Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    jindřich - Profil | Čt 5.6.2025 8:29:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Koupil jsem plecko,doma v mrazáku byl zbytek hovězí přední a sádlo. Tak jsem si řekl, že to zpracuju. Recept je stopro můj(sůl,pepř, česnek, trochu vody), noa je tady Jindřichův kabanos 😁. Je to dobrý, žádná věda 👍😁

      džigit - Profil | St 4.6.2025 20:57:57

      PYTLAKS >> jakesyk blede, bez papriky...

        zelenac - Profil | St 4.6.2025 15:18:00

        PYTLAKS >> mohl bys, prosím, vyfotit řez té debrecínky? Ať sliním ještě víc...

          jindřich - Profil | Po 2.6.2025 10:29:15

          PYTLAKS >> Kuwa, to je porno 👍😋

            PYTLAKS - Profil | Po 2.6.2025 8:46:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Debrecínky

              PYTLAKS - Profil | Ne 1.6.2025 15:06:27

              marmyš >> já jsem na suchozemské čuníky 😀

                marmyš - Profil | Ne 1.6.2025 14:58:37

                PYTLAKS >> Nezáviď a chyť si taky. :-)

                  PYTLAKS - Profil | Ne 1.6.2025 14:19:20

                  Škvarková

                    PYTLAKS - Profil | Ne 1.6.2025 14:18:24

                    marmyš >> zase dyja bez šupiny 😀

                      marmyš - Profil | Ne 1.6.2025 10:04:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      scopeks >> Dobře, právě jsem to tam pověsil. :-) Bůček a největší kousky kapra dávám do míst kde mí proudí nejteplejší dým, ostatní po obvodu.

                        PYTLAKS - Profil | Ne 1.6.2025 9:18:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Grilovací sezóna može začat 😀

                          Skříťa - Profil | So 31.5.2025 20:57:25

                          jindřich >> Elektrikář mi také řekl: "To víš, Čína." 😁 Nechám ji tam max do 13.6. a potom do vakua. 14.6. už část povezu na návštěvu. Díky a tobě také hodně zdaru.

                            jindřich - Profil | So 31.5.2025 20:20:27

                            Skříťa >> To víš,je to Čina všechno,tak záleží na štěstí. Já ji mám spoustu let,a zatím maká. Tak ať se daří. Jak dlouho to necháš,?

                              Skříťa - Profil | So 31.5.2025 19:51:07

                              jindřich >> Mně tam teď týden visí panenka bez kouře. Část s maďarskou paprikou a gočugaru, část s kampotským pepřem a česnekem. Jinak jak jsme si psali, tak je to vadnou základní deskou. Zatím na to kašlu, protože nová stojí jako pořizovací cena vinotéky.

                                jindřich - Profil | So 31.5.2025 10:31:52

                                Nedal jsem fotku,tak to je ono 😄

                                  jindřich - Profil | So 31.5.2025 10:16:22

                                  Tři kousky boku 2 měsíce ve vakuu,4 dny V kouři na studeno a teď budou chrápat asi měsíc v sušárně. Už se na to těším, krásně voní 👍😄

                                    PYTLAKS - Profil | So 31.5.2025 8:12:38

                                    p.lorenc >> však jsem psal,že v klidu může,někdo píše,že čuník bude smrdět od ryby,ale to se mi ještě nikdy nestalo,já právě kapra věšám později jak maso:-)

                                      p.lorenc - Profil | So 31.5.2025 8:03:51

                                      PYTLAKS >> Tož každý jak umí a vyhovuje mu... reagoval jsem vlastně jestli je možné ty 🐽🐳 udit spolu a to lze 👍

                                        PYTLAKS - Profil | So 31.5.2025 7:03:26

                                        p.lorenc >> maso udím na vyšší teplotu

                                          PYTLAKS - Profil | So 31.5.2025 7:02:45

                                          džigit >> kapra udím na nižší teplotu jak maso