Rádi fotografujete něco zajímavého?

Nemusejí se týkat jenom rybaření.
Pouze bych nechtěl fotky rozmazané,vulgární a přehnaně upravované v různých programech.
Můžeme zde o nich slušně diskutovat.
Autor diskuse: Josher - Profil , 22.10.2010 všeobecné - ostatní

Nuzjejasno - Profil | So 13.11.2010 15:17:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

A ráno

    Nuzjejasno - Profil | So 13.11.2010 15:17:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Večer u vody

      Nnumen - Profil | So 13.11.2010 15:09:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      pokus o trochu jiné foto.

        Nnumen - Profil | So 13.11.2010 15:07:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        východ slunce nad Labem

          NZN - Profil | So 13.11.2010 10:18:21

          Šáďa 30,27 - 13.11.2010 10:03:44 >>
          tak to se omlouvám, měl jsem za to, že to fotil on, toto se nedělá. To je anderre café:-)

            NZajda - Profil | So 13.11.2010 10:11:15

            Tak dobře - nechám je všechny odstranit...

              NŠáďa 30,27 - Profil | So 13.11.2010 10:03:44

              Zajda >> Jak říká medvěd, v tom případě to neodpovídá zadání otázky a navíc to s fotografováním nemá nic společného..je to je prosté kopírování..podle mě to moc košer není..nic víc k tomu nemám ...

                Nyvana - Profil | So 13.11.2010 9:55:30

                Zajda >> Nic si s toho nedělej,hlavně,že nám ty naše fotky něco připomínají,chvilky,kde jsme byli,nebo co se nám líbilo.Nejsme profíci,aspoň já nikdy nebudu.

                  Nmedvěd - Profil | So 13.11.2010 9:55:13

                  Zajda >> tak v tomto případě ovšem vůbec neodpovídají zadání

                    NZajda - Profil | So 13.11.2010 9:43:51

                    Šáďa 30,27 - 13.11.2010 9:38:58 >> Nebudeš tomu věřit, ale zadavatel otázky ví, že to nejsou moje fotky...Teda některé...Nikdy jsem nenapsal, že jsou moje...Ale spousta lidí ani neví, že tyto fotky někde existují a nikdy by je neviděla...Spokojený?

                      NŠáďa 30,27 - Profil | So 13.11.2010 9:38:58

                      ZN >> Aspoň ten horizont mohl být rovný a to logo ČHMÚ mi tam taky nějak nesedí. Dalo by se pochybovat i o autorství, typuji na stažení z webu ČHMÚ z webkamery AKS Ondřejov...Takže podle mě autor nic nevyfotil..jen to stáhnul z webu a prezentuje jako svou tvorbu...To nemá s focením moc společného že? :-)

                        NRicci - Profil | So 13.11.2010 9:20:02

                        ZN >> díky za názory. To je přesně ono, co mi stále nejde. Být chytrý na místě a ne až doma u počítače.

                        Pořád dokola si melu jednu zásadní poučku, kterou dosti často píše Karbusický. Pokud je to možné, nastavte si expozici a vše ostatní. Zapalte si cigáro, odejděte od záběru a po chvíli se k němu vraťte...

                        Proč se tak jednoduchou věc nemůžu pořád naučit?

                          NZN - Profil | So 13.11.2010 9:12:55

                          Šáďa 30,27 - 13.11.2010 8:25:18 >>
                          já si myslím, že takové fotky, jak tady dal Zajda, tady patří. Už jen proto, co jsem napsal i Kácečovi. Prostě, ať jsou jaké jsou, jednoznačně o nich fotograf přemýšlel a ten náboj tam je. Líbilo se mu to, vyfotil to a je to z té fotky patrné. Proč ne?
                          Taky proto, že to není fotografický web, ale web rybářů, kterým povětšinou foťák slouží jako zápisník zážitků, bez ambicí na vyhrání Fotky roku. Tím nechci říct, že se to nemůže podařit, nebo že by neměli mít ambice se zlepšit:-)

                            NZN - Profil | So 13.11.2010 9:05:09

                            Ricci >> to se netýká těch dalších dvou fotek. Je to jiný příběh, tam jsou emoce. Škoda, že jsi u té horní neměl větší štěstí na světlo. Ale fakt pěkné fotky, tady může jít nějaká technika do hajz.u, tady jde o něco úplně jiného :-) EDIT: mobil je výborná věc. Potlačuje snahu za každou cenu o to, aby byla fotka technicky výborná. Naopak nutí člověka přemýšlet, jak zaujmout fotkou jinak. To je bezva, páč fotka by měla být výborná obsahově.

                              NRicci - Profil | So 13.11.2010 9:02:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Toto je technicky hodně zlé, bo je to vyfoceno mobilem. Na straně druhé i mobil zachytil radost z úlovku malé lovkyně, která ani neví kam se má samou radostí dívat svýma šťastnýma očkama.

                              Já to vidím takhle. Někdo jiný to uvidí jinak a právě z toho jiného pohledu se rád poučím..

                                NZN - Profil | So 13.11.2010 9:01:37

                                Ricci >>
                                jestli dovolíš, tak k té fotce napíšu svůj názor. Fakt ale jenom můj pohled.
                                Té fotce nejde prakticky nic vytknout. Technicky je hodně dobrá, kompozičně téměř bez chyby. Výborným způsobem jsi odpíchnul hlavní motiv od pozadí a to kvítko vytáhl. Působí to hodně uklidňujícím dojmem díky bezvadnému tonálnímu podání a díky výborně zvolenýmu pozadí.

                                Kdyby jsi to nefotil ty, tak bych tady tímto i skončil.
                                Ale... vzhledem k tomu, že jsi to fotil ty, tak ještě musím napsat, že i když jsi měl hodně dobré světlo, tak jsi z této pěkné fotky mohl udělat fotku o level výš. Kdyby jsi, dle mého, využil toho světla a zaostřil na ty chlupy kvítka, kde je právě to světlo, a ne na prázdnou plochu květu, dostalo by se to někam jinam, dal by jsi tomu šťávu. Na druhou stranu moc dobře vím, že se to dobře kecá a hůř na místě provádí. Spoustu věcí si člověk uvědomí až u kompu. Jsem na tom stejně jako ty:-)

                                  NRicci - Profil | So 13.11.2010 8:56:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Proti tomu mám zase dva, jiné záběry, které se mi líbí a vážím si jich, byť nejsou technicky dokonalé.

                                  Láska, něha, kouzlo okamžiku v životě maminky a její dcerky..

                                    NRicci - Profil | So 13.11.2010 8:52:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tento záběr by se mi líbil. Má příběh. Čemu malá věnuje takovou pozornost a zvídavý pohled atd. Bohužel, technicky nezvládnuté, špatný výřez, na špatném místě ve správnou chvíli, což u fotografování dětí není až tak neobvyklé.. Prostě mi na tom něco nesedí, takže nikdy jsem se tomuto obrázku nevěnoval.

                                      NRicci - Profil | So 13.11.2010 8:46:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Něco zkusím. Je to asi hovadina, hodnotit své vlastní obrázky, ale co už. Dám dva příklady toho, proč jsem daný soubor vytáhnul z "odpadového" disku. Do této chvíle fotka nespatřila světlo světa.

                                      První, myslím technicky dobře zvládnutý obrázek, difuzérem rozptýlené světlo, stativ atd. Jako dokument kvítka dobrý. A zbytek? Prostě nic dalšího.

                                        NŠáďa 30,27 - Profil | So 13.11.2010 8:25:18

                                        Josher >> Neposune, viz poslední vložené .....Prostě někteří tu soudnost nemají a mít nebudou...