Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

foxxx - Profil | St 26.12.2012 11:06:12

MB >> To se právě snažím,aby bylo oboje určené přibližně k tomu samému.
Ještě jeden dotaz ohledně lyží (možná dotaz blbej,ale jsem začátečník,tak se omlouvám).
Když si rovnou koupím lyže pro pokročilé (zkušené lyžaře),budu se s nima ze začátku hodně trápit,má to vůbec smysl a je to rozumné?

Nerad bych se někde hned přizabil:-)

    MB - Profil | St 26.12.2012 11:00:44

    foxxx >> lyžáky a lyže by měly výkonností být na stejno..... Každý od lyžování chce něco jiného.... Jako od auta někdo honí ego , jiný spotřebu někdo bere líbí nelíbí jiný zase praktičnost

      foxxx - Profil | St 26.12.2012 10:43:46

      MB >> Lyžáky vybrat je snad nejtěžší,co všude čtu...hrůza:-( Stejně to asi dopadne tak,že budu prostě muset něco "risknout",protože vše vyzkoušet není možnost.
      Tyto se mi líbí: http://www.sportisimo.cz/rossignol/alias-sensor-90/​27828/?varianta=163949

        MB - Profil | St 26.12.2012 10:38:32

        foxxx >> záleží v jaké cen. Hladině se budeš pohybovat....

        Jsou lyžáky které ti dopečou na tvou nohu a mají vnitřní vložku ( nekteré mají jen 1/3 a jiné jsou komplet )z materialu který se teplem tvaruje a když tu botu obuješ muže tě tlačit ale měl by jsi v té botě zůstat třeba 15 minut a neměl by jsi pak nic cítit pak taky záleží na tom kolik vážíš a jak lyžuješ jaké máš lyže .....k vuli flexi ......je to trochu složitější ..

          foxxx - Profil | St 26.12.2012 10:03:01

          Zdravím všechny.Chtěl bych se Vás zkušených lyžařů na něco zeptat... Dočetl jsem se,že při výběru lyžáků je vhodné zvolit o trochu menší velikost,než nosí člověk běžné boty a při zkoušení by měla lyžařská bota jakoby "trochu tlačit" a pokud se v ní člověk cítí hned pohodlně,tak nebrat. Je to pravda? Je nějaká konkrétní značka lyžáků,která se vyznačuje o trochu širší botou?

            Royale with Cheese 31,95 - Profil | Pá 7.12.2012 20:01:44

            Ondra (tloušťák) >> vyber si z přehršle dobrých středisek dle nároků na www.bergfex.at. Last minute, takovej pojem tam snad ani neexistuje. To úplně nejřepáčtější řešení je, že někam přijedeš, najdeš Turismusbüro, tam se jim řekneš jak velkej apartmán chceš, oni mrknou do databáze, párkrát zatelefonujou, a pak tě pošlou tam kde je volno.

              Ondra (tloušťák) - Profil | Čt 6.12.2012 22:20:38

              Zdravím kolegy lyžaře, sháním nějaké last minute ubytko v alpách - nejspíše v Rakousku. Máte nějaký tip na dobré středisko? Kaprun a Zell am See znám. Díky za rady :)

                sramas - Profil | Út 20.11.2012 21:32:15

                Trochu OT. Holčičkám se kupují první brusle se zoubkama nebo bez? Případné zkušenosti s konkrétníma značkama vítány. Dík

                  Ondra (tloušťák) - Profil | Po 19.11.2012 17:30:28

                  Tak co lyžaři, jezdíte? Byli jste už někde?

                    Bulk - Profil | Pá 9.11.2012 6:59:34

                    Děkuju všem za rady.

                      Royale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 8.11.2012 17:28:13

                      Bulk >> flexi boty je třeba volit podle tvrdosti lyží ( a ty je třeba volit podle schopností ( včetně silových) a hmotnosti lyžaře). Což odpovídá matrixovo doporučení.

                      Primárně se na jednu značku zaměřit nelze, musíš stanovit cenový strop, stanovit flexi a pak to vzít napříč spektrem výrobců a vzít to , co nejlépe sedí na noze.


                      Na takzvané experty v prodejnách pozor. Není nic lepšího, ale musíš jít na doporučení někoho, kdo má s obchodem kontrétní dobrou zkušenost. JInak Ti taky mohou prodat něco, čeho se chtějí zbavit.

                        vit - Profil | St 7.11.2012 21:49:29

                        Matrix >> Jo. To máš pravdu, ale já když prší, tak stejně radši nejedu. Nemám rád pomalej podklad, to je jak vláčet se špatnym navijákem, to se na to taky radši vybodnu :). Je to jenom návrh, já raději volim tuhle variantu i vzhledem penězům...

                          Matrix - Profil | St 7.11.2012 21:37:02

                          vit >> No tam je právě docela problém, pokud to takto praktikuješ na jaře a padá déšť se sněhem, tak jsi za chvíli na kost mokrý...teda myslím si :-)

                            vit - Profil | St 7.11.2012 21:30:59

                            Matrix >> Já tvůj problém s bundou řešim vyloučením bundy :). Jako spodní vrstvu mám klasický tričko, druhou vrstvu mám funkční triko s dlouhym rukávem určený na motorku (tenký a neprofoukne) a navrh teplejší mikinu. Je to příjemější než bunda, nešustí a nepotíš se v tom, navíc když je fakt vedro, tak se mikinu nebojim nechat u vleku, což bych se s bundou za bůra krapet bál :)

                              Matrix - Profil | Po 5.11.2012 16:16:51

                              Bulk >> Ideální je zajít do prodejny, kde tomu budou rozumět - změří ti nohu a řeknou, jakou velikost skeletu potřebuješ (vzhledem k tvým schopnostem, protože čím sportovnější bota, tím menší "vůle" všude :-). Pak by ti měli doporučit, jakou flexi vzhledem k tvým požadavkům a schopnostem - každý prodejce ti řekne něco jiného (z vlastní zkušenosti). Určitě bych nebral příliš měkkou botu, protože pokud bys měl ambice se v lyžování zlepšovat, moc možností s měkkou botou mít nebudeš a hlavně tě ta bota vůbec "nepodrží", budeš v tom jak v bačkorách - nebudeš přenášet veškerou energii do lyží, ale vypruží ti to boty...to je špatně. Na internetu je výběr obrovský, ale najít požadované boty na kamenné prodejně na vyzkoušení a navíc za solidní peníz podobný internetové ceně není vůbec jednoduché. Každá firma má jinak řešený skelet a botičku (šířka nohy, výška v nártu), takže je potřeba vyzkoušet hodně párů bot, abys poznal, které ti na noze sedí a které ne...

                                Georgino - Profil | Po 5.11.2012 11:48:30

                                Bulk >> Kdyz splnujou vsechno co potrebuju, tak je mi jedno co je na nich napsano, tak asi tak :-) Nordica, Atomic, Salomon, Lange atd...proste klasicky ski znacky

                                  Bulk - Profil | Po 5.11.2012 11:35:04

                                  Georgino >> Gigi1893_ Díky za rady:-). Nicméně zajímalo mě trochu něco jiného a to, zda se mám zaměřit jen pár značek, protože ostatní převyšují, anebo mám vybírat mezi všema běžnýma značkama na trhu.

                                    Georgino - Profil | Po 5.11.2012 11:23:28

                                    Bulk >> Vybrat vhodny lyzaky je vzdycky porod (pro me) Nejvic koukam na to aby mi v nich neplavala noha a mel je na fest, aby mely dost vysokej komin, prezky z dobryho matrose a aby to nebyly zadny masla a dokazaly podrzet kdyz se do nich vic opres. Takze zadny nejaky mekky bych nebral, teda pokud chces trochu lyzovat a ne se jen tak klouzat na lyzich. Jo a aby nevazily metrak.

                                      Gigi1893 - Profil | Po 5.11.2012 10:09:49

                                      Bulk >> Ber botu,na to co píšeś určenou "rekreační" pak už jsou ty boty tvrdší a mín pohodlný...

                                        Bulk - Profil | Po 5.11.2012 9:48:42

                                        Prosím o radu.
                                        Chtěl bych si pořídít nové lyžáky na takové to domácí rekreační lyžování. Má smysl zaměřit se na nějakou konkrétní značku, anebo je to v této kategorii jedno a vybírat mám spíše podle vzhledu a barvy? :-)