Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NCloud - Profil | Ne 7.8.2011 1:20:53

Mám na vás dotaz,jakým scénickým režimem mám fotit detaily na vzdálenost od cca 1-0,5metru?

Vlastním nově tento fotoaparát - http://www.alza.cz/kodak-easyshare-c123-red-d233100​.htm?kampan=zbozi.cz ,
a nedaří se mi pořídit ostrý snímek,kde asi dělám chyby při focení (na souši)?

Dík za rady.

    NeXecutor - Profil | Ne 7.8.2011 1:08:40

    Strasiak na poli :-)

      Njirka0 - Profil | Ne 7.8.2011 1:06:57

      ,,,

        Njirka0 - Profil | Ne 7.8.2011 1:03:04

        přepad

          NLadinek - Profil | So 6.8.2011 9:06:52

          Hugo Fisher >> taky na nej cekam....mam ho u kamose zamluvenej asi za 6k coz je good cena tak do nej jdu, ale radsi bych 28/1,8....

            NZN - Profil | Pá 5.8.2011 20:39:42

            Hugo Fisher >>
            dobrá volba.
            Když to nasadíš na krabici, bude to jahodové :-)

              NHugo Fisher - Profil | Pá 5.8.2011 18:48:22

              Tak jsem se nasral a koupil Canon 50/1.4.

              Az cvaknu neco dle meho pouzitelneho, ukazu.

                NLadinek - Profil | Pá 5.8.2011 9:30:51

                Ledňáček (Iceman) >> kazde ne :) ja se bavim o starym kinofilmu o FD systemu...

                http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_FD_lens_mount

                Kde v 80. letech byl v mode takovej poloautomat kde si fotak pocital casy sam. Mam tenhle system na Pentaxu MG, ale moc mi nevyhovuje....
                Ale jak to tak vypada tak asi pujdu do canona ae-1 program, kterej manual umi taky http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_AE-1_Program na tu f-1n kaslu....

                  Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 22:45:29

                  ZN >> to sa zhodneme, techniku mam omnoho lepsiu ako ona, ale jej fotky nenafotim. Aj ked ich viem dost dobre kritizovat :D
                  Ona si ale ide za svojim, ma svoje predstavy, napozeranych vela fotiek, skusa aj nove veci, hra sa. V sucasnosti bojuje s protisvetlom a stale to nie je take, ako by chcela. Ako vravim, bude to este dlha cesta, ale bez prace nie su kolace.

                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 4.8.2011 22:43:04

                    placew >> to určitě, pokud to napoprvé a napodruhé neklapne, zkus čip trošku zahřát třeba fotkou s expozicí tak 1s a ISO 800, někdy se to podaří třeba až na 3-tí pokus přemapovat.
                    Někdy se to nepodaří vůbec, ale je to bezpečné a dost lidem to pomohlo (dle ohasů na webu)

                      NZN - Profil | Čt 4.8.2011 22:42:32

                      placew >>
                      popravdě, závidím jí. Její odvahu a chuť se prát s dogmaty a neznalostí a zaslepení nevědoucích, ale důležitých. Ale klidně ji vyřiď, že i když ji vůbec neznám, tak ji držím palce a přeju úspěch.
                      Na druhou stranu si myslím, že ta 50-ka je hodně dobrá, zvláště na momentky, a že ve foťáku to není. Je to v hlavě.

                        Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 22:37:23

                        Ledňáček (Iceman) >> pekne, tak toto skusim a dam update ako to dopadlo.

                          NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 4.8.2011 22:35:19

                          placew >> Všichni, Canonisté co byli s přemapováním senzoru v servisu se teď jistě chytnou za hlavu A teď si již popíšeme postup jak hot pixely z fotografií odstranit, tj. přemapovat! Budeme potřebovat jen krytku šachty těla(krytku) a časomíru… Fotoaparát by měl neměl být “čerstvě zapnut”, ale vytemperován na provozní teplotu(viz níže). Z těla zrdcadlovky sejmeme objektiv a nasadíme místo něj na šachtu krytku, následně dle typu fotoaparátu v menu aktivujeme funkci ručního čištění senzoru pro manuální odstranění prachových nečistot z povrchu senzoru a potvrdíme dialog(uvnitř těla dojde k sklopení zrcátka a otevření závěrky), od potvrzení dialogu vyčkáme 30s a fotoaparát vypneme… toť vše!!!

                          K aktivaci funkce přemapování dojde při dodržení času aktivace funkce manuálního čištění cca 28-32s a jen s uzavřenou šachtou přístroje.

                          Po přefocení testovacího snímku zjistíme, zda hot pixely zmizely a případně postup opakujeme, některé hot pixely se “chytnou” až při opakovaném přemapování. Rovněž doporučuji přemapovávat přístroj jen pokud je “vychladlý” a nebylo s ním několik minut fotografováno, respektive teplota senzoru souvisí s počtem pixelů, které budou případně z tvorby fotky vyřazeny… čím více se těsně před vlastním přemapováním fotilo, tím více bodů bude odstraněno, tedy tímto způsobem můžete proces i ovlivnit sami…

                          UPDATE:

                          Postup byl testován na přístrojích značky Canon, podle reakcí některých čtenářů je však aplikovatelný i na některé modely zdrcadlovek Nikon!

                          Prosím přispějte svým výsledkem do diskuse a pokud budete spokojeni, rozšiřte link na tento návod k dalším uživatelům, kterým může rovněž pomoci! Nebuďme sobci…

                            Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 22:33:25

                            Ledňáček (Iceman) >> momentalne netusim o com rozpravas :D

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 4.8.2011 22:33:05

                              placew >> přemapuj u té 350 čip, bude po mrtvých pixelech.

                                Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 22:31:51

                                ZN >> zatial nevystavuje, ma to len ako drahy konicek a pohrava sa s myslienkou ze to zacne robit komercne. No to ma podla mna este cas. No ak by sa predsa len zacala s tym zivit, tak by to asi bolo nutne, predsa len, 350tka uz ma aj nejaky ten mrtvy pixel a uz aj ten hladacik je bieda. (take svetlo na konci tunela) :)
                                Zakladak u mna = objektiv s ktorym odfotis 80% fotiek. Sice, teraz dost trapi pevnu 50tku f/1.8, tak mozno aj ta 85tka by bola ok, no len vonku/studio. Interiery/momentky, to uz moze byt problem, tam radsej zoom, aby mohla byt pohotovejsia.

                                  NZN - Profil | Čt 4.8.2011 22:03:21

                                  placew >>
                                  netušil jsem, že se bavíš o zoomu. Pro mě je záklaďák prostě záklaďák, pevné ohnisko, 50-ka (+/-). Ty staré, ještě na analogy, jsou koupit za pár šupů a jsou výborné.

                                  Jo, znám výhody FF, ale za ty prachy je to pro normální focení docela pecka. Jasně, pokud vystavuje papírové, velkoformátové fotky, je to přece jen jiné kafe. I když, s dnešní technikou i bez FF to docela jde. Ale bezesporu, pokud jsou zbytečný prachy, nebo si chce člověk udělat radost, pak je to paráda.

                                    Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 21:46:26

                                    ZN >> omnoho lepsi dynamicky rozsah, omnoho mensi sum pri vacsej citlivosti, neporovnatelne lepsie ostrenie oproti 350D - to su asi take hlavne pozitiva, tych vedlajsich je kopec, takmer vsetko - od prevedenia az po hladacik :) No a porad ten zakladak za 3tis, lebo aj ten co mam teraz na 350D stal 500e (17-50/2.8 VC). Moja predstava o akom-takom zakladaku na ff je 17-40 f/4 L USM, ak teda nie 24-70 f/2.8 L USM. SAmozrejme, pri jej foteni sa to da vsetko odfotit pevnou 85 f/1.8 USM, to sa da za 300e - kedze foti hlavne portrety, ale ten zoom by casom musel byt.

                                      NZN - Profil | Čt 4.8.2011 20:54:29

                                      placew >>
                                      záklaďák na FF koupíš za tři litry, a vynikající.
                                      Btw., na co chce FF?

                                        NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 4.8.2011 19:03:28

                                        placew >> jo to chápu :-))