Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NGeorgino - Profil | St 26.12.2012 14:05:04

Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 26.12.2012 13:56:07 >> Tak jestli jezdíš hlavně v Alpách tak tam už je užiješ. Aspoň mně to teda stačí, i když BC by byla na prach lepší :-)

    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 26.12.2012 13:56:07

    Georgino >> sakra to byla rychlost... díky. Myslím si totiž to samé. Měřím 183cm a v váhou kolísám kolem metráku, podle mě ani pod 105 mm jít nemůžu, spíš těch 115. V Čechách lyžuju poměrně málo, respektive výběrově podle sněhu a počasí, ani by mě nenapadlo si je kupovat kvůli tomu. Ale zas tu mám tu výhodu, že pokud se to vysype tady, můžu být na kopci za půl hodiny.

      NGeorgino - Profil | St 26.12.2012 13:50:04

      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 26.12.2012 13:33:41 >> Já mám do prašanu šířku středu 115 mm a délku lyží 185 cm - měřím 182. Jinak jestli chceš vyloženě powderky tak aby měly aspon 100 mm na středu a čím delší tím líp "surfujou" po sněhu a nebořej se. Jen si v ČR powder užiješ průměrně tak 1x za 3 roky :-/

      Jezdil jsem na Line Sir Francis Bacon 2010 a byly to perfektní lyže.

        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 26.12.2012 13:33:41

        Měl bych též dotaz, na zkušené freeridisty : mám nabídku na loňské Line za velmi slušnou cenu. Jak volit šířku a délku prašanovek ? Máte s tím někdo zkušenost ?

          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 26.12.2012 13:28:36

          foxxx >> no, nakonec to tak většinou vyjde ( že je lyžák menší než konfekční bota), ale řídit se tím při zkoušení boty nelze. Co se týče tvaru chodidla a doporučení určité značky ( myslím tím výrobce bot) - to také nelze doporučit. Bota prostě musí sedět a často záleží na detailech.

          Musíš postupovat následovně: zvolit tvrdost boty ( index flexe) a cenový limit. Pak jít napříč spektrem výrobců, na značku tedy nekoukat, zkusit vše co prodejce může nabídnout. Zkoušet až do úplného psychického vyčerpání, a vybírat vybírat vybírat. Prodejce by měl mít možnost boty nahřát ( existuje na to speciální " fén"), což přeci jen trochu zkrátí čas nutný pro zkoušení. Pokud máš hodně exotický tvar nohy, často nezbyde než skelet finálně " došejpovat". Čímž samozřejmě ztratíš záruku.

          Z vlastní zkušenosti musím říct, že nákup bot v Čechách je s ohledem na ubohou nabídku nebetyčný opruz. Snad jen v Praze je to snazší, nevím jak je na tom Brno, ale například ani v Plzni to není žádná sláva. Nejlíp se nakupuje v Německu, případně v Rakousku ( ale je to dražší). Hlavně se vyvaruj nákupu bot v e-shopu. U lyží to ještě jde, u bot je to naprosto vyloučené.

            NMatrix - Profil | St 26.12.2012 12:42:56

            foxxx >> Ale jak už psali v zápisech níže - opravdu doporučuji vyzkoušet si jak boty, tak lyže osobně. Boty bys měl mít na noze delší dobu, abys poznal, jestli ti sednou...což ale v obchodech není moc reálné, ale pořád lepší i krátké vyzkoušení než nic. V botách jsou obrovské rozdíly ve vnitřní šířce, výšce nártu, tvaru botičky. Já si našel na internetu cca 6 párů bot, ze kterých jsem vybíral. Nemohl jsem je tady u nás ve východních čechách nikde najít, musel jsem hledat v praze. Tam jsem nakonec po celé praze našel 4 páry z vybraných šesti a nakonec mi nesedly ani jedny a vybral jsem úplně jiné :-)
            Podobné je to u lyží - u větších středisek už v dnešní době bývají docela solidně vybavené půjčovny, kde si můžeš půjčit už opravdu dobré lyže a ne Artisky jako ještě před nedávnem. :-) Takže pokud nemáš poblíž přímo testcentrum, v půjčovně můžeš taky dobře pořídit. Přímo u sjezdovky se dá většinou domluvit za jednu cenu výměna lyží. Takže si za stejnou cenu a hlavně při stejných podmínkách vyzkoušíš víc párů lyží. Je velký rozdíl, když jedny lyže zkoušíš na ideálně tvrdé a upravené pistě a jiný typ zkoušíš na ledu a další zase při oblevě. To potom můžeš vybrat rovnou přes net, protože ti to moc nedá. Většina lyží se chová při různých površích jinak.

              NMatrix - Profil | St 26.12.2012 12:31:52

              MB >> Čus, užívám konečně klidu a radosti z toho, že už jsou konečně Vánoce pryč :-) protože tolik práce, kolik jsem měl za poslední dva měsíce...hrůza.
              Teď se akorát balím a na dva dny jedu konečně na lyže.

              Stavím se určitě, akorát pořeším kdy...

                Nfoxxx - Profil | St 26.12.2012 12:25:31

                Matrix >> Já četl zatím jen některé články....na diskuze jsem ani nekoukal.

                  NMB - Profil | St 26.12.2012 12:22:53

                  Matrix >> co ty tu? ...

                  kdy se stavíš?

                    NMatrix - Profil | St 26.12.2012 12:22:01

                    foxxx >> Na snow.cz v diskuzích hlavně nevěřit všemu, co tam kdo napíše. Píšou tam borci, co tomu rozumí a lyžovat opravdu umí, ale taky rádoby chytráci a to mi vstávají vlasy hrůzou z některých jejich rad. Je potřeba si ty informace nějak rozumně přebrat - stejně jako na mrku :-)

                      NMB - Profil | St 26.12.2012 12:12:22

                      foxxx >> není zač

                      jestli se chceš fakt ,,učit,,zlepšovat tak doporučuje první rok půjčovnu ..vyzkoušet min. dvoje obřačky a dvoje slalomky...pak zjistíš co ti vyhovovalo ...a bude se ti vybírat líp....

                      abych ti tu hlavu víc zamotal :c)))......http://www.lyzelyze.cz/article/technologie-atomic/ ale tohle už je spíš pro pokročilé :c)))

                        Nfoxxx - Profil | St 26.12.2012 11:44:54

                        MB >> Georgino: Děkuji Vám za rady a informace.

                          Nfoxxx - Profil | St 26.12.2012 11:37:16

                          FJ >> jj,na tom snow.cz jsem už taky něco pročetl a pročítat budu dál.

                            NFJ - Profil | St 26.12.2012 11:26:06

                            foxxx >> na začátek si kup nějaké jeté lyže s menším rádiusem, za ušetřené peníze zaplať pár hodin instruktora a piluj a piluj techniku.Jinak dost by ses dozvěděl ve ski magazínu nebo snow

                              NGeorgino - Profil | St 26.12.2012 11:24:14

                              foxxx >> Zkus nějaký testcentrum, musíš sám zjistit co ti vyhovuje. To cos posílal vypadá parametrama docela dobře na nenáročnou jízdu na upravený sjezdovce, ale jinak ty lyže neznám, chce to vyzkoušet.

                                NMB - Profil | St 26.12.2012 11:18:56

                                foxxx >> tohle není na písmenka.... Ale když se rozhlédnu kolem sebe na horách tak 2/3 lyžařů mají výkonnější lyže než zvládají a někoho to časem posune dál zlepšuje se a někdo se zbytečně trápí a kdyby měl pěnové lyže bude ho to daleko víc bavit .... Někdo se jede klouzat jiný se chce zlepšovat jiný chce jezdit rychle obřáky další chce udělat co nejvíc ..obloučků.. další dělá machra že na to má ...... Někdo jede jednou za rok jiný tam je 2 měsíce v roce.... Nedá se poradit z voleje

                                  Nfoxxx - Profil | St 26.12.2012 11:15:50

                                  Georgino >> To bych zas nerad,abych se ze začátku trápil a byl z toho pak sklamaný...
                                  Uvažuji o těchto: http://www.activesport.cz/eshop/lye-blizzard-g-forc​e-sport-iq-black_id6443.html

                                    Nfoxxx - Profil | St 26.12.2012 11:14:52

                                    MB >> Díky z tip,kouknu na to...

                                      NGeorgino - Profil | St 26.12.2012 11:10:16

                                      foxxx >> Žádný závodní lyže bych nekupoval jestli začínáš, jsou většinou tvrdý jak sviňa a děsně se nadřeš

                                        NMB - Profil | St 26.12.2012 11:09:23

                                        foxxx >> http://www.salomon.com/cz/product/impact-90.html mrkni na tyhle moc fajn bota a dá se sehnat za slušné peníze