Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    Np.lorenc - Profil | Pá 30.5.2025 5:52:06

    PYTLAKS >> Teplotu bych neřešil a nechal cca 65 ale prasce vodní bych vyndal za cca 4h a prasce domácí za cca 8h.

      Ndžigit - Profil | Čt 29.5.2025 22:00:25

      PYTLAKS >> proč?

        NPYTLAKS - Profil | Čt 29.5.2025 21:49:05

        scopeks >> v klidu,ale každé chce jinů teplotu

          Nscopeks - Profil | Čt 29.5.2025 21:24:20

          Pořadí někdo,jestli jde udit búček s kaprem dohromady

            Ndrvoštěp - Profil | Út 27.5.2025 7:23:39

            Video Thumbnail
            Už je to pár let zpět, ale i tak dobrý😁Kámošovo udírna a chvilka slávy v Tv😁😁😁😁Dřevo na uzení má odemne👍😁

              Njindřich - Profil | Ne 25.5.2025 15:58:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Uzený kuřecí čtvrtky, 4,5 hoďky, dymbox běžel zase OK. Mě běží bez problémů

                Njindřich - Profil | So 24.5.2025 17:28:20

                vladěna >> 🤣🤣🤣,šunkač. Já na ten telefon hovno vidím 😁

                  Nvladěna - Profil | So 24.5.2025 17:25:27

                  jindřich >> se poseru.šukače jsem ještě nekoštl-))

                    Njindřich - Profil | So 24.5.2025 16:35:43

                    rybobuch >> Mě se blbě píše na telefonu,tak proto, sorry. Trochu jsem pozměnil,ale princip. Je to jednoduchý a vlastně takovej šukač 😁

                      Nrybobuch - Profil | So 24.5.2025 15:17:30

                      jindřich >> Dík. Mě nedošlo, že MM je mistr Málek.....

                        Njindřich - Profil | So 24.5.2025 13:09:30

                        rybobuch >> Použil jsem plec,asi 20dkg hovězí maso zbytek zadní. Plec 2070g. Hovězí jsem rozšmelcoval na spojku. Pepř 2,5g, kmín 2,5g, česnek 3g, voda 1dl. Málek dal krknu a bez hovězího. Koření je podle něj, sůl 2%. Nějak jsem krknu, protože má více šlach. 2 hoďky kouř a potom vařit na 71° v jádru. Asi vše 🙂 Ještě...to plecko jsem nakrájel asi na1,5cm kostky,aby prolezly plničkou

                          Nrybobuch - Profil | So 24.5.2025 12:20:20

                          jindřich >> Pěkné !! Upřesni prosím ten recept. Dík.

                            Nskřet - Profil | So 24.5.2025 12:14:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tak jsem se zas nudil.🤣 Naložit,vyudit,zavakuovat a svačinky do práce nachystány.

                              Njindřich - Profil | So 24.5.2025 8:27:44

                              vladěna >> nemám problém,štepka musí být suchá,jinak dechtuje, lepí se s ucpává se to. Já jí suším v troubě,nesypu to plný a jedu bez problémů,fakt. 👍

                                Njindřich - Profil | So 24.5.2025 8:24:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tak hotovo a nákroj,malém nebylo z první šišky nic. Je dobrej, recept MM👍😋

                                  Nvladěna - Profil | So 24.5.2025 7:53:55

                                  jindřich >> ono všeobecně s těmi generátory bývá asi problém.na fb v těch uzenářských skupinách každou chvíli někdo poptává co ze zaseklou štěpkou,jak čistit,proč štěpka nehoří atd.zlatá klasika-))

                                    Njindřich - Profil | Pá 23.5.2025 21:15:36

                                    Dneska jsem zmáknul psí jazyky, hezký se v tom dělá. Bylo ještě koleno,al to jsem zapomněl vyblejsknout . Zítra bude nákroj 😋

                                      Njindřich - Profil | Pá 23.5.2025 20:30:32

                                      Jarin >> Ano mam ten olej,natřu to s ním

                                        Njindřich - Profil | Pá 23.5.2025 20:29:28

                                        vladěna >> No,viděl jsem jejich dymbox, a katastrofa. Říkají tomu katalyzátor,ale t blbosti,je to separátor,kterej se blbě čistí,je z toho hroznej bordel. Potom jim hoří štepky, musí se to každou chvilku zakropit. Nepraktický,soused ji má a říká vyhozený prachy. Je to i na recenzích. Je fakt ,že jsou tam i pochvaly. Já bych ji nechtěl.

                                          NJirka R. - Profil | Pá 23.5.2025 19:28:55

                                          vladěna >> Nevím, nemám zkušenost... :-)