Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

Nsramas - Profil | Po 23.12.2013 18:41:19

MB >> Vážím tak 82. Měl jsme teď půjčené lyže s R14 (jsou to ještě obřačky?). Ty mi vyhovovaly.

    NMB - Profil | Po 23.12.2013 18:30:03

    sramas >> mno to se těžko radí.....

    Doporučil bych něco mezi 80-100flex a k tomu vhodně tvrdé lyže(předpokládám nějaké obřačky)

    Víš je hloupost mít 120flex na rekreační lyžování a naopak na závodní tvrdé lyže mít flex 60


    Kolik vážíš?

      Nsramas - Profil | Po 23.12.2013 17:56:30

      MB >> OK, tak jezdím sportovně. V poslední době jsem jezdil jen běhny, ale řekněme, že budu sjezdovat tak 5 až 10 dní v roce. Lyže nemám.

        NMB - Profil | Po 23.12.2013 13:27:50

        sramas >> snažit se a jezdit je rozdíl....

        Jak často jsi na horách a kolik hodin denně lyžuješ? Jo a jaké máš lyže....

          Nsramas - Profil | Po 23.12.2013 12:59:49

          Jakou mám vybírat tuhost boty? Chlapík v Intersportu mi tvrdil, ze ve 100 nevydržím, abych vybíral něco v 80. Snažím se jezdit sportovně.

            Nsupinna - Profil | So 21.12.2013 17:04:11

            FJ >> :))) tak to se mi líbí moc!

              Nsramas - Profil | So 21.12.2013 16:40:59

              Lálos >> Azuro, sníh jen na sjezdovkách, ale jezdilo se až dolů na parkoviště.

                NLálos - Profil | Čt 19.12.2013 23:00:52

                sramas >> jak bylo? :) jakej byl sníh a otevřený sjezdovky?

                  Nsramas - Profil | Čt 19.12.2013 13:48:35

                  Tak Kronplatz se povedl. Půčovna pod sjezdovkou 67 EUR na 3 dny za Nordic.

                    NRoyale with Cheese 3 - Profil | Po 16.12.2013 10:22:50

                    Roman C. >> já jsem Atomicy nedával hlavně s tím jejich betaprofilem: nové absolutně skvělé, ale rychle do kopru. Dostali rozum a dnes už jsou jinde. Sendvič je sendvič. Je fakt, že v poslední době z hlediska costefektivity vede asi Blizzard, už delší dobu to sleduju. Já koupil Volkl vlastně jen náhodou díky supernabídce, jinak bych šel do Blizzardů. No a Luštinec by snad šmejd nevypustil, to by mu jeho profesní hrdost nedovolila - tuhle záruku "osobního dohledu " třeba Sporten nemá.

                      Njirisyky - Profil | Ne 15.12.2013 10:44:09

                      Letosni zimu chci zkusit prkno, tak snad pak nebudu čekat, až mě zkončí kontrolka od zlomenych končetin :-D:-D

                        NFJ - Profil | Ne 15.12.2013 5:45:59

                          NFJ - Profil | Ne 15.12.2013 5:16:37

                          I





                            NRoman C. - Profil | Pá 13.12.2013 8:30:37

                            vit >> na rovinu letos jsem si ty lyže nefotil a poznámky si taky nedělal (neplánuji nákup nových lyží), ale byly to ty nejvvyšší řady (měli tam i lyže Indigo který stojí kolem 100 litrů, ale ty jsem nezkoušel). Mě v poslední době Atomicy prostě nesedí a Salomony je tedy převálcovaly. Při jízdě jsou pro mě přesnější a klidnější. U Atomiců nedávám už ani ten jejich plastový zvuk...Těch Sportenů tam měli mraky,já zkusil jakés s variabilním poloměrem R9, R14...další jsem už nezkoušel, byly jiné značky které jsem chtěl projet....

                              NRoman C. - Profil | Pá 13.12.2013 8:24:14

                              MB >> Bral jsem si většinou takové slalomky s poloměrem R13-14, supercross nebyl také špatný ...

                                Nsramas - Profil | Čt 12.12.2013 21:54:44

                                díky za reakce, skol

                                  Nvit - Profil | Čt 12.12.2013 18:29:37

                                  Roman C. >> Jaký řady slalomek si zkoušel? Mě by celkem zajímalo, jestli je nějakej výraznej rozdíl mezi vrcholnou řadou Atomic a Salomon, vzhledem k tomu že mají stejný závodní oddělení. Sporteny si měl AHV 06 SL?

                                    NMB - Profil | Čt 12.12.2013 18:17:26

                                    Roman C. >> tak ven supercross b5 :)) tam se můžeš opírat to vyčerpání

                                    Slalomky nikdy nebudou tak tvrdé ....si myslím

                                      NRoman C. - Profil | Čt 12.12.2013 17:35:58

                                      Jinak mám za sebou listopadovou testovačku lyží na Hintertuxu a musím říct, že po dvou letech co jsem ji zase absolovoval se toho u lyží moc nezměnilo. Tradičně jsem zkoušel slalomky a univerzálky. Stockli, Dynastar, Salomon je pro mě asi špička. Velmi pěkné byly Blizzardy, které se vrátili na výsluní, celkem příjemně překvapily české Lusti, ale zařadil bych je někam do průměru. Totální propadák byly Sporteny, ty nechtěly zatočit ani po velkém přemlouvání (asi jako divokej mustang, kterýho nejde zkrotit a dělá si co chce), vnutil mi je obch.zástupce na test a málem jsem je o něj pak dole přerazil...Atomikům jsem opět nepřišel na chuť pro jejich plastový zvuk a nic moc vlastnosti. Evidentně potřebuji tvrdé těžké lyže do kterých se můžu pořádně opřít...

                                        NRoman C. - Profil | Čt 12.12.2013 17:29:11

                                        sramas >> v českých půjčovnách většinou pujčují to co v rakouských už vyřadily...