Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NRoyale with Cheese 3 - Profil | Čt 12.12.2013 8:55:10

sramas >> určitě te tam čeká vyšší kvalita materiálu.

    Nsramas - Profil | St 11.12.2013 21:55:31

    Royale with Cheese 3 >> Zase budu lyžovat jen tři dny a tady by z toho bylo půjčovné na šest dní. Musel bych si je půjčit už v sobotu.

      NFJ - Profil | St 11.12.2013 7:37:50

      sramas >> nevim kde budes ubytovan,ale u kabin z Brunneku je velka pujcovna hned na parkovisti

        NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 10.12.2013 22:39:45

        sramas >> to je v pohodě, já si sice nic nepůjčuju ale kámoš byl loni na Latemaru spokojenej. Jen počítej s vyšší cenou než v Čechách.

          Nsramas - Profil | Út 10.12.2013 20:01:54

          Royale with Cheese 3 >> Itálie, Kronplatz.

            NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 10.12.2013 15:14:22

            sramas >> do Tyrolska kam? Do Německa, Rakouska, nebo do Itálie?

              Nsramas - Profil | Út 10.12.2013 14:41:18

              V neděli jedu do Tyrolska. Můžu se spolehnout na místní půjčovny lyží nebo to mám pro jistotu pořešit v Praze? Díky

                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 21.3.2013 20:51:06

                Roman C. >> v Amadé se dají ale dobře využít houpačky. Jako například Flachau-Wagrain nebo Grossarl-Gastein.V tom je příjemné.

                  NRoman C. - Profil | Čt 21.3.2013 20:19:56

                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 21.3.2013 20:14:54 >> jo Ski Amade me prave napadlo, to je tak na mesicni dovolenou a pak to dava smysl, ale kdo si to muze dovolit? :-)

                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 21.3.2013 20:14:54

                    Roman C. >> myslím, že leckde to není špatné mít víc možností. Lungau projedeš v pohodě, navíc často může být v Obertauernu hnusně a na Ainecku docela hezky. Zillertal si nedovedu bez možnosti přejezdů vůbec představit. Osttirol jsem projel kromě Lienzu, a taky nelituju. Jiná věc je takové Ski Amadé nebo Dolomiti Superski, to už je často opravdu mimo válec :-)

                      NRoman C. - Profil | Čt 21.3.2013 20:08:14

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 21.3.2013 16:59:04 >> ano do regionů se slučuje prakticky všude, myšlenka je ale podle mě hlavně taková, aby se dalo vybírat víc peněž za skipasy, protože jednotlivá střediska jsou od sebe často 20-30km a kdo to má objíždět...

                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 21.3.2013 19:45:22

                        MB >> vím jak vypadá 84 km/h na horským kole ( na asfaltu s nějakou tou chybou měření compu), tak to tak zhruba odhaduju :-) JInak tamto byla nadsázka, protože ty sjezdovky nejsou ani na nějakou extra střelbu na lyžích s rádiusem k 20m. Takový zlomy, pod které není vůbec vidět, jsem fakt jinde v Alpách neviděl.

                          NMB - Profil | Čt 21.3.2013 19:38:02

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 21.3.2013 19:35:39 >> dobře to píšeš....dostat se nad 80km za hodinu už je fakt něco a kilo je hodně vzdálené......

                          jsem rád že se nezlobíš...ale viz níš jsi psal něco o tom pokud tam chcete jet po ránu kilo na obřačkách tak nee ...tak jsem to chápal že to máš za sebou :c)))) /čti zajeté/ :c)

                            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 21.3.2013 19:35:39

                            MB >> já ne, taky jsem nic takovýho nikdy nepsal (že bych dal stovku mezi lidma). Nemyslím, že bych jel někdy v životě víc než 80 kmh a krom toho, obřačky ( tedy ostré , jsou dámské) si jen výjimečně půjčím od kamaráda. To fakt nneí lyže pro mě, na to nemám teď už ani zdravotně. Jednou jsem si na měřeným úseku naměřil kolem 70 km/h, už si to přesně nepamatuju.

                              NMB - Profil | Čt 21.3.2013 19:27:13

                              Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 21.3.2013 14:17:58 >> ty to na veřejné sjezdovce valíš kilo s obřačkama???........

                              né že by to nešlo ...ale jednak kilo/čti měřená rychlost 100km v hodině/ a obřačky to už je fakt dost na hraně a to nemluvím o té veřejné sjezdovce....

                              neber to jako nějaké rýpání ...velmi respektuju tvé příspěvky ..jen mě tohle zarazilo...tož se nezlob no :c)))))

                                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 21.3.2013 16:59:04

                                Roman C. >> pravdu máš s tím že ceny se šplhají hore, ale jinak nesouhlas - ty ceny jsou většinou pro celé regiony. Například Mölltaler Gl. respektive SkIHit ( platné pro Mölltaler Gletscherbahnen, Hochgebirgsbahnen Ankogel, Matreier Goldried Bergbahnen, Hochpustertaler Bergbahnen, Bergbahnen St. Jakob, Bergbahnen Kals, Lienzer Bergbahnen, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft) stojí sice na den 41E, jenže do 18 let je dítě za polovic ! A to je fakt úplně jiná liga !!!!

                                EDIT: Mrkl jsem na Oberlungau ( Lungau + Obertauern) a je to 40E/den.

                                  NRoman C. - Profil | Čt 21.3.2013 16:52:24

                                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 21.3.2013 14:17:58 >> 40-45 éček za denní permici je boužel dnes realita ve většině rakouských středisek, jen ty nejmenší drží cenovku pod 40 (kolem 36-38). Kompletně se to zdražilo....Takže Vorlarlbersko ano, ale radši jinde, pokud se nechci jen kochat, případně nejsem hardcore freerider, díky za recenzi :-)

                                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 21.3.2013 14:17:58

                                    Takže malý zhodnocení Vorlarlberska resp. konkrétně Bergenzerwaldu a Damüls-Mellau po topgearovsku:
                                    Kopce - zajímavý, zvětralej vápenec a flyše, dole šluchty a nad tím oblé, přehledné, odlesněné vrcholy s obrovskými pláněmi. Něco úplně jiného, než znám z ostatních Alp.
                                    Panoramata - pohled na Bodamské jezero s plachtami přímo ze sjezdovky je fakt krásný.Spousta kamzíků.
                                    Architektura - specifická, domy mají fasády z miniaturních šindelů.
                                    Sníh - skutečně kvanta přírodního sněhu.
                                    Ceny - no, hrubej nástřel je tak 20% nad ostatním Rakouskem. Takže poměr cena - výkon řádná sláva. Permice 42 E/den, to je skutečně hodně odvážné.
                                    Sjezdovky - velmi, ale velmi (pod)průměrné. Extrémní výkyvy sklonu, nepřehledná místa se zlomy, nevalná šířka. Na nějakou velkou střelbu by to nebylo ani při ideálním stavu sněhové pokrývky ( bylo spostu čerstvého nezhutněného sněhu, takže tím hůř).
                                    Freeride - jo tak to je jiná liga. Už tvar hor k tomu přímo vybízí. Spoustu ( bezpečných a přehledných) terénů mimo sjezdovky. Hodně přírodního sněhu, takže asi není lež to, že Vorarlbersko je na něj nejbohatší oblast v Rakousku. Pro začínající až středně pokročilé freeridery je tohle středisko určitě skvělá volba. Poprvé mě opravdu mrzelo, že nemám prašanovky.
                                    Máte to koupit ? - pokud chcete ušetřit, určitě ne. Pokud chcete navlíct obřačky a ráno to smažit kilo po pistě, taky ne. Pokud chcete vidět jen něco nového, zkuste to snad radši v létě... Pokud chcete ovšem začít nebo už pokračovat s freeridem, určitě ano.

                                      NRoman C. - Profil | Pá 15.3.2013 12:16:11

                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.3.2013 8:27:23 >> Lech a Zuers mam na seznam stredisek, ktere jeste musim navstivit. To ze je to to nejlepsi z rakouska jsem uz slysel vicekrat. Asi i cenove to bude docela masakr...

                                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Pá 15.3.2013 8:27:23

                                        Roman C. >> Vorlarlbersko je super na pčírodní sníh, Lech-Zuers je podle meho šefa, který bydlí u Dornbirnu, to nejlepší v Rakousku. Takže to bych Ti eventuelně doporučit mohl...