Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NRoman C. - Profil | Út 17.1.2012 13:18:11

Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.1.2012 11:15:16 >> ok, asi jo, jinak Montana ma velmi kvalitni stroje prave na brouseni a dalsi tuning lyzi, mozna i nejlepsi, takze treba v Brne ty jejich stroje ma jeden skiservis a tak to vozim tam.

    Npepa-č - Profil | Út 17.1.2012 13:07:00

    já bych samo lyžoval mocně, nevím, jestli to bylo z předchozího vypochopitelné, pochopitelně :)

      Npepa-č - Profil | Út 17.1.2012 12:34:56

      kam se dobre jezdi s detma? Do alp? Takovy neco family a nonskier friendly. Maly budou 3, tak bych si myslel ze by se mohla pristi rok zacit klouzat. (sanky zvlada uz ted :) ).
      A zena nelyzuje, tak aby to nebyla chata na hrebenu, kde nic neni a da se leda sedet na baru. Aby to byla nejaka fajn mestecko vesnicka.

      Bormio? Celamzé? Ynzbruk?

        Npepa-č - Profil | Út 17.1.2012 12:30:18

        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.1.2012 12:28:41 >> aha. Ok. Beru. Pokud je to jako dolit vodu do ostrikovacu, tak pak ano.

          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 17.1.2012 12:28:41

          pepa-č >> vycentrovat ne, nafouknout kola a dofouknout vidli ano. Základní údržba hran ( vůbec nemluvím o ručním broušení) a voskování ( vůbec nemluvím o tuningu skluznice, to se doma nedá) je jen to nafukování kola.

            NGeorgino - Profil | Út 17.1.2012 12:18:51

            Roman C. >> nikdy bych si nenechal skluznici upravovat strojove, to je pak tak jak rikas

              Npepa-č - Profil | Út 17.1.2012 12:11:56

              Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.1.2012 11:15:16 >> bych snad i nesouhlasil s tim by mel. Jiste je fajn leccos umet udelat sam, ja jsem toho velky podporovatel, ale.
              Stejne jako si nemusi umet kazdy co jezdi na kole umet seridit naby a vycentrovat kola i kdyz jsou to uplny zaklady,aby byl cyklista. Jsou na to lidi.
              Tak ani vymenovat svicky apod, kdyz ma auto.
              Tak si myslim, ze nemusi kazdy co jezdi na lyzich si umet opravovat a ladit hrany, aby byl lyzar. Jsou na to lidi.

                NStanďour - Profil | Út 17.1.2012 11:43:27

                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.1.2012 11:15:16 >> Já na to peču. Vždy hodím prkno do Starý Boule jednomu chlápkovi, popř. jezdím s kamarády, co mi v případě problému pomůžou. :o)

                  NFishky - Profil | Út 17.1.2012 11:25:19

                  Z mého "lyžařského" pohledu chybí v anketě sáňky.

                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 17.1.2012 11:15:16

                    Roman C. >> každej by si měl naučit dělat malej servis, tedy voskovat a po pár dnech jemným pilníkem srazit "jehlu" hrany. Tuning hran a termín odklon je slušně popsanej například tady http://www.happysport.cz/servis/servisni-postup-mon​tana/ osobně používám 88% / 0,5%.

                      NRoman C. - Profil | Út 17.1.2012 10:19:04

                      Jen info, mozna to vetsina z vas vi, ale muze to se to hodit - pokud koupite uplne nove lyze, tak z fabriky maji hrany nabrousene "neutralne"(nebo spis uplne nevhodne) a neni to pomalu vhodne na lyzovani, takze nove lyze by mely v prvni fazi smerovat rovnou do servisu na nabrouseni, kde teprve dostanou ten spravny uhel (samotne brouseni je velka alchymie a uhel nabrouseni je velmi dulezity) a na svahu budou fungovat tak jak by mely a skluznice by take mela neco dostat. Kazde lyze pry vydrzi cca 10 (nebo 15?, ted nevim) velkych servisu a pak rovnou do popelnice...pri kazdem servisu se totiz ze skluznice odstranuje nejaky ten milimetr skluznice, takze pak uz neni na cem jezdit.

                        NGeorgino - Profil | Po 16.1.2012 19:57:13

                        Roman C. >> Ještě jsem žádnou lavinu co někoho zasypala neposlal, tak nevím :-)

                          NRoman C. - Profil | Po 16.1.2012 18:34:18

                          Georgino >> mohl by mit prezdivku "strhavac lavin", ale samozrejme umi, o tom zadna. A pro po, kdyz v Alpach strhnu lavinu a nekoho zasype, jdu sedet ja, nebo lavina? (pepa asi bude vedet...)

                            NGeorgino - Profil | Po 16.1.2012 16:49:06

                            A až budu velkej tak bych chtěl umět lyžovat jako Pepek http://www.youtube.com/watch?v=NlznjYja4WM&feature=​related

                              Nretrívr - Profil | Po 16.1.2012 16:46:26

                              Hugo Fisher >> To opravdu nesrovnávej.To nejde.

                                NGeorgino - Profil | Po 16.1.2012 16:40:56

                                Hugo Fisher >> jéžiš :-)

                                  NHugo Fisher - Profil | Po 16.1.2012 16:39:20

                                  Georgino >> a ja chtel jet do Ricek. :)

                                    NGeorgino - Profil | Po 16.1.2012 16:37:22

                                    Hugo Fisher >> jasný, když pojede Péťa, jedině dobře, bude nás víc, nebudem se bát Krakonoše nic :-) Jen je problém že já mám komplet vybavení v Krkonoších :-)

                                      NGeorgino - Profil | Po 16.1.2012 16:36:16

                                      Jinak v ČR samozřejmě Špindl a v Alpách Molltall na freeride a Dachstein na freeparkya to i v červenci :-)

                                        NHugo Fisher - Profil | Po 16.1.2012 16:35:02

                                        Georgino >> ty kdyz jsi chtel jet, tak kvetly jeste tulipany. Ted je pocasi fajn, cas mam, vymyslet neco muzem. Peta by treba jela taky - a moc rada by te zase po case videla. :)