Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NMB - Profil | Po 18.2.2013 15:56:01

Roman C. >> jako jak nelítala noha? ty 120 už budou fest úzké a když je zapneš na max.....jako že asi ani nezapneš tak se ti ani neprokrví noha :c)))

upeč to ...fakt

    NRoman C. - Profil | Po 18.2.2013 15:39:43

    Matrix >> ja teda taky pevně doufám, že se to postupně zlepší a přestanu trpět. To vytvarování skeletu (pokud to pořád někde táhne, nebo tlačí) se prej doporučuje až po jedné sezóně, aby se to skelet někde neroztáhnul zbytečně moc a pak v tom noha nelítala, to by byla zase škoda.

      NRoman C. - Profil | Po 18.2.2013 14:46:57

      WhatWouldGeezesCatch >> priznam se, ze presne nevim, uz je to par let co jsem tam byl naposledy. Oni to maji rozdelene podle toho, kde vsude chces lyzovat. My tam vzdycky jezdili na tyden a kupovali skipas, ktery platil i na italske strane v Cervinii. Kdyz jsem se tam ted dival tak na 6dni vychazi na cca 423 CHF.

        NMB - Profil | Po 18.2.2013 14:11:16

        vit >> 2x pečené? ....

        neříkám že to nejde ale dle mě je to už extrém....zbytečný extrém......to máš jako v čr je spousta supersportů /porsche,ferari...atd/ ale řidičů co dokážou na okruhu dostat z toho auta 60%a víc jeho možností moc není a to nemluvím dostat se na 80% .......a to je i u lyží ...jestli mě rozumíš

          Nvit - Profil | Po 18.2.2013 13:29:49

          MB >> Zas tak hrozný to neni, on neni 120, jako 120. Je sakra velkej rozdíl mezi třeba 120 dobermannama a třeba 120 speedmachinama (ať zůstaneme u jedný značky). Sám učim ve 130 Speedech celej den a uplně v pohodě...

            NMB - Profil | Po 18.2.2013 7:57:19

            Roman C. >> přepeč to...

            jinak hrozí několik víkendů utrpení....

            ono 120 a víc už je fakt na hodinu dvě a vyzout....není to na celodení týdení lyžování....je to něco jako když by jsi si vzal okruhový speciál na týden pro normální provoz ...za dva dny to auto vrátíš a budeš rád za normální.....

              NMatrix - Profil | Po 18.2.2013 0:12:12

              Roman C. >> Mám taky 120 a poprvé jsem je měl v Rakousku na víkendovce. No...místo špičkového lyžování jsem měl nakonec noční můry, jak mě šíleně bolely nohy :-) Botička se ale vytvarovala a teď už je to relativně v pohodě...nebo jsem si na tu bolest zvykl :-) měl jsem předtím rekreačky 90 flex a jak říkáš, přenos energie a pohybu na hrany je úplně někde jinde.

                NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 17.2.2013 22:36:27

                Roman C. >> kolko stoji celodeny listok v Zermatu? ja som to pozeral na ich stranke ale jaksi mi to nebolo jasne.

                (Kamos si vcera roztrhol upony na ramene ide zajtra na operaciu, zrazka z Polskym lyziarom v Jasnej)

                  NRoman C. - Profil | Ne 17.2.2013 22:04:23

                  Tak mam za sebou 2 dny lyzovani v novych botach s flexi indexem 120. Prvni poznatek je, ze nohy v nich po par hodinach boli jak prase, na druhou stranu dovoluji opravdu agresivni jizdu a je to posun uplne nekam jinam. Je to jak kdyz dostanete do auta najednou posilovac rizeni :). Jen premyslim, jak dlouho budu trpet nez se vlozky vymackaji a nohy prestanou bolet, v zaloze mam kdyztak natvarovani skeletu...

                    NRoman C. - Profil | Čt 14.2.2013 13:26:39

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 14.2.2013 9:20:00 >> hm, zajímavý, o kvalitě sněhu jsem také ledacos četl, ono asi není prašan jako prašan...Monte Rosa bude samozřejmě pro nás daleko reálnější, pokud to nebude jen o heliskiingu...

                      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 14.2.2013 9:20:00

                      Roman C. >> tvrdil, že je to nesrovnatelný. Krom toho mám spoužačku, její sestra byla v širší repre v době Charvátový, pak si vzala Amíka. Prolyžovala taky celou Ameriku a tvrdí, že po Evropě by pes neštěkl :-). Osobně si myslím, že ten rozdíl bude asi hlavně ve freeridu, jednak v kvalitě sněhu, o kapacitách volných terénů nemluvě. Můj další spolužák, který na to má ( dělá do benzínu) v Evropě preferuje Monte Rosu.

                        NRoman C. - Profil | St 13.2.2013 21:10:12

                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 13.2.2013 11:52:16 >> No a je to tam opravdu takova pecka? Toto stredisko se na prvni pricky dere hlavne v zamori, protoze tam alpsky strediska logicky vudou trosku upozadovat...

                          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 13.2.2013 11:52:16

                          Roman C. >> spolužák tam ( Vancouver¨) dělal 15 let po škole. Kvůli těm lyžím především. Až po zestárnutí se vrátil. No vrátil.... je v Chemnitz....

                            NRoman C. - Profil | Po 11.2.2013 21:30:55

                            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 11.2.2013 13:30:45 >> prachy jsou problem, je to drahej konicek. Proto jsem ted na 3 dny na Cervenohorskem sedle :). V Kanade jsem nikdy nebyl, ale vypada to hoodne dobre, zase mam o cem premyslet :) (aspon...)

                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Po 11.2.2013 13:30:45

                              Roman C. >> no jo, jenže kde na to brát a nekrást... Krom toho, Whistler-Blackomb je ještě lepší :-)

                                NGeorgino - Profil | Ne 10.2.2013 14:04:56

                                Něco pro potěchu oka, krása.

                                http://www.youtube.com/watch?v=eL2sCAvM29A

                                  NRoman C. - Profil | So 9.2.2013 23:02:44

                                  Ja teda byl i ve Val d´Isere, Tignes, Ischglu, Soeldnu - všechno to jsou krásný střediska, ale Zermatt je jen jeden, na ten podle me nemá nic... :-) Pěkný široký upravený sjezdovky, útulný městečko, genius loci jaxviňa. Za týden to celý navíc často neprojedeš

                                    NRoman C. - Profil | So 9.2.2013 22:55:55

                                    WhatWouldGeezesCatch >> dobrá volba...já ty novy Lange už byl taky zajet, asi hodinu na Vysočině s malou. Prvních 10 minut po obutí jsem rodil ježky a plánoval, že ty boty vyzuju, byť jsem na takovou situaci byl předem připraven. Takže jsem jezdil s kompletně rozepnutejma lyžákama a teprve až to trošku sedlo, tak je začal postupně zapínat...

                                      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 6.2.2013 22:32:23

                                      Georgino >> georgino - 6.2.2013 22:09:57 >> marker jester schizo

                                        NGeorgino - Profil | St 6.2.2013 22:09:57

                                        WhatWouldGeezesCatch >> pěkný, co to je za vázání?