Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    Njindřich - Profil | Čt 19.6.2025 19:55:38

    sliver >> Možná bublina ve vakuu,nebo to nebylo prosoleny

      Nsliver - Profil | Čt 19.6.2025 19:37:41

      zdar, mám problém. Zítra udím, jeden kus masa v pragandě ve vakuu chytl nazelenalou barvu. Nikdy se mi to nestalo, bylo to při +1°C tři týdny. Maso nesmrdí, co to je ? Mám to vyhodit ?

        Ntuzemak - Profil | Ne 15.6.2025 9:35:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Trocha na svačiny do kolbenky. Psí jazyk. 😋😋😋

          NJarin - Profil | Pá 13.6.2025 16:11:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          No pani tak ja mam hotovo , je štavnate a jedle - dalsi pokus az v jeseni ...
          Nech Vam to " čmoudi"

            NJarin - Profil | Pá 13.6.2025 10:07:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak ja od 8 h dymim a k teplomeru čo je vo dverach dovidim spred chaty, njn ...
            Topim bukom a ta teplota aj tak lieta od 70 do 80 ....
            Uvidim ako to dopadne poobede ...

              NSmutek - Profil | Pá 13.6.2025 7:30:04

              džigit >> To jsem si jenom vzpoměl že něco takového má v nabídce,
              ale zas levnější jak od Skřítě, )))

                Nzelenac - Profil | Pá 13.6.2025 6:53:43

                Dík všem za tipy, pokusím se něco vybrat

                  Nsliver - Profil | Čt 12.6.2025 20:36:11

                  PYTLAKS >> jo, mi drží třetím rokem. Gril, truba, udírna a má dobrý dosah.

                    NPYTLAKS - Profil | Čt 12.6.2025 20:14:46

                    sliver >> mám jednočidlový už nekolik let a cajk,jen jsem si musel nechat poslat druhů sondu

                      Ndžigit - Profil | Čt 12.6.2025 19:52:15

                      zelenac >> https://www.datart.cz/teplomer-do-masa-thermopro-tempspike-oranzovy.html
                      Pokud kukneš na Allegro, bude aj lacnějši. Ja ho tam kupil za 967 peněz

                        Ndžigit - Profil | Čt 12.6.2025 19:49:46

                        Smutek >> ale taky si to nechá zaplatit :-D

                          NSmutek - Profil | Čt 12.6.2025 17:04:37

                            Nzelenac - Profil | Čt 12.6.2025 8:06:53

                            Zdar pánové udiči, exnul mi teploměr s dvěma čidly do klasické udírny. Můžete mi, prosím, poradit, co máte vyzkoušené, a co bych si mohl koupit? Asi nejlépe s připojením na telefon.Dík předem

                              Npikr - Profil | Po 9.6.2025 7:31:33

                              džigit >>😂 ano jako 99% zdejších. Kolega asi nemyslel profi udirnu se sprchou, co používají uzenari😉

                                Nzelenac - Profil | Po 9.6.2025 7:21:06

                                PYTLAKS >> díky, nevadí, já si to domyslím :-)

                                  Ndžigit - Profil | Ne 8.6.2025 22:55:57

                                  pikr >> si jen domácí hobby udič, asi proto

                                    Nkoki128 - Profil | Ne 8.6.2025 22:22:26

                                    Děkuji všem za odpovědi 👍