- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vámi oblíbená úprava ryby
Zdravím rybaříci, rozšiřte moje obzory o nové recepty a preferované úpravy rybího masa potažmo celých ryb. Jsem huba mlsná a rád se něčemu přiučím, tak se pochlubte jak Vám chutnaj, když už jste je máte doma. Díky za všechny slušné odpovědi, recepty, fotografie a hodnotné poznámky.Pro inspiraci přikládám toto kuchyňské úpravy želvy nádherné:-))A já rybu :
A) udim10%
B) peču v troubě15%
C) nakládám4%
D) smažim na pánvičce34%
E) trápim na břehu při focení10%
F) rovnou pouštim18%
G) něco jiného3%
H) prostě nejim7%
Od 17.7.2011 hlasovalo 101 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nbremic - Profil | Pá 3.8.2012 4:45:57
NAnýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 12:19:27
NHellfish - Profil | Út 19.7.2011 11:53:43
Nrover - Profil | Út 19.7.2011 11:37:28
Je to o odvaze prorazit, kdo ví, třeba by ses po "zkušebním" testu strávníků už nezbavil, a musel udělat suši vývařovnu :-)
NAnýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 11:31:57
Nrover - Profil | Út 19.7.2011 11:30:03
Ta chuť je určitě důležitá, ...málo kdo umí suši opravdu kvalitně udělat, ...ani já ne :-)
NAnýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 11:25:10
Nrover - Profil | Út 19.7.2011 11:18:00
jj, pokud se chceš držet originálních ingrediencí, musíš je shánět ve specializovaných obchodech, a né zrovna lacino. Už jsem ale někde četl, že se dá koupit mořská řasa v prášku, ...vyjde laciněji :-)
NAnýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 11:12:52
Nrover - Profil | Út 19.7.2011 11:07:08
NHellfish - Profil | Út 19.7.2011 10:49:09
NPobřežní candát - Profil | Út 19.7.2011 10:33:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
nevidím tady ten vynikající recept kapr alá platýs. Kdy se kapr rozpůlí né klasicky na břiše, ale řez se vede kolem páteře vznikne placka, která se napne na vidličku vyrobenou z nějakého po ruce vhodného dřeva a pomalu se peče či udí na okraji ohně. Pstruhy si dělám na páře vycpané bylinkami.
Nvolfino - Profil | Po 18.7.2011 20:33:52
Je to každého věc kolik si vezme ryb domů když je to v souladu s r.ř. za povolenku platíme docela dost někdo ryby pouští a někdo si ji vezme domů a skonzumuje hotovo. dohady mezi zastanci C and R a jak si psal kormorány si myslím že jsou naprosto zbytečné
NHellfish - Profil | Po 18.7.2011 19:22:18
NAnýzový dědek - Profil | Po 18.7.2011 13:49:47
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 13:42:58
Dík :-)
Nkroupa - Profil | Po 18.7.2011 13:42:07
NAnýzový dědek - Profil | Po 18.7.2011 13:41:28
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 13:40:12
NHellfish - Profil | Po 18.7.2011 13:36:50
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 13:36:05
Nkroupa - Profil | Po 18.7.2011 13:32:58
Nkroupa - Profil | Po 18.7.2011 13:29:13
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 13:28:38
Nvolfino - Profil | Po 18.7.2011 13:22:01
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 12:26:36
NLauri - Profil | Po 18.7.2011 12:22:36
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 12:18:13
na rybě poznáš- žábry, oko, ten otisk, barvu masa zevnitř!-žluknoucí tuk, pach, taky porch ryby. Je toho spousta, ale spousta lidí to neví. Zrovna třeba kapr taky vydrží (má jiné maso) v létě když žere a v zimě.
NLauri - Profil | Po 18.7.2011 12:13:45
NPstruh27 - Profil | Po 18.7.2011 12:05:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 12:05:27
Etikety neřeš, ty si firmy mezi sebou běžně přeposílají nebo tisknou. Vím co se dodávalo do našich obchodních řetězců. Je pravda že Makro mezi nimi nebylo. Ono ty obchody si za to tak trošku můžou sami, s jejich cenovou politikou a jchováním k dodavatelům.
Rozmražené je prostě neuhlídatelné, pokud jde o prodejnu prvovýrobce atd... to je pak konec :-(
NMartas711 - Profil | Po 18.7.2011 12:04:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Další oblíbené jídlo z ryby (kapra): Kapra nařežeme na podkovy 1-2 cm široké, přidáme na nudličky pokrájenou zeleninu ( papriky, cibule, rajčata.) a houby (ty co nasbíráš, nebo žampiony) Zaliješ 0,2l oleje a 0,3 litru bílého vína, přidáš koření na ryby dle své chuti. Udělěj to co nejostřeji sneseš, protože ryby i zelenina koření hodně stáhnou. Nech cca hodinu (můžeš i déle) v chladu. Pak to dej péct do trouby při 180st. asi 20 minut. Příloha: pečivo, chleba nebo bageta. Chutná to i těm co ryby nemusí
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 12:01:34
NLauri - Profil | Po 18.7.2011 11:58:16
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 11:53:25
Jasně, nejlíp živá, člověk ji vidí :-)
Nšmudla - Profil | Po 18.7.2011 11:49:54
__________________
Tak se ozvi a domluvíme se, kapra živá váha 65Kč/kg, i zpracovanýho, cejny plotice tlouště 50kč/kg. Zaručeně čerstvý ze zaručeně čisté vody :) Akorát mi budeš muset půčit svoji povolenku protože na mojí mám už skoro vyčerpaný měsíční limit :) Nebo jít se mnou na ryby a já ti nachytám že nebudeš vědět co s rybama :)
Chlazenou rybu mořskou bych nekoupil, je to snobárna a čerstvá být nemusí. Mořskou když už tak mraženou a domácí sladkovodní rybu jen v době kdy neberou. Chytit si rybu snad není problém a těch zanedbávaných podceňovaných ryb je mraky všude (kapr cejn plotice. někde i duhák sumec.).
Jistě rybárna je jasná volba, nebo znát rybáře který když chce tak chytne nebo aspoň poradí jak a kam na ně. Koupená ryba nepřinese takové radosti jako ulovená :)
NLauri - Profil | Po 18.7.2011 11:48:57
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 11:47:46
Nnofish - Profil | Po 18.7.2011 11:42:17
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 11:41:37
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 11:38:15
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 11:29:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NLauri - Profil | Po 18.7.2011 11:28:49
Nlado40 - Profil | Po 18.7.2011 11:25:46
NKóĎA - Profil | Po 18.7.2011 11:24:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já rybám zase moc nedám, proto když jí jednou za uherský rok udělám, musí být cejtit po rybě.
Nfarevelak - Profil | Po 18.7.2011 11:22:30
Nfarevelak - Profil | Po 18.7.2011 11:21:02
NHellfish - Profil | Po 18.7.2011 11:20:44
NKóĎA - Profil | Po 18.7.2011 11:19:12
Nfarevelak - Profil | Po 18.7.2011 11:19:07
NHellfish - Profil | Po 18.7.2011 11:19:03
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 11:18:18
Nlado40 - Profil | Po 18.7.2011 11:16:39
NKóĎA - Profil | Po 18.7.2011 11:15:30
NMrknato - Profil | Po 18.7.2011 11:13:28
Vynikající je ale mražená pražma a mořský cejn (v Globusu). Ty zatím na grilu, ani na pánvi nezklamaly.
Nfarevelak - Profil | Po 18.7.2011 11:09:24
Nakoupíš půl igelitky, z důchodu máš ... polovic :-DDD
Nfarevelak - Profil | Po 18.7.2011 11:07:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59878
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
NUdírny a uzení51144
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
NTvrdé jádro ...9347
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413341
NBrněnské jádro364683
NRybářsko-houbařské jádro .-)45011
NČína - objednali ste uz nieco?15751
NSlovenské jadro289550
Kde to žije - všechna témata
17:17NLov pod jezem v letních vedrech? 21
16:57NATTs hlásiče a ATTx příposlech 549
16:32NRybářské odznáčky ... 547
14:35NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
13:42N🔥 Grill a grilování 🔥 588
13:07NRybáři vs ochránci přirody 90
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













