Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

Nfoxxx - Profil | Ne 20.1.2013 17:20:06

Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 20.1.2013 17:09:26 >> Jsou v Krkonoších a řeší tam "nesmysly",které jsou schopní majitelé areálů na lidi vymyslet...např.malou holčičku nepustí součastně s tátou na vlek,i když má koupený ski pas (musí jet sama a neumí to...fakt malé dítě,je to tam natočené,po chvíli z vleku spadne),že úplně za vše u nás platíš,mají kamery u vleků a foto obličejů lidí si uchovávají v archivech atd. Hodně porovnávají se zahraničními areály,kde prý děti jezdí většinou zdarma,nemusíš platit extra za parkování,ski busy apod.
Pak tam také řeší nějaký u nás zmatený systém bodových jízd a úbytek lyžařů v českých ski areálech...

    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 20.1.2013 17:09:26

    foxxx >> máme to tady bloklý. O co gou ?

      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 20.1.2013 10:34:22

      MB >> už se na to těším.

        NRoman C. - Profil | Čt 17.1.2013 8:12:41

        Koukám, že pro některé by měli udělat na horách "polygony" (a u nich uvést parametry), kde by se mohli vyřádit :-) Díky za vaše příspěvky, byť jsem překvapen, že hobolovat jednu sjezdovku není asi zase takový úlet jak jsem si do teď myslel. Myslím si to ale samozřejmě dál, protože pro mě je asi nějvětší "fun" právě to poznávání nových sjezdovek, nových výhledů a vůbec radost z toho, že třeba jedu na sjezdovce sám a je pěkně upravená a užívám si různé typ oblouků atd..

          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 16.1.2013 9:27:57

          foxxx >> je to navoněná bída :-). NO , zas ne tak úplně, ale výkon prostě neodpovídá ceně.

            NMB - Profil | St 16.1.2013 7:58:02

            Matrix >> je fakt že už moc necestuju ale málo spíš nikde jsem nenašel 3 sjezdovky co mě vyhovují tak aby tam nebylo to ale...

            když najdu jednu tak ji fakt brousím dokola.....a to kolikrát jen na jedné třetině páč druhá strana je vždy jiná.......

            dle mého aby jsi se posouval ,zrychloval atd musíš jezdit místa kde znáš každý metr páč se ti tam vždy někdo připlete a když ještě neznáš sjezdovku tak .....se pak většinou ,,dokloužeš ,, dolů :c))))))))

              Nvit - Profil | Út 15.1.2013 19:42:11

              Roman C. >> Já tak na půl. Ráno drtim jednu furt dokola (prudší, širší) dokavať se to dá, takže cca 3h a pak už střídám, popřípadě se stěhuju za lepším sněhem (třeba do stínu, nebo na ledovec, podle podmínek...).

                NOndra (tloušťák) - Profil | Út 15.1.2013 19:31:30

                Roman C. >> Přesně tak, např. v Tignes, kde se spolu s Val d´ Isere víc jak 300km sjezdovek, jezdím taky pokaždé jinde. Projet celou oblast, kde platí permice zabere stejně celý den a to nejezdím všude, takže to ani jinak nejde. Neříkám, že si nedám pětkrát, šestkrát jednu sjezdovku, která se mi líbí, ale abych jezdil celý den na jedné to ne. Snad jen při velmi špatném počasí se držím na jedné dobré někde blízko u střediska.

                  NMatrix - Profil | Út 15.1.2013 19:22:32

                  Roman C. >> Dle mě je právě třeba v Alpách nebo velkých střediscích výhoda toho, že si každý najde sjezdovky, které mu nejvíc vyhovují. Občas jezdím s lidmi s dost rozdílnými schopnostmi a tak je paráda, že začátečník si najde svoje sjezdovky, snowboardista, freeridista...často se ale stává, jak píšeš, že většina účastníků jezdí na jednom svahu. Já osobně chci projet pokud možno většinu sjezdovek - alespoň jednou...pokud jedu na delší dobu, tak si pak vyberu pár sjezdovek, které mi nejvíc vyhovují a ty pak střídám. Blbý je, když najdu nejlepší sjezdovky třeba poslední den pobytu :-) Celý den na jedné sjezdovce bych ale asi nevydržel - to můžu jezdit v Čechách...

                    NMB - Profil | Út 15.1.2013 19:08:29

                    Roman C. >> ja hledám dokud nenajdu tu co mě vyhovuje a tu pak hobluju dokola ..... Nejde o délku ale o možnost hledat to co chci no ňi?

                      NRoman C. - Profil | Út 15.1.2013 17:54:23

                      Jel jsem lyzovat zacatkem ledna s novou bandou do Schladmingu a trosku me prekvapilo to, ze i kdyz jsme dojeli do strediska ktery ma asi 250km sjezdovek, tak si vetsina osazenstva oblibila jednu sjezdovku a tu hoblovali furt dokola... Taky jste takovi? Ja teda ne, kdyz dojedu do noveho strediska, tak si ho pokud to jde, pekne projedu svah po svahu a bavi me prave to poznavani novych trati a sem tam dam opakovane nejakou co me zaujala...Jezdit jednu porad dokola muzu u nas, kde to tak bohuzel je skrz nase nizke hory...

                        Nfoxxx - Profil | St 9.1.2013 18:42:32

                        Georgino >> Proč pak...nelíbí nebo nejsou dobré?:-)

                          NGeorgino - Profil | St 9.1.2013 16:29:53

                          foxxx >> Bognery bych nechtěl ani zadarmo :-)

                            NRoman C. - Profil | St 9.1.2013 15:16:59

                            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 9.1.2013 0:06:00 >> někdy v únoru chci zase na pár dní někam do Alp, ale tím že to bude cca na 4dny, tak zase něco blíž, takže možná právě ten Katschberg nebo ten St.M....

                              NRoman C. - Profil | St 9.1.2013 15:15:47

                              Tak jsem si udělal radost, sice mě ještě teď bolí noha od zkoušení, ale snad to byla dobrá volba.

                                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 9.1.2013 0:06:00

                                Roman C. >> Turracher Höhe jsou poměrně malý, je tam asi jen 40 km sjezdovek. BTW, vlastně ro patří Schwarzenberkovi - ne středisko, ale pozemky, které jim pronajímá. Asi to bude mít docela genius loci. Já tam nelyžoval. V Lungau jsem byl snad 6 nebo 7x. Má to vynikající poměr cena/výkon a bývá tam velmi slušný počasí. Katschberg je velmi slušný středisko " za ty prachy" ( Tschaneck - Aineck). Z Ainecku vede velmi výživná černá do katschberskýho sedla, a naprosto výborná až velkolepá nová červená A 1 do St. Margarethen. U ní konečně dodělali nové kabinové lanovky.. A ani Schareck ( směrem na Obertauern) není špatnej. V místě je několik zajímavostí : jednak silnice do Katschbergpassu, kde Ferdinand Porsche zkoušel svoje prototypy v době, kdy vyráběl svoje auta v Gmündu, na korutanský straně, můžeš tam navštívit jeho muzeum. Od St. Margarethen směrem na St. Michalel najdeš sněhovej okruh Lungauring - tam si můžeš zaplatit školu driftu. A doporučuju i prohlídnout si Mur od Tamswegu na jih, kde je to jedna z nej nej nej pstruhovek. A v Tamswegu je pěknej kostel. JInak doporučuju bydlet v St. Margarethen, k nástupu dojdeš pěšky..

                                  NRoman C. - Profil | Út 8.1.2013 23:42:35

                                  Laka me jeste Katschberg a Turarch Hohe, nebo jak se to pise...

                                    NRoman C. - Profil | Út 8.1.2013 23:39:26

                                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 23:30:29 >> jo Obertauern znám, tam je to moc pěkný. Gastein ani B.Kleink. neznám, po dálnici na Graz to ale taky není tak daleko. Dobrej tip, díky!