Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NRoman C. - Profil | Pá 15.3.2013 0:02:20

Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 14.3.2013 21:20:59 >> zajimavy, nikdy jsem nazev toho strediska neslysel, ale podle mapky to bude zajimavy a podle fotek luxusni, skoro jako Whistler :-)

    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 14.3.2013 21:20:59

    Tak v neděli razím do Damüls www.damuels.at , jsem na to vážně zvědavej. Ve Vorarlbergu jsem nikdy nebyl.

      NRoman C. - Profil | Po 4.3.2013 9:42:26

      Kdyz vyjde pocasi a snehovy podminky, tak je super i maly alpsky stredisko, tak jako nam minuly tyden vysel na 2 dny Hochkar. Azuro a novy snih co napadl den pred prijezdem...zrovna tady kdyz to naopak nevyjde, tak byva brutalni mlha a casto vichrice, i to jsem tu parkrat zazil...

        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.2.2013 11:42:42

        Roman C. >> no jinak abych jen nekritizoval, tak lyžování na Latemaru ( Obereggen, Pampeagu, Predazzo) i v Cavalese je hezký, Dolomity mají něco do sebe, i když zalidněnost sjezdovek je vyšší. Alpe Cermis v Cavalese ( kde bylo ovšem oproti Latemaru prázdno) je skutečně úctyhodnej kopec, nedovedu si moc představit jak to Bauer běží na běžkách nahoru. Bydlení 2 km od Obereggenu bylo super, domácí špek, vejce, šnaps a marmelády, dal bych sem i odkaz ale nevím jestli se to smí....

          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.2.2013 11:14:46

          Roman C. >> nejlíp a poměrně levně se žere v samoškách na Mölltaleru a Tuxer Fernerhausu. Beru většinou saláty, maj tam neskutečnej výběr. A podzimní z černý ředkve, to je lahůdka. JInak co mě vytočilo v Jižním Tyrolsku jsou právě ceny - řízek na kopci běžně 13 E, kvasničák 4,5 E, to je ve srovnání s Rakouskem naprosto mimo válec.

            NRoman C. - Profil | Út 26.2.2013 9:52:18

            Buřty a hranolky jsou bohužel asi všude na horách. V rakousku většinou skončím u "gulaschzuppe", nebo u toho jejich "germknedlu".... poslední buřt co jsem tam měl, jsem musel zapít tím jejich sranda pivem, abych pak mohl vůbec na svah...

              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.2.2013 7:45:20

              Benda 24,72 >> currywurst je stejně hnusnej v Duryňsku jako v Berlíně nebo v Drážďanech. Ale že se tím nakazilo už i civilizované Bavorsko, to mi hlava nebere....

                NBenda 24,72 - Profil | Po 25.2.2013 23:44:44

                Jo a kdyby vás napadlo tam někdy jist, tak se na to vysr...!!!!!!

                  NBenda 24,72 - Profil | Po 25.2.2013 23:42:15

                  Dnes na Javoru v DE. Vse super, minimum lidi, sníh luxus, jen to slunicko jsem měli max 20 min. za cely den. Ale když uz se ukázalo, tak to stalo za to.

                    NRoman C. - Profil | Po 25.2.2013 14:25:44

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 25.2.2013 12:21:03 >> tak mokry nohy z lyzaku jsou docela ulet, to bude nejaka vyrobni vada, otazka jestli kusova, nebo chyba cele serie...Ono to vytahovani boticek se pry moc nedoporucuje, jen v nejnutnejsich pripadech.. Reklamaci tedy nezavidim, treba to vyjde dobre a vrati prachy nebo nabidnou jine lyzaky...me takhle prekvapil Atomic, kdyz se me po asi 6 letech rozsypala patka na vazani, tak jsem jim tam zavolal a zdarma me poslaly obe dve nove patky...to potesilo. Jinak zase mam za sebou par dni na lyzich a pocit v lyzacich se postupne zlepsuje, ted jsem v nich vydrzel i 3h v kuse bez vyzouvani, takze ono se to case fakt proslapne a bude to v pohode, ten pocit z jizdy a prenos sil je opravdu u flexi 120 nekde uplne jinde, snad si to zacnu brzo uzivat i bez bolesti....

                      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Po 25.2.2013 12:21:03

                      Roman C. >> já jsem z Demonů 120 unešenej, fantasticky sedí, optimální přenos síly do lyží, ale jednu vadu mají a to naprosto zásadní: příšerně se do nich sype sníh předním švem a to tak, že po třech hodinách má člověk mokrý promrzlý nohy, o dennodenním vytahování botiček ani nemluvě. Takže mě čekají nechutný reklamační tahanice.

                        Nvit - Profil | Čt 21.2.2013 11:41:18

                        WhatWouldGeezesCatch >> Maji to v Dělnický, ale je to drahý, navíc mě ty boty moc nesedly...

                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 21.2.2013 9:50:03

                          Pre ty co maju problemy s lyziarkami neustale je tu od fisheru nova vacuum technologia, upecu tie lyziarky na mieru.

                          http://www.fischersports.com/en/Alpine/Technologies​/Highlights/VACUUM-FIT

                          Neviem kde je to vsak najblizzsie dostupne, asi v Rakusku?

                            NRoman C. - Profil | Po 18.2.2013 23:05:11

                            vit >> jsem tvrdak a lenoch, takze jsem je rozepinal prvni den :-) Ted lyzuju cca 3h v tahu a pak rychle do hospody a vyzut kompletne :-) ale zlepsuje se to a intervaly se prodluzuji...

                              Nvit - Profil | Po 18.2.2013 18:39:05

                              Roman C. >> Možná stupidní otázka, ale zeptat se musim:) Přezky pod kopcem rozepínáš?

                              Jinak jestli si nekoupil nějaký úzský lange, nebo dobermanny, tak tomu nech aspoň poctivejch 7 dní na svahu, mělo by si to sednout...

                                Nvit - Profil | Po 18.2.2013 17:59:38

                                MB >> Skelet nebyl nijak upravovanej, ale sou už dost vymačkaný. Ono je hlavně velkej rozdíl právě v šířce bot, dneska neni problém koupit 100mm širokou botu s flexí 130 v který se dá lyžovat celej den bez úpravy skeletu (tecnica deamon, lange wide, nordica speedmachine, salomon X 130), tyhle boty maji sice celkem tuhej skelet ale taky dost tlustou a měkou botičku, která se vymáčkne.

                                Já mám vždycky záchvat spíš když vidim někoho s lyžema za dvacetník a měkou botou o 2 čísla větší :) o tom, že většina lidí vlastně carvingovou lyži nepotřebuje neni potřeba debatovat...

                                  NRoman C. - Profil | Po 18.2.2013 16:30:50

                                  MB >> no vnitrni boticku me pri koupi nahrali, pak jsem ji obul a asi 10 min v ni vydrzel, skelet jsem zatim neresil, natahovani skeletu si nechavam jako posledni moznost. Specialni vlozky jsem zakoupil, v jedne bote mam navic pod patou jeste takovy klinek, protoze jinak me bota tlacila...boty jsou proste nejvetsi alchymie a veda :-) Je fakt, ze pri kupovani jsem stravil 3h v prodejne a kdybych si ty boty nekoupil, tak me myslim prodavac zabije, prej stejne uvazuji, ze zkouseni lyz. bot zpoplatni...(pokud si je tam pak nekoupis).

                                    NMB - Profil | Po 18.2.2013 16:25:34

                                    Roman C. >> mno servis...oni ti je ,,předpečou,, ty je obuješ a sformuješ skelet....některé se pečou i 2x

                                    něco jako když jsi si koupil nové kožené brusle ...tak jsi je napustil horkou vodou počkal jsi až změkne vylil vodu obul zavázal a čekal..kůže uschla stvrdla a povolilo to dřív než trpět sezonu :c)

                                    kua už je to zase trochu jinak ...http://www.skiservis.cz/servis/ceniky/servis-boty-t​varovani-bootfitting.htm

                                      NRoman C. - Profil | Po 18.2.2013 16:11:06

                                      MB >> más pravdu, že o nějakém zapínání na max nemůže být ani řeč, jsem rád že je vůbec zapnu...tím upečením myslíš co? Nejsem v tom tak zběhlý, lyžáky kupuji jednou za X let... :-)