Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

Pike - Profil | St 17.8.2011 13:34:01

Hugo Fisher >> jako proti tomu živení nic nemám, naopak. Pokud jsou spokojení zákazníci s výsledkem, tak to děláš dobře. Já jen říkal, že mi se víc líbí ty teď už realističtější fotky ze života :-)

    JKh - Profil | St 17.8.2011 13:33:47

    mame doma taky jednu Mácu:-)

      Hugo Fisher - Profil | St 17.8.2011 13:27:43

      Pike >> jinak mas v lecems pravdu. Lec nezivi me momentky, ale strojove foceni v atelieru, ktere se snazim nedelat zase tak strojove..

      (tedy ani to me nezivi :) )

        Hugo Fisher - Profil | St 17.8.2011 13:26:23

        ZN >> k te historii - to je fakt. Porad verim, ze pristi generace oslovim natolik, ze jim padne brada az ke kolenum. :)

          ZN - Profil | St 17.8.2011 13:24:32

          Hugo Fisher >>
          napsal jsi jinými slovy to co já:-)
          Jenže... každému to dáno není. Proč by ale nemohl být lepší a to zdokumentování podat líp.

          A s tou budoucnoctí? Neosloví tebe, neosloví někoho třeba x desítek let. Pak přijde někdo, koho osloví, nasměruje na svůj pohled ostatní a je to bomba. Historie toho důkazem. Nikdo nikdy neví:-)

            Hugo Fisher - Profil | St 17.8.2011 13:18:15

            Pike >> lozim casto po zemi :)

            Jednou mi fotograf Honza Šilpoch rikal, ze: "Fotograf, ktery nema spinavy kolena, neni fotograf"

            A je to pravda. :)

              Hugo Fisher - Profil | St 17.8.2011 13:16:23

              ZN >> to je asi to, v cem se nas pohled na foto svet torchu lisi. Ja plne chapu a respektuji fotku porizenou pro zdokumentovani neceho mne blizkeho. Takova fotka ma dost mozna nejvyssi dulezitost pro budoucnost. Ale leda tak pro moji a mych blizkych a netreba se s ni prezentovat kdekoli jinde, jinym, cizim uzivatelum.

              Naproti tomu snaha dostat z fotky vic, nez je bezne, neco, co muze zaujmout vice lidi a tim padem oslovit i ty, kteri nejsou vubec zainteresovani, to je dle meho prave to, co dela skutecnou fotku fotkou.

              A dosahnout toho je velmi tezke. A proto v tom prehrseli vsech moznych cvaku a momentek z rodineho zivota a vyletu je nutne rici "NE", pokud ta fotka proste neoslovi.

              To je cele. :)

                Ondřej Macků-Maca se vrací - Profil | St 17.8.2011 13:13:18

                Zkusím to znovu a lépe, jak bude trochu času...a pak si to zase nechám zdrbnout....:-)

                  Pike - Profil | St 17.8.2011 13:13:01

                  ZN >> to s tím lepším foťákem a děláním umění, to mne rozesmálo.
                  Hrozně často vidím "umělce" se zrcadlovkou či polozrcadlovkou, kteří všude možně dělají že fotí, div nelozí po zemi a obecně se tváří moc důležitě. Mi to příjde hrozně srandovní.

                    ZN - Profil | St 17.8.2011 13:10:06

                    Hugo Fisher >>
                    k fotbalistovi. Je úplně jedno, jestli je v ní nějaká lež nebo není, je to silná fotka.

                      ZN - Profil | St 17.8.2011 13:08:20

                      Hugo Fisher >>
                      Hugo, ještě se k tomu jednou vrátím. Možná obšírněji.
                      Spousta lidí si koupí lepší foťák a myslí, že bude dělat "umění". Nasrat. Jasně, mnozí se dopracují k tomu, že chtějí říct něco víc, něco ze svého nitra, ukázat svůj pohled na svět, nějaké smýšlení či myšlení. Ale každému to není dáno, To není urážení někoho, ale prostě fakt. Nakonec, sám to dobře víš.
                      Ve finále člověk pochopí, že nejdůležitější je zaznamenání a zdokumentování života vlastní rodiny, svého okolí, svých známých, svých zážitků. Proto by se měl, dle mého, každý snažit v rámci možností zlepšit a zdokonalit, aby to podal co nejlépe. To totiž tady po něm nakonec zůstane. Někdo to dokáže víc, někdo míň, ale zlepšit se v základu může každý. Kvůli vzpomínkám, kvůli další generaci třeba dětí, jejich dětí atd. Předpokládám, že ta kočka je třeba domácí mazlíček, na kterou budou jednou třeba vzpomínat. Třeba má malé děti(nevím), které si s tou kočkou hrají, za několik let by na ni zapomněli. Takto nezapomenou, podívají se na fotku a hned si vzpomenou, co s ní kdysi dávno prožili. Už chápeš, proč jsem se na tu kočku ptal? Ten kontrast očí a černé barvy srsti je parádní.
                      Proto, Hugo, nastrat na umění. Tím ovšem nechci vůbec říct, proč se o něj nepokoušet. Ale cíleně, se znalostmi základů, vědět proč a jak. Ne střílet hned ostrými, aniž by člověk neprošel základním a nevykrystalizovalo to tak nějak samo. A to bez toho groo prostě nejde. Jde to pak na první pohled poznat.

                        Pike - Profil | St 17.8.2011 13:07:59

                        Hugo Fisher >> Nekaž nám iluze :-) Jestli je to lež, tak hodně dobrá a byl jsem obelstěn.
                        A za takovou lež bys měl dostat na budku :-)

                          Hugo Fisher - Profil | St 17.8.2011 13:06:07

                          Ja neprisel polemizovat o sobe :)

                          Jen proste rikam, ze te kocicka neni moje gusto.

                          Ad fotbalista: nevim, zda jsem vam nekdy vypravel pribeh, jak ta fotka vznikla (a kolik je v ni "lzi")... :)

                          Ad kocka: abych byl take pod palbou, neb to je dle meho fer.

                            Ondřej Macků-Maca se vrací - Profil | St 17.8.2011 13:03:27

                            Maxwell >> :-) seš hodnej

                              Maxwell - Profil | St 17.8.2011 13:01:19

                              Ondřej Macků-Maca se vrací - 17.8.2011 12:59:48 >> ok, budu čekat, tak 5 minut víc ti nedám :-)

                                Ondřej Macků-Maca se vrací - Profil | St 17.8.2011 12:59:48

                                Maxwell >> pustím se do teho fotorománu a pak vás tu oslním super fotkama :-)))

                                  Maxwell - Profil | St 17.8.2011 12:56:51

                                  Ondřej Macků-Maca se vrací - 17.8.2011 12:52:27 >> jo, já se to taky pořád učím, znám lidi, který to prostě maj ve voku a nepotřebujou žádný pravidla..já to furt študuju, ale bohužel mi to stále nejde...

                                    Pike - Profil | St 17.8.2011 12:56:17

                                    ZN >> Jako těch pro mne pěkných fotek tu měl Hugo víc. Tuším jedna s tou lavičkou a občany zvědavě hledícími vzhůru do oblak či tak něco.

                                      Pike - Profil | St 17.8.2011 12:54:33

                                      Hugo Fisher >> Dodatek, beru to, že to ateliérové focení je dobrý kšeft, votomnic, práce to asi bude zajímavá, do toho polonahé ženštiny, hérečky, chlastání atd.

                                      Takže to zas jako jo.

                                        ZN - Profil | St 17.8.2011 12:53:58

                                        Pike >>
                                        Pájku, ten čutálista, to byla skutečně SUPER FOTKA, která vyjadřovala všechno. Mám ji dokonce uloženou. Takže souhlas, naprostý.