- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Můj lov - výkladní skříň MRKu
Nemám nic proti focení ryb ( RYB), ale myslím, že své pocity a radost z lovu jde na fotce vyjádřit jinak, než fotkou miniryby nebo vyválenou rybou ve štěrku.
Pokud by měl být ML výkladní skříní, jsem názoru, že by pravidla této výkladní skříně měla být jiná.
Podoba Můj lov
A) Změnit pravidla, aby se neobjevovaly malé ryby7%
B) max.3 fotky, z toho jedna ryba (dosahující zákonné míry)1%
C) max.pět fotek, z toho 2 ryby (dosahující zákonné míry)0%
D) něco podobného, jako předešlé dvě otázky0%
E) žádná ryba :-)1%
F) žádné fotky z koupelny, s chlívkem v pozadí, apd20%
G) zachovat současnou podobu40%
H) zrušit Můj lov úplně12%
I) modifikovat ho nějak jinak18%
Od 23.8.2011 hlasovalo 313 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
10x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Jirka_K - Profil | Út 23.8.2011 13:05:19
Čudličkář97 - Profil | Út 23.8.2011 13:04:39
Já bych zakázal hromadné fotky velkých kaprů protože ML je tím úplně zamořen.
dosec - Profil | Út 23.8.2011 13:04:06
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 23.8.2011 13:03:26
Mates PB - Profil | Út 23.8.2011 13:01:20
ZN - Profil | Út 23.8.2011 13:00:47
já si osobně myslím, a už jsem to psal Martinovi, že to musí být z převážné většiny na něm, na jeho pohledu. Bylo by fajn, kdyby si na ten pohled vzal něco z rozumných názorů, třaba i odtud. Nějakých předpisů či pravidel bych já osobně dával co nejmíň. Něco bude špatně, něco se mu nebude líbit, prostě bekend. Max. krátké zdůvodnění jednou větou. Třeba: fotku jsem vyřadil, páč stála za hov.o. Tečka. Jasně, plků bude zase spoustu, ale... :-)
Martin M. - Profil | Út 23.8.2011 13:00:31
Butchi - Profil | Út 23.8.2011 12:59:53
Já jsem na to nikdy moc nebyl, nějak řešit ML, resp. nahánět fotky za účelem vystavení obecně.
Svoje největší ryby nemám (až na fotku v profilu) vyfocené vůbec.
Myslím si, že by se měla tato rubrika poněkud upravit. Rozdělit na Můj Lov a Můj kapr. Nepotřebuju pořád vejrat na monstrózní přefutrované prasečkiny ze soukromáků s imbecilním komentářem typu "Samozdřejmě puštěn zpět" nebo "Ryba je kámoš". Nějaké jejich podložky a clinicy mě nezajímají. Je to jen úlitba vlastnímu svědomí za ty šaškárny s rybou na břehu, nic víc. Puštění hned ve vodě je nejšetrnější.. Nechápu potřebu lidí žmoulat podmírové potočáky, resp jakékoliv podměrečné nebo hájené ryby, jen aby je ukázali v ML. Nemluvě o tom, že takové fotky se stejně mažou. Ano, ten akt focení už se stal, ale když někdo párkrát slízne držkovou, příště si to rozmyslí. Pokud to dělá naschvál, což jsem viděl dnes, je to kokot. A toho nezmění nic. Klidně bych zavedl předpis výslovně zakazující takovouto manipulaci.
Na druhou stranu, proč se nevyfotit s trofejní rybou. Takový byl podle mě účel ML, napsat nějakou povídku, aby si ostatní početli, a jako třešničku na dort přidat fotku metrové kudly/candáta nebo kdovíčeho. Na břehu se zmasenou rybou, who cares - už je stejně zralá na gril. (Jen ať to nějak vypadá). Puštěnou rybu taky, nejlépe nějak ve vodě, při zdolávání.
Když chytnu hovno, můžu to tam taky klidně napsat. Nejsme vždy jen úspěšní. Musí to však mít jakousi úroveň. Vyfotím k tomu nějaké těžko identifikovatelné zákoutí a hotovo.
Jen bych rád zdůraznil, že se jedná o můj pohled na věc a nejspíš s ním nikdo souhlasit nebude :-)
Venca888 - Profil | Út 23.8.2011 12:56:03
1) nejzásadnější bod
2) s mrtvou rybou problém nemám - možná lepší vyfotit mrtvou než kvůli fotce válet po břehu lapající živou. Nicméně chápu, že někomu může mít estetický cítění na vyšší úrovni. Ale co předevšim - ta fotka by měla mít svuj účel - tedy předevšim prezentovat nestandardnosti či zvláštnosti hodný obdivu. Dávat tam fotky 40-ti centimetrovejch kaprů a 20-ti centimetrovejch cejnů... to mi přijde přinejmenšim zvláštní.
3) vizitka lovce
4) vizitka lovce
5) to moc nechápu
6) hodnotim příspěvek, nikoliv autora
7) a 8) to je věc lovce
9) takový bych mazal
Martin M. - Profil | Út 23.8.2011 12:55:48
plus asi milion fotek stylu "ja a vysypany vezirek pred pustenim"
ZN - Profil | Út 23.8.2011 12:54:34
diskuze je na začátku, uvidíme co to přinese.
V každém případě, dobrých devět bodů, ale ono zřejmě nepůjde přesně definovat každou "zhovadilost". Myslím, že tady může vzejít nějaká kostra, myšlenka, ale ve finále to bude zase na tobě. Co pustíš, co nepustíš, jaký ty budeš mít pohled a představu, kam by se to mělo ubírat. Zatím tady jsou všechny názory a pohledy docela rozumné, ale já rozhodně nechci být a nejsem arbitr. Jde jen o vyjádření názorů.
Všechny názory, až na jeden. Pořád stejná póza :-)
LudaT - Profil | Út 23.8.2011 12:51:29
Mates PB - Profil | Út 23.8.2011 12:47:46
Martin M. - Profil | Út 23.8.2011 12:43:32
1) vadi mi, ze trpela ryba (ryba ma bolest, ryba nemusela byt vubec focena apod.)
2) vadi mi, ze ryba byla zabita (mrtva parma, potocak, prilis mnoho mrtvych ryb apod.)
3) nelibi se mi provedeni fotografie (koupelna, mobil foto, retusovani, krev, opakujici se fotky apod.)
4) vadi mi machrovani (libani ryb, predpazovani, pridavani cm a kg)
5) vadi mi druh focene ryby (sem spada averze ke kaprum, ale i litost nad vzacnejsimi druhy)
6) vadi mi uzivatel, ktery zapis napsal
7) vadi mi prozrazovani tajnych informaci (revir, nastraha...)
8) vadi mi neuvadeni informaci (revir, nastraha... opak bodu 7)
Pokud se mame bavit o novych pravidlech, tak ke kterym bodum, a ktere si vyrikaji lide sami?
EDIT: jeste mi tam nekde uteklo
9) priznavani k porusovani RR ci jinych predpisu.
ZN - Profil | Út 23.8.2011 12:38:47
ale já si myslím, že i ten "nějak modifikovaný" ML, či co, může změnit lidi. Kdyby měl změnit jen zlomek, stálo by to za to. Takto to lidi jen posílá dál do žumpy.
Situace je v řiti, to bezesporu, votomnic. Ale blbosti by se do nekonečna ustupovat němělo, tak proč s tím něco málo neudělat? Nejsem naivní, nejčtenější deník je BLESK, takže je jasné, kde je sever.
Venca888 - Profil | Út 23.8.2011 12:36:50
Osobně ryby už téměř nefotim.
Bosanac - Profil | Út 23.8.2011 12:30:55
Mates PB - Profil | Út 23.8.2011 12:29:56
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59881
Brněnské jádro364683
Perly MRKu ...!1171
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Spolek pozůstalých GFC110363
Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky9754
Pokec - Vranovská přehrada15072
Lodě - Loďky - Lodičky18426
WoT jádro MRKu12079
Kde to žije - všechna témata
PáLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářský kniho - koutek 143
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
lovtour.cz
Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.










