Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

Hugo Fisher - Profil | So 30.7.2011 9:12:45

ZN >> :))

tys mi tu po ranu chybel :)

Jenze od tebe to neni smerodatny. Protoze Nikoni skla jsou porad bozi, ale Canoni maji desne vykyvy. :))

    ZN - Profil | So 30.7.2011 9:10:58

    Hugo Fisher >>
    rozdíl (když vezmu jen světelnost) mezi 1,4 (nedej bože 1,2) a 1,8 je možná ještě větší než rozdíl mezi Mercedesem třída S klase a C :-))

      Hugo Fisher - Profil | So 30.7.2011 9:09:54

      Ladinek >> diky

      ja totiz svoji 1.8 prodal .. a ted byl u me kamarad se stejnou 1.8 a jemu kreslila neuveritelne lip. A dokonce bych rekl, ze i tiseji ostrila.

      Je fakt, ze moje byla kupovana v roce 2005 a jeho je asi novejsi .. tak treba i na to zalezi.

      No, at tak ci tak, 1.8 jsem prodal, abych nakonec zjistil, ze mi takovy sklo vlastne chybi. :) A ted nevim, zda vzit 1.4 nebo to hodne prepisknout a vzit 1.2L. :)

        Ladinek - Profil | So 30.7.2011 9:05:26

        Hugo Fisher >> mam 1,8II a par zkusenosti s 1,4 a rozdil je to pomerne velkej. Zatimco 1,8 je na plnou diru fakt mekkej tak priclonena 1,4 na 1,8 je daleko lepsi...O sigme se ani bavit nebudu, podle me nejlepsi 50/1,4 zvlast bokeh ma nadhernej....

        http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-1223​3-Sample-Crops.aspx?Lens=105&Camera=453&Sample=0&FL​I=0&API=0&LensComp=115&CameraComp=0&FLIComp=0&APICo​mp=0

        http://www.photozone.de/canon-eos/392-sigma_50_14_c​anon
        http://www.photozone.de/canon_eos_ff/564-canon50f14​ff
        http://www.photozone.de/canon_eos_ff/415-canon_50_1​8_ff

          placew - Profil | Pá 29.7.2011 22:11:23

          Hugo Fisher >> ja mam len 1.8, kamoska prechadzala z 1.8 na 1.4. Tusim vravela, ze okrem rychlosti tam podstatny rozdiel nevidi (az na tu cenu). Ale zase, tu boli vyjadrenia, ze 1.8 je blato, tak neviem :)))

            Hugo Fisher - Profil | Pá 29.7.2011 19:35:16

            Zkusím fakt jednu trochu fotografickou otázku, uvidíme, co z toho bude. :)

            Je tu někdo, kdo vlastnil Canon 50/1.8 II a přešel na Canon 50/1.4 USM, případně Canon 50/1.2 L ?

            Zajímala by mě zkušenost.. neb jsem se dočet, že co se týče ostrosti, je na tom nejlépe ten nejlevnější plastovej parchant. :)

              Ladinek - Profil | Čt 28.7.2011 9:08:21

              Hugo Fisher >> to je chlapik panecku !! :))

                Hugo Fisher - Profil | St 27.7.2011 19:11:02

                Tak jsem tu 645ku objednal.

                Jsem moc zvedav, co to bude zac.

                  eXecutor - Profil | St 27.7.2011 16:54:42

                  celkom zaujimavu Burku tu dnes mame unas ....

                    Maxwell - Profil | St 27.7.2011 15:27:34

                    Ladinek >> jasně, tohle je jen takovej fórek...neviděl jsem obrazový výstup z Pentaxe, ale pokud to bude ucházející, jistě si své příznivce najde...

                      Ladinek - Profil | St 27.7.2011 13:58:25

                      Maxwell >> hmmm ale to uz je cenove uplne jinde a to se nebavim o pouzitelnost....
                      Vem si, ze cca 250k mas 40Mp stredoformat i se sklem. V pripade Canon/Nikon koupis 1dsIV nebo 3Dx za cca 160k bez skla a vem si kolik budou stat nejaky L nebo G...

                      Ja myslim, ze timhle se Pentax trefil do cernyho, udelal zajimavej stredoformat s cenou profi FF coz je pro lidi daleko dostupnejsi nez Hasselblady nebo Phase One atp.
                      Taky jsem zvedavej na ceny jetejch nekdy za 2-3 roky...

                        Maxwell - Profil | St 27.7.2011 9:35:20

                        Ladinek >> pokud tento formát pak jedině toto:
                        http://www.hasselblad.com/promotions/h4d-200ms-ripl​ey--ripley.aspx
                        nic podobného neexistuje
                        doporučuji vyzkoušet detail :-)

                          Ladinek - Profil | St 27.7.2011 9:35:01

                          Ladinek >> http://www.youtube.com/watch?v=7wPD1wRpels a video, 645D + nejaka ta rybarina :)

                            Ladinek - Profil | St 27.7.2011 9:26:18

                            Ledňáček (Iceman) >> vzhledem k tomu co prave uvadi na trh si to nemyslim :) jakoze 645D je neco, co si muzem u Canonu a Nikonu nechat jen zdat :)

                            http://www.fotoskoda.cz/eobchod/pentax-645d-55-28-d​-fa-sdm-aw

                              Ledňáček (Iceman) - Profil | Út 26.7.2011 18:57:59

                              Ladinek >> pentax už neexistuje :-)

                                ZN - Profil | Út 26.7.2011 18:31:09

                                boyscout >>


                                dírková komora. Proč ne ? :-)

                                  boyscout - Profil | Út 26.7.2011 17:06:14



                                  Olympus :-)




                                    Ladinek - Profil | Út 26.7.2011 15:14:44

                                    Pentax!!

                                      Ledňáček (Iceman) - Profil | Út 26.7.2011 15:06:21

                                      Hugo Fisher >> Canon a neser mě!!! :-)

                                        Maxwell - Profil | Út 26.7.2011 15:04:52

                                        já to vůbec neprožívám! já sem naprostej kliďas! mně to nechává chladným !

                                        canon :-)