Rádi fotografujete něco zajímavého?

Nemusejí se týkat jenom rybaření.
Pouze bych nechtěl fotky rozmazané,vulgární a přehnaně upravované v různých programech.
Můžeme zde o nich slušně diskutovat.
Autor diskuse: Josher - Profil , 22.10.2010 všeobecné - ostatní

NKáceč - Profil | Pá 12.11.2010 22:48:10

sliver - samolibý vůl >> Tak to abych začal chlastat.Zatím jenom žeru...

    NZN - Profil | Pá 12.11.2010 22:46:57

    drda >>
    teď se budu snažit něco vysvětlit na příkladu, který je do očí bijící.
    Fotka Káceče a fotky Ivany.
    Káceč vyfotil něco docela triviálního, co každý z nás běžně vidí. Stejně něco podobného vyfotila Ivana. Rozdíl je však obrovský. V čem.
    I když je Kácečova fotka triviální, je z ní však na první pohled cítit něco, co chtěl říct. Viděl něco zajímavého a i když to šlo vyfotit mnohem líp, přesto si myslím, že je na první pohled jasné, co říci chtěl. Viděl zajímavou scénu se zajímavou oblohou, vyfotil to jak to viděl, a viděl dobře. To, že je ryzí amatér není důležité, cítit to tam je. Fotka má co říct, něco sděluje. Prostě sem patří, je přes všechny chyby zajímavá.
    U fotek Ivany to prostě poznat není, ten prožitek je díky špatnému vidění a přenosu na ostatní nulový. Neříká na rozdíl od Káceče nic.

    Znovu musím připomenout vůbec první fotku, která tady byla vložena. "Triviální" fotka, která je však i díky "zdánlivé" obyčejnosti hodně silná, fotka s příběhem, zvlášť když si ji člověk dá do souvislosti s událostmi, které na místě vyfocení proběhly. Je to jedna z nejsilnějších fotek, které tady byly vloženy. A taky zdánlivý amatérský cvak. A o tom fotka jako taková je, o síle prožitku, který dokáže autor přenést dál.

      Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 12.11.2010 22:38:46

      Káceč >> tak to byla ta základní chyba. Ti umělci to neradi přiznávají, ale oni neumí nic vypotit pod 3 promile. Si myslíš, že ty krajinky od ZN jsou jen tak ? On tam 3 dny chlastá ty valašské patoky a náhodou rozlepí oči a kurva, je to tam ! CVAK...........

        NKáceč - Profil | Pá 12.11.2010 22:34:31

        sliver - samolibý vůl >> :-))) To jsem šel a zcela střízliv jen tak světem :-)))

          Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 12.11.2010 22:31:05

          Káceč >> jestli jsi při tom focení ležel na zádech na mezi s flaškou, z které jsi občas potáhl, tak ti asi něco říkal ten pohled. Fotku jsi asi podle všeho úplně zkurvil.

            Ndrda - Profil | Pá 12.11.2010 22:28:17

            ZN >> za zbytečnou diskusi považuji například takovou, kdy se profík baví s laikem a každý si vede svou. Taková tady ale teď snad nebyla...

              NKáceč - Profil | Pá 12.11.2010 22:24:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Jak to tady tak čtu,tak jsem zjistil,že tahle fotka taky nic neříká.Čím víc se na ní dívám,tím jsem o tom více přesvědčen.Kde je chyba?

                NZN - Profil | Pá 12.11.2010 22:24:03

                drda >>
                nevím, jak vyjádřit kroucení hlavou. Kdybych si to myslel, tak tady přece nepřispívám. Prostě bych se na to vysral. To zbytečné diskutování bylo myšleno úplně jinak.

                  Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 12.11.2010 22:23:40

                  ZN >> ajó, já jsem natvrdlej často. Vlastně furt.

                    Ndrda - Profil | Pá 12.11.2010 22:23:20

                    JAF >> jo, rozumím. Ale já bych volil buď mlčení - v případě, že do toho nechci zabředávat, nebo konkrétní kritiku - v případě, že mi jde o výsledek. Je to taková ta snaha poradit.

                      NZN - Profil | Pá 12.11.2010 22:22:08

                      sliver - samolibý vůl >>
                      něco ti řeknu (napíšu), co když jsem to udělal schválně? :-)

                        Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 12.11.2010 22:21:39

                        JAF >> dobrou.

                          Ndrda - Profil | Pá 12.11.2010 22:21:29

                          ZN >> přiznám se, že ti teď moc nerozumím. Je to tak, že tady nechceš diskutovat, protože zde nemáš sobě rovného (myslím odborně) partnera?

                            Njirka0 - Profil | Pá 12.11.2010 22:21:23

                            sliver - samolibý vůl >> Tys neviděl orla??

                              NJira M - Profil | Pá 12.11.2010 22:21:12

                              každej nemůže bejt profík ukažte se jak to umíte

                                NJAF - Profil | Pá 12.11.2010 22:20:46

                                sliver - samolibý vůl >> koncne na to nekdo prisel a muzu jit spat.

                                  Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 12.11.2010 22:20:38

                                  ZN >> no právě, ale po tvém komentáři by se slabší povaha klidně nechala přejet vlakem.
                                  Tak bych to nějak zlehčil, mi by třeba surová kritika nevadila, ale jsou tu slabší povahy.

                                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 12.11.2010 22:17:35

                                    JAF >> na tebe mám pifku, od tebe jsem ještě FOTKU neviděl. Jenom kecáš.

                                      NZN - Profil | Pá 12.11.2010 22:17:19

                                      sliver - samolibý vůl >>
                                      nejsem přísný, ani nechci být. Ve skutečnosti to není vážná věc, přece to všichni děláme proto, že nás to baví:-)

                                        Ndrda - Profil | Pá 12.11.2010 22:16:52

                                        medvěd >> ano, pár lidem to prostě nevysvětlíš, kdybys tisíckrát chtěl.