Rádi fotografujete něco zajímavého?

Nemusejí se týkat jenom rybaření.
Pouze bych nechtěl fotky rozmazané,vulgární a přehnaně upravované v různých programech.
Můžeme zde o nich slušně diskutovat.
Autor diskuse: Josher - Profil , 22.10.2010 všeobecné - ostatní

Ndrda - Profil | Ne 14.11.2010 16:52:35

Josher >> obě cesty se mi líbí, ale kdybych měl vybrat jednu, byla by to ta druhá. Působí na mě ucelenějším dojmem.
Na té první se mi zase víc líbí to světlo dopadající na kůru vlevo dole.

    NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 15:12:27

    Fotka zajímavá pouze pro mě a jenom tím,že je to vnučka a je první den ve škole.

      Nčerešňak - Profil | Ne 14.11.2010 13:28:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      ,< a stáří.....

        Nčerešňak - Profil | Ne 14.11.2010 13:23:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        >dva odlišné pohledy Českého fouskan na mládí a stáří, mládí-temperament, stáří-zkušenost, co dodat......

          NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 11:25:55

          Ještě jednou,ale trochu jinak

            NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 10:27:20

            Cesta......

              NKolis - Profil | Ne 14.11.2010 10:23:21

              Josher >> Skusim ji to nenápadně podsunout a třeba to víjde. Dík :-)

                NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 10:13:52

                Kolis >> Je dobře,že ji to baví.Když nechce číst návody,tak ať si přečte něco od tud:-) Třeba ji to posune dál a začne jí to bavit ještě víc.http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

                  NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 10:09:41

                  Bosanac >> Já ne,já se práce bojím:-)

                    NBosanac - Profil | Ne 14.11.2010 10:07:27

                    Josher >> Ty jsi je kacel pred focenim ?

                      NKolis - Profil | Ne 14.11.2010 10:07:01

                      Josher >>Dík. Moje milovaná hrozně ráda fotí. (vlastní již třetí digitál), ale od žadného si nepřečetla ani návod. Přesto jsem rád že ji to baví.....:-)

                        NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 9:57:08

                        Ricci >> Toto se mě taky nepovedlo podle mých představ,ale mohlo být hůř:-)

                          NJosher - Profil | Ne 14.11.2010 9:54:32

                          Kolis >> Škoda,že máš na většinu těch květů špatně zaostřeno.Někde je zaostřeno na zem a né na květ.

                            NBosanac - Profil | Ne 14.11.2010 8:53:13

                            K fotce tohoto stromu nemam namitky .
                            K stromu , ja bych ho serezal , je nejaky stary a uschly .

                              NRicci - Profil | Ne 14.11.2010 7:54:05

                              numen >> dovolím si koment k té fotce uschlého stromu. Osobně bych byl pečlivější při ořezu. Té černé je dole na můj vkus až moc. Další věc, kterou bych u takového záběru, který nemá kam utéct vyzkoušel, je zázračná funkce téměř všech foťáků a to korekce expozice. Není to ovšem nutné. Záleží na záměru a vkusu autora. Udělal bych to proto, že bych na fotce chtěl mít alespoň trochu zachycenou kůru stromu. Nedokážu odhadnout hodnotu korekce ale tady přichází na řadu další důležitá funkce digitálu a to okamžitá kontrola snímku.
                              Prakticky by se to dalo udělat třeba tak, že bodově naměřím expozici na kmenu. Ten je tmavý proti světlému pozadí takže expozice bez korekce by způsobila přeexponování záběru. Nyní přichází na řadu snížení epozice odhadem o - 1 až 2 EV.

                              Těch možností jak to udělat je víc, ale tímto bych asi začínal já.

                                NKolis - Profil | So 13.11.2010 22:40:24

                                A ještě něco hezkého ze zahrádky

                                  NKolis - Profil | So 13.11.2010 22:24:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Josher - >> Náš miláček ještě jako divoká šelma. Dnes se sním peru o gauč:-)

                                    NJAF - Profil | So 13.11.2010 21:28:08

                                    numen >> hezkej pokus, co prevod do BW? Skoda toho dotyku nahore.

                                      Nabul-luba - Profil | So 13.11.2010 19:12:26

                                      Tak letos na dovolené jsem byl bez ryb ale i tak tam bylo krásně .

                                        NMD-Carp - Profil | So 13.11.2010 15:36:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Zmatek v oblacích.