Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NeXecutor - Profil | Čt 4.8.2011 18:42:09

http://foto.bazos.sk/inzerat/9486016/Kupim-Externy-​Blesk-zn-NIKON.php

popripade ak vietie niekto o predaji tak SZ .. vdaka...

    Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 18:35:50

    Ledňáček (Iceman) >> manzelka aj celkom foti, ona by rada FF, podla moznosti 5D mk.II, ale k tomu by bolo treba novy zakladak a ja teda este nekradnem :)

      NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 4.8.2011 17:31:49

      Ladinek >> každé zrcadlo má plný manuál.

        NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 4.8.2011 17:29:52

        placew >> vítám do klubu, taky jedu na 350 a zatím nemám důvod utrácet za jiný.

          Njirka0 - Profil | Čt 4.8.2011 14:04:45

          Ladinek >> volba režimů-Canon 450

            Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 13:32:28

            Ladinek >> tak neviem, teraz tomu nerozumiem :) Ja mam sice len stary eos 350D, ale mam na tom programy ktore nevyuzivam a potom P-automatiku s moznostou menit nastavenia, Av - priorita clony, Tv- priorita casu a M - uplny manual.

              NLadinek - Profil | Čt 4.8.2011 13:02:18

              placew >> napsal jsem to blbe....dostupny jsou predevsim programy, ruzny AV-1 atp. A-1 jsem zatim nenasel a davat 7k za f-1new se moc nechce...musim hledat dal :)

                Nplacew - Profil | Čt 4.8.2011 12:53:09

                Ladinek >> coze, canon nema plny manual? A na to si ako prisiel?

                  NeXecutor - Profil | Čt 4.8.2011 12:09:33

                  Prajem krasny slnecny den ...

                    NLadinek - Profil | Út 2.8.2011 17:02:01

                    hele vazne uvazuju, ze se zbavim Pentaxu (K-bajonet) a pujdu do neceho jinyho... Zvazuju bud Nikon nebo Canon :))) to je dilema panecku... pro canona hraje cena, ale zase vetsina fotaku je "program" takze zadnej manual....Nikon ma plnej manual, ale cenove o dost jinde....

                    A ted babo rad...

                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 31.7.2011 9:01:57

                      ZN >> :-)))))

                        NHugo Fisher - Profil | So 30.7.2011 21:24:34

                        ZN >> :))))))))

                          NZN - Profil | So 30.7.2011 21:18:10

                          Ledňáček (Iceman) >>
                          fakt myslíš, že je to u něho jiný :-)))

                            NLedňáček (Iceman) - Profil | So 30.7.2011 21:15:25

                            Hugo Fisher >> u tebe je to jiný než u mě, já to mám jen na hraní :-))

                              NHugo Fisher - Profil | So 30.7.2011 17:52:54

                              Ledňáček (Iceman) >> take jsem ho mel. Take z USA. A take jsem ho ted prodal ..

                              Asi se jen nudim a rad nakupuju novy skla, nebo nevim.. :)

                                NLedňáček (Iceman) - Profil | So 30.7.2011 17:51:21

                                Ladinek >> na moje pseudo makro mám Sigmu 17-70 DC Macro :-)

                                  NLadinek - Profil | So 30.7.2011 16:28:59

                                  Ledňáček (Iceman) >> super je na reverz makro :) ma idealni zvetseni, jak jsem tu psal, tak treba tamron 17-50 ma na 50ti zvetseni daleko vetsi a to je nekdy spis na skodu...

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | So 30.7.2011 16:08:09

                                    Hugo Fisher >> rád bych ti pomohl, ale mám jen toho plastovýho parchanta. Dovezl mě ho kamarád z USA za 1300 Kč a na rovinu, poměr cena/výkon za kterou ho mám je nepřekonatelný :-)

                                      NLadinek - Profil | So 30.7.2011 11:16:16

                                      Hugo Fisher >> imho pokud chces fakt dobrou 50ku tak jdi do ty sigmy, na Canon bych se vykasal, i kdyz je levnejsi...
                                      O 1,2 jsem nasel na jednom forku celkem zajimavej postreh, tak prikladam...

                                      "Jak jsem pred casem psal, zkousel jsem nedavno fotit s EF 50/1.2 L USM. Na prvni pohled se muze zdat jeho koupe ve srovnani s ne-L 50/1.4 ponekud zbytecna, zvlast pri srovnani ceny (tusim neco jako 6.5t ku 25t.). Nicmene to L je proste "L" jak ma byt, tj. stavba objektivu v pohode, je videt, ze ten objektiv neco vydrzi, neni to proste cocka v bakelitu. Na nejake to domaci foceni, uplne dokonaly.

                                      Co jsem nasel za nevyhody:
                                      - ostreni - puvodne jsem psal, ze je problem ostrit na kratkou vzdalenost, nicmene neni to uplne pravda.. ale je pravda, ze ostrici krouzek je tak dlouhy, ze tohle by si zaslouzilo neco jako 2x USM ;) Tj. fotit s tim rybicky asi nebude to prave.. formule s tim stejne fotit nebudete a zbytek vam nejspis neutece ;) Foceni v bezne vzdalenosti - tj. portrety etc. bylo v pohode.
                                      - single-shot vs clona 1.2 - tohle neni nevyhoda objektivu, spis mozna dopad vyhody a nezkusenosti.. nicmene fotit se single shot a otevrenym sklem venku a na kratkou vzdalenost, to chce fakt nervy a ruce z kamene. Kdyz se vam hne objekt nebo se pohnete vy, na tech 60-90cm to s takhle malou clonou poznate mnohdy uz na display fotaku. Lepsi prepnout ostreni nebo si davat fakt bacha.

                                      Vyhody:
                                      - pracovni vzdalenost - supr.. pomerne kratky sklo na portrety, nicmene zase nemusite behat nekam do haje.. a nasadit jej na nejaky APS-C z nej udelate bezne pouzivanych 80mm pro portrety. Na FF nemusite nikam daleko a pokud vam za to objekt vaseho zajmu nenadava, rozhodne to neni na skodu
                                      - pozadi - pozadi je s 1.2+ luxusni.. kam se hrabe Bittner, to se neda srovnat :) - ostatne kdo si tenhle objektiv bude porizovat kvuli necemu jinemu, nejspis bude zklamanej
                                      - hloubka ostrosti - s 1.2 uz se na vas modelka musi proste divat.. jinak to nejde. Otocenou hlavu s timhle nedate, leve oko ostre, prave neostre ci obracene.. Nicmene, to se neda svitit, tak to proste je, od toho tu clonu mame ;)"

                                        NZN - Profil | So 30.7.2011 9:28:59

                                        Hugo Fisher >>
                                        tak si kup toto. Pokud ti teda nevadí ruční ostření. Je to fakt pecka. Moc muziky za málo peněz.
                                        http://www.daganet.cz/samyang-35mm-f14-as-umc-pro-c​anon-p-1436.html