu s domácím mlíkem, špekem a welnessem ?

                  NStavba - Profil | Út 7.1.2014 14:04:28

                  Hoj vsem, nehodil by nekdo tip, co udelat s preskacema, ktery mi tlaci do sirky? jestli jdou trochu roztahnout nejakym kopytem nebo aspon trochu roztahnout vlozku ? nekdo mi tvrdil, abych pouzil fen a zahral je ... ? mam sirsi nohu a koupil jsem si Salamonky 104mm. tyden v italii a katastrofa, nedalo se to vydrzet.. prip. tip na co nejsirsi boty ? diky

                    NRoman C. - Profil | Po 6.1.2014 21:01:27

                    Nemá náhodou někdo tip na ubytování v St.Margarethen in Lungau, St.Michel, případně Katschbergu? Uvažuji o nějakém kratší výjezdu tímto směrem, ještě je ve hře Innerkrems...

                      NMB - Profil | Út 24.12.2013 9:30:32

                      vit >> to určitě nee to máš pravdu

                      Snad jen v případě chůze po areálu :)))))

                        Nvit - Profil | Út 24.12.2013 9:27:54

                        MB >> Sem zrovna šel okolo a naivně si myslel, že se skutečně ptáš :), chtěl sem říct že flexe se nerovná pohodlí.

                          NMB - Profil | Út 24.12.2013 9:23:55

                          vit >> viz níže

                          Navíc tebe jsem se neptal čéče a nějak jsem nepobral co se mě snažíš říct ...

                          Necháme to na jindy ok? :)))

                            Nvit - Profil | Út 24.12.2013 9:19:54

                            MB >> Mno nižší flexe opravdu nemusí znamenat pohodlnější boty, já třeba na učení mám Speedmachiny se 130 flexí a jelikož to jsou poměrně široký boty s tlustší botičkou, tak celej den uplně v pohodě. Na druhou stranu, třeba dobermanny ve 120 jsou užší, mají tvrdší botičku a učit v tom celej den, nevim, nevim...

                            Zase zbytečně tvrdá bota neodpustí chybu (ano nejenom lyže na to má vliv), navíc člověk musí mít sílu a vědět, jak se do ní opřít.

                              NMB - Profil | Út 24.12.2013 9:05:41

                              FJ >> a o čem to je?

                              Dík

                                NFJ - Profil | Út 24.12.2013 6:51:00

                                sramas - 23.12.2013 12:59:49 > vyšší flexe se neboj, boty značené jako 100 -110 jsou stejně "pohodlné" jako papuče kolem 80, o tom to není. Hlavně vybírej podle rozměru tvého chodidla, velká a hlavně široká bota je naprd. Pokud máš úzké chodidlo tak výběr ůzkých bot tě dovede ke sportovnějším modelům. skol

                                  Nvit - Profil | Po 23.12.2013 20:16:55

                                  sramas >> Tak za mě bych se těch stovek nebál, ale je fakt že 100max.
                                  doporučuju si přečíst tohle:
                                  http://snow.cz/clanek/1227-jak-vybrat-lyzarske-boty​

                                  btw: 14 jsou podle FISu slalomky... Třeba závodní slalomky Lusti mají R14...

                                  Orientačně:
                                  12-14R slalomka, 14-17R univerzálka 17-21R komereční obřačka, 21-35 závodní obřačka.

                                    Nsramas - Profil | Po 23.12.2013 19:39:31

                                    MB >> orientačně mi to stačí. Nedovedu si pod tím číslem nic představit.

                                      NMB - Profil | Po 23.12.2013 18:55:02

                                      sramas >> mno 14 už se dá říct že jsou na delší oblouk už to nebudou klasické slalomky....a s tou váhou bych si vzal botou s 80-90 flexí 100 už bude na tu váhu zbytečně moc

                                      Vybrat vhodné boty je fakt ,,nemožné,, :)))) to ti tu potvrdí většina lidí ja už to odkládám cca 4 roky :))