Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

pepa-č - Profil | Út 20.3.2012 11:40:53

peco >> z Blavy jeď to Tater nebo na Fatru. tam se dá lyžovat solidně. Jet ze Slovenska do ČR na lyže, je jako jet ze středomoří k baltu na letní koupačku.

    Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 20.3.2012 10:50:31

    peco >> a proč chceš hledat v Čechách kopce lepší než na Slovensku a v Rakousku? Neznáš mapu? Dojebané je to tu, na kokot, ani za tu piču tu nechcem lyžovať.

      peco - Profil | Po 19.3.2012 13:57:57

      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 19.3.2012 9:15:13 >> Nepoznam Hochkar,Semi a Donovali su v poho ale nico nové

        Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 19.3.2012 9:15:13

        peco >> já myslím, že nikde. Jsi sebemrskač ? :-) Hochkar, Semmering a Donovaly nejsou v čechách.

          peco - Profil | So 17.3.2012 23:53:10

          Nazdatr kluci,

          Dajte mi vediet kde sa da dobre zajazdit na stredne narocnych zjazdovkach v cechach a cim blizsie ku slovaci od Bratislavi. Dik

            Roman C. - Profil | Út 28.2.2012 22:03:39

            Ondra (tloušťák) >> nejsou to stovky km sjezdovek, ale mensi stredisko na peknym miste. Hlavne aby vam vyslo pocasi a videli jste aspon na Gross... ma od tam totiz byt videt snad stovka 3 tisicovek...

              Ondra (tloušťák) - Profil | Út 28.2.2012 19:17:39

              Roman C. >> Právě jsem se dozvěděl, že do Heiligenblutu jedu hned po výstavě v Brně. Tak jsem na to zvědav.

                Roman C. - Profil | Po 27.2.2012 16:24:51

                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.2.2012 16:12:05 >> jo ta St.Anton, Lech a Zurs budou opravdu trosku nekde jinde - to si nechavam na pozdeji, at se mam na co jeste tesit.
                K lyzim - podle me tam ten rozdil je. Zatim porad mam pocit, ze to nelepi strycek Wong v jedne fabrice a jednotlivi vyrobci si tam jen nalepi svoje loga. Sjezdovku samozrejme sjedes s kazdyma, ale u nekterych znacek to ta lyze odjede vicemene za tebe a nekde se musis hodne snazit, abys rozumne zatocil, aby te podrzela na mulde, ledu atd.

                  Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 27.2.2012 16:12:05

                  Roman C. >> no, takový 4 hvězdy St. Antonu jsou určitě vejš než leckde jinde. A kvůli nim se k snídani obleču. Tři mi za to nestojí :-)
                  K těm lyžím - osobně si myslím, že mezi lyžema konstrukce sandwich/sidewall různých značek zas takový rozdíl není a ani být nemůže. Budou si vevnitř asi dost podobný.

                    Roman C. - Profil | Po 27.2.2012 15:38:27

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.2.2012 15:16:35 >> Jinak Heady jsem konecne otestoval a musim rict, ze ve vsech podminkach fungovaly naprosto perfektne, uz chapu proc pulka svetovyho poharu jezdi na teto znacce...

                      Roman C. - Profil | Po 27.2.2012 15:28:42

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.2.2012 15:16:35 >> a ve 4* muzes nahej k snidani? :-) Do apartmanu samozrejme jezdim nekdy taky, ale alespon se snidani...kdyz jsem na dovolene, tak jsem totiz hrozne linej a varit se me vubec nechce. Ja ten 3* hotel prave zminoval, protoze ve srovnani se 4* hotely v rakousku tam zase takovy rozdil nebyl (chybel bazen).

                        Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 27.2.2012 15:16:35

                        Roman C. >> já kromě čtyř hvězd beru už jedině apartmány, páč v hotelech mě nebaví že nemůžu nahej k snídani a k večeři. A nemůžu si vařit svoje alpský speciality.

                          Roman C. - Profil | Po 27.2.2012 14:58:23

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.2.2012 14:48:28 >> ano to je presne ona, nevedel jsem zda i u nas je tak znama :-) V Gasthofu ktery je u teto silnice (a v zime primo u sjezdovky) je pekne nafocena jeji historie a fotky z roku cca 1920, jak tam jedou kone a prvni auta. Jo kostel je asi hodne casto foceny v ruznych reklamnich materialech. Lyzuje se tam ve 3 ruznych oblastech a kazda oblast ma svuj specificky raz (nekdy si pripada clovek jak v Krkonosich a nekde jak v Alpach jeste o par set metru vys). Meli jsme stesti i na pekny hotylek 3* - s vyhledem na kostel (to maji asi vsechny, je tam par chalup :-), asi 200m od lanovky, provozuji ho starsi manzele - pokoje ciste, pekne a uzasne tam varili a cenove to jeste slo.. Ski mapa navic i v cestine :-)

                            Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 27.2.2012 14:48:28

                            Roman C. >> člověče, ta silnice je slavná Grossglockner Hochalpenstrasse :-)
                            JInak fotky kostelů na alpských kalendářích je bu´d tenhle z Heiligenblutu, nebo z Halstattu. Budu se tam muset taky mrknout.

                              Roman C. - Profil | Po 27.2.2012 14:40:23

                              Byl jsem v tom Heiligenblutu a libilo se me tam. Vesnicka pekne zariznuta v ostrym udoli, pekny stylovy kostelik, vsude vyhled na Grossglockner a mraky dalsich 3 tisicovek (kdyz vyjedete nahoru a je pekne pocasi). Sjezdovky maji cca 4-5km, ruzneho razu, vetsinou cervene a modre. Zazili jsme tam vse od uplne jasna az po vichrici, ktera z vrcholku sfoukala vetsinu snehu do udoli. Je tam taky jeden z nejprudsich kotvacu, na kterych jsem kdy jel a modlili jsem se, abych nespadnul :-) Zajimavy je, ze jedna sjezdovka vede pres silnici (jedna zatacka za druhou), ktera tam vede v lete do sedla v 2500m.n.m.

                                Benda 24,72 - Profil | Po 27.2.2012 10:55:44

                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.2.2012 10:23:35 >> díky moc. rádi bysme ještě vyrazili s holkou na den, tak uvidíme. Z hor se školkou se vrátila nadšená a prý jí to šlo dobře, tak bych to rád viděl ještě letos. :-)

                                  Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 27.2.2012 10:23:35

                                  Benda 24,72 >> včera se na to nasypala tlustá vrstva prašanu, fučelo to a na cca 50% to bylo zfoukaný, při krajích se naopak prašanilo. Dokonce ani ten podklad nebyla úplná trága, páč rolba to rozbije, i když pro nemehla asi nic moc. Jezdilo se dobře. Pokud nebude tát a utáhnou to, co napadlo, bude to ještě pár dní luxus.TeĎ čumím z okna na Klínovec a je poloazúro. Přesný info by Ti mohl dát jehla, bo tám někde zahnívá.

                                    Benda 24,72 - Profil | Po 27.2.2012 10:12:08

                                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 27.2.2012 9:32:51 >> novýho nic, jan to vypadá u vás? Je to hodně zmrzlý?

                                      Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 27.2.2012 9:32:51

                                      Tak co je novýho? nějak to tady chcípá...

                                        Royale with Cheese 31,95 - Profil | St 8.2.2012 21:14:03

                                        Roman C. >> dneska jsem ty Volkly koupil i manželce, ve 155 cm mutaci. Jsou fakt příjemný.