- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Můj lov - výkladní skříň MRKu
Nemám nic proti focení ryb ( RYB), ale myslím, že své pocity a radost z lovu jde na fotce vyjádřit jinak, než fotkou miniryby nebo vyválenou rybou ve štěrku.
Pokud by měl být ML výkladní skříní, jsem názoru, že by pravidla této výkladní skříně měla být jiná.
Podoba Můj lov
A) Změnit pravidla, aby se neobjevovaly malé ryby7%
B) max.3 fotky, z toho jedna ryba (dosahující zákonné míry)1%
C) max.pět fotek, z toho 2 ryby (dosahující zákonné míry)0%
D) něco podobného, jako předešlé dvě otázky0%
E) žádná ryba :-)1%
F) žádné fotky z koupelny, s chlívkem v pozadí, apd20%
G) zachovat současnou podobu40%
H) zrušit Můj lov úplně12%
I) modifikovat ho nějak jinak18%
Od 23.8.2011 hlasovalo 313 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
10x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
dosec - Profil | Út 23.8.2011 13:19:59
Martin M. - Profil | Út 23.8.2011 13:19:08
JJanekk - Profil | Út 23.8.2011 13:19:08
Mě se nezdá, že by ML byl v nějak katastrofálním stavu. Na tuhle rubriku se dívám skoro denně a podle mě většina fotek je z etického hlediska v pořádku. Kdo se k rybám chová slušně, tak jim nijak neublíží ani při focení - pokud je foťák po ruce, tak cvakneš a můžeš rybu pustit, zdržení je minimální. Kdo se k rybám chová jako prase, tak to nezmění proto, že nebude mít kde vystavovat jejich fotky. Ale navrhuji omezit počet fotek z jednoho lovu na 2. Je pravda, že pokud tam někdo dá 10 fotek s tím samým kaprem, tak je to na pováženou - kapr byl asi na vzduchu déle než bylo nutno.
Fotky mrtvých ryb jsou záležitostí každého jednotlivce, osobně to nechápu, ale pokud se to udělá vkusně (a ne vykuchaný torza), tak mě to nijak nešokuje.
Jinak rubriku bych nerušil, baví mě.
Kocháč - Profil | Út 23.8.2011 13:18:47
Mates PB - Profil | Út 23.8.2011 13:18:15
Kocháč - Profil | Út 23.8.2011 13:17:40
Martin M. - Profil | Út 23.8.2011 13:17:27
ZN - Profil | Út 23.8.2011 13:16:30
jenže převážná většina ryb v ML míru má. Fotka vznikla však jen díky ML, aby se dotyčný pochlubil. Neporušuje nic, dokonce ani KODEX ne. Přesto vznikla úplně zbytečně. Třeba mobilem do růžova (tím nechci říct, že mobilem nejde udělat pěkná fotka, naopak), třeba je rozmazaná, třeba je hnusná z jiného důvodu, ale je spolu s lovcem v ML. A o to dotyčnému jde. Kdyby věděl, že ji tam dát nemůže, tak ji ani fotit nebude .
Kocháč - Profil | Út 23.8.2011 13:16:07
V podstatě to má Martin hotové. Do 24h 50 reakcí u líbí nebo nelíbí a tím pádem zápis zůstává jako kvalitní nebo odstrašující, ostatní prostě zmizí do propadliště dějin. Tím pádem to spoustu lidí odradí vkládat zbytečnosti a třeba i zbytečně fotit. Navíc u každé fotky mohou být reakce, tak se může každý vyjádřit.
Anýzový dědek - Profil | Út 23.8.2011 13:16:00
Mořský rybolov a podobě to trochu rozškatulkovat
LudaT - Profil | Út 23.8.2011 13:15:20
Jirka_K - Profil | Út 23.8.2011 13:15:03
Proč ban za mrtvou rybu? Myslíš, že všechny puštěné ryby tvoji manipulaci přežijou?
Venca888 - Profil | Út 23.8.2011 13:14:08
Mates PB - Profil | Út 23.8.2011 13:11:57
ZN - Profil | Út 23.8.2011 13:11:44
dle mého, tvá teorie má háček. Kladných hodnotitelů bude i u sraček vžycky víc, páč jednak očekávají, že jim to dotyčný jednou vrátí a jednak.... čtou BLESK :-)
Btw., galerie trofejních úlovků už tady jedna je.
Čudličkář97 - Profil | Út 23.8.2011 13:11:06
FraDobr - Profil | Út 23.8.2011 13:08:40
Při vylovování ryby je osoba provádějící lov povinna zacházet s ní šetrně. Rybu, která se vrací zpět do vody, je potřeba uvolnit z háčku bez zbytečné manipulace, pokud možno ve vodě.
Pokud někdo fotí rybu, která nemá míru, tak sám sebe usvědčuje z porušování RŘ. Navrhuji mu dát černý puntík, 5 černých puntíků = BAN :)
Venca888 - Profil | Út 23.8.2011 13:07:54
Ale skutečně nepochopim pohnutky, který někoho (snad s výjimkou začínajících rybářů-dětí) vedou k tomu, aby si udělal fotky pěti ryb naprosto standardní velikosti i druhu a pod to napsal "dneska vcelku brali - 3x kapr (38,41,43), 2x cejn (22,5, 24) a 1x plotice (nefocena - došla mi baterka v mobilu). To je normální regulérní fetiš. :-)
Kocháč - Profil | Út 23.8.2011 13:07:02
Možná by bylo řešením udělat galerii těch nej třeba tak, že se vložený zápis automaticky ztratí, když ho neohodnotí určité množství lidí do 24h. Možná je to kravina a jistě se najde spousta pitomců co budou požadovat od kamarádů podporu svého ega, ale ty hrůzy třeba zmizí a člověk si v klidu projede jen to co lidi zajímá. A klidně bych možná nechal ty jakoby dobré s kladnýma reakcema a stejně tak ty nejhorší pro výstrahu ostatním. Prostě galerie toho nej a hlasovali by si lidi, tím se admin nemusí zalamovat komu uškodí. Ať si lidi rozhodnou a vyhodnotí, co je špatně a co dobře. Třeba to bude mít i výchovnej efekt a lidi přestanou cpát do můj lov hrůzy a zbytečnosti.
Pořád věřím v samočistící schopnost :o))
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59881
Brněnské jádro364683
Perly MRKu ...!1171
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Spolek pozůstalých GFC110363
Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky9754
Pokec - Vranovská přehrada15072
Lodě - Loďky - Lodičky18426
WoT jádro MRKu12079
Kde to žije - všechna témata
PáLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářský kniho - koutek 143
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










