Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 23:30:29

Roman C. >> popojet ten kousek do Obertauernu se vyplatí, má to tam úplně jiný aroma. Ze zajímavých severních ( neledovcových a netyrolských) středisek mě napadá Gastein, ale to už je z Brna asi o dost víc z ruky. Co takovej Bad Kleinkirchheim, nebylo by to od vás jižní cestou snáz dostupný ?

    NRoman C. - Profil | Út 8.1.2013 23:24:57

    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 23:12:24 >> my jeli na 3 dny, takže rychlovka ČT brzo ráno tam a v SO zpět, takže volba byla nějaké bližší středisko. Jinak jak říkáš, příště asi dáme Obertauern, nebo něco takového...Každopádně za těch 6 let, tam slušně vyměnili lanovky, hlavně sedačky a místy se objevují i vyhřívané což zase bylo příjemné. Jinak souhlas, že je to masovka veliká...

      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 23:12:24

      Roman C. >> bacha, ceny rostou. JInak já na Amade taky kálím, byl jsem jednou ve Flachau a to mi stačilo, i když ty sjezdovky samozřejmě světový jsou - prostě víceméně klon Schladmingu. Jsou to děsný masomlejny, je to nízko, drahý, a má to prd genius loci. Snad ten Dachstein naproti Schladmingu, to je aspoň hezká scenérie. Postupem doby jsem dospěl k tomu, že když východní Alpy, tak nad hranici lesa a na jih od hlavního hřebene :-), když už nejsou prachy na to Švýcarsko, že...

        NRoman C. - Profil | Út 8.1.2013 23:02:41

        Tak jsem byl zase asi po 6ti letech ve Schladmingu a uz bych tam asi nejel. Stredisko neni spatny, ale cena za denni skipas 44,50E je uplne mimo. Skipass sice plati v celem SKI-AMADE (850km sjezdovek) ale jezdete kazdy den o 30-100km dal abyste si zalyzovali.na to se kazdy vy....navic ve Schladmingu je asi 260km sjezdovek tak proc jezdit jinam...Vytahla me tam banda kamosu, takze takova akce se neodmita a mela jine kladne stranky, nez jen lyzovani, ale pristi rok jedeme jinam :-)

          NMatrix - Profil | Út 8.1.2013 1:45:55

          Nemáte někdo praktické zkušenosti se střediskem Risoul/Vars ve Francii? Díky

            Nvit - Profil | Ne 30.12.2012 20:32:35

            foxxx >> Prosimtě hlavně si nevybírej lyže, ani boty podle barvy!!!. Boty vol podle váhy, pakliže máš 70Kg a si začátečník, rozhodně neber boty s flexí 100, neprošlápneš to a ty se potřebuješ naučit jak do toho šlapat. Jak už tu někdo psal, kup si starší jetý lyže, lyžáky vyber podle tohodle: http://snow.cz/clanek/1227-jak-vybrat-lyzarske-boty​
            a za ušetřený peníze si zaplať instruktora.

              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 27.12.2012 13:34:27

              foxxx >> šilhej spíš po cifrách těsně kolem 100.

                Nfoxxx - Profil | Čt 27.12.2012 11:44:30

                MB >> Royale with Cheese 31,95 ...jj,tak jsem to nějak čekal.Budu zkoušet boty s flexi 80-90.

                Vše už mám tak nějak vybrané a vypsané....až na ty lyžáky:-)

                  Nfoxxx - Profil | Čt 27.12.2012 11:42:06

                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.12.2012 11:33:49 >> Vidíš to,ten Hannah mi nenapadl...tak nějak tuším,kde to tam je. Mají v Plzni postavit místo "domu hrůzy" obří NC Corso,tam už bych čekal asi vše:-)
                  Odkaz: http://www.corsoamericka.cz/

                    NMB - Profil | Čt 27.12.2012 11:41:47

                    ups..druhý :)

                      NMB - Profil | Čt 27.12.2012 11:41:30

                      foxxx >> kolem 100 ...100 a víc už jsou brány za ..hodně tvrdé ..sportovní....

                      hodně ale záleží na váze lyžeře

                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 27.12.2012 11:35:15

                        foxxx >> není to ( pokud vím) normované a vždy jen relativní = vztaženo na určitou značku. Sportovní boty jsou kolem 100.

                          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 27.12.2012 11:33:49

                          foxxx >> ne, největší výběr je v Hannah naproti domu hrůzy u Radbůzy. Tam zpravidla nakupuju. Pak už jsou tam rozhozené speciálky s podstatně omezenejším sortimentem, můžeš je objet když máš čas, tuhle jsem třeba sehnal dobrý lyže pro syna na Slovanech v takovým krámku na Slovanský nad papírnou.. JInak úplně nejlepší a z Plzně dobře dostupnej je prej Straubing ( tj. Völkl s Tecnicou a jejich kompletním sortimentem), já tam ale nikdy nakupovat nebyl.

                            Nfoxxx - Profil | Čt 27.12.2012 11:27:41

                            MB >> Ta flexi se udává jako "univerzální" jaká? 80-100?

                              Nfoxxx - Profil | Čt 27.12.2012 11:26:44

                              Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.12.2012 11:21:50 >> Jsem na to včera koukal,u nás v Plzni je snad jediný schopný krám akorát Sportisimo.Máme tu i "test centrum",ale tam mají jen značky Elan a Fischer.Boty od Fischer se mi teda podle fotek na netu docela líbí:-)

                              Nejraději bych chtěl nějaké celočerné,ale na to jak píšete asi opravdu koukat nejde....

                                NMB - Profil | Čt 27.12.2012 11:26:31

                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.12.2012 11:21:50 >> mno ono to nahřívání není zrovna vhodné
                                ono už ta pokojová teplota mnění vlastnosti té boty..a pak venku při lyžování se pak spousta lidí nestačí divit jak ta bota ztuhne....

                                osobně si myslím že je nejjednodušší koupit dopékací boty s požadovanou flexi ...

                                  NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 27.12.2012 11:21:50

                                  foxxx >> no nezávidím Ti to... taky bych potřeboval nové, a kvůli jelikož mě to taky děsně nebaví tak už jsem to odložil loni a letos to tak vidím znova. Kupovat lyže mě na druhou stranu baví.

                                    Nm.lada - Profil | St 26.12.2012 16:15:23

                                    foxxx >> Neprolízej obchoďáky, ale zaměř se na nejbližší speciálku na lyže a tam vyzkoušej boty a lyže dle svých finančních možností(jestli Ti můžu poradit tak na vybavení nešetři,pokud se tomu koníčku chceš věnovat) Já jsem si zašel do pújčovny a zkouše a zkoušel a zkoušel a pak jsem stejně skončil na těch vyžších a kvalitnějších modelech. Laďa

                                      Nfoxxx - Profil | St 26.12.2012 15:33:44

                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 26.12.2012 13:28:36 >> Děkuji za info...no bude to asi hodně zajímavé nakupování,protože jestli něco opravdu nerad dělám,tak je to zrovna prolézaní obchoďáků a krámů:-(