- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Politika z pohledu rybářů
Jste spokojeni s výsledky voleb?
A) Ano-velmi6%
B) Ano37%
C) Spíš ano7%
D) Jem bez pocitu a názoru3%
E) Spíš ne2%
F) Ne5%
G) Vůbec ne40%
Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NAzbest - Profil | So 19.6.2010 17:02:48
Kup si ovci a máš po bojování, pak ji upečeš za přítomnosti červeného a bude delikatesa:-)
Nrams - Profil | So 19.6.2010 14:57:32
Někde na mostecku (nebo jinde), údajně cikánům a kolaborující, nepracující bílé lůze začali dávat dávky na děti v poukázkách na jidlo a nápoje, bohužel nealkoholický, tak vymysleli to, že se nejsou schopní starat o svoje děti a ty předávají do pěstounský péče (se souhlasem státu) prarodičům a výsledek? V případě vrhu pěti potomků hodně přes dvacet tisíc. Napsal jsem to hodně tvrdě, ale to mě už hodně vytáčí. No nic ty se nemáš za co stydět, prohlídl jsem si tvoje www stránky a dobrý, není co závidět, pouze ocenit, bohužel vysavačů peněz zůstává moc, tak nevím jestli je pochopíš, protože o prachy jim jde až na prvním místě. Já teď jdu bojovat s trávníkem (někdo trávník pěstuje, já s ním bojuju).Tak pevný nervy do další diskuse.
NAzbest - Profil | So 19.6.2010 14:18:21
To je fakt.
Onmi ty peníze fakt nepotřebujou,protože si kolem jsou schopni stejně nakrást a různě nakšeftařit asi dost,když narvou spoustu peněz do heren-to skutečná socka nemůže.
Bavíc spousta znich jede v drogách,chlastaj,atd.
Sociální jistoty jsou zvláštní věc.
Za život jsem byl taky myslím 2x na sociálce a poprvý jsem dělal rekvalifikaci (papíry na autobus),po níž jsem okamžitě nastoupil na ČSAD-MHD.
Podruhý jsem to navíc promarodil,ale člověk hosně zleniví a zvykne si na prachy za nic-pak se nikam nehrne.
Naštěstí to po roce skončilo a já se musel začít po něčem ohlížet a ejhle-nic nebylo.
Tak mi kamarád nabídnul, že má ve firemní oradě nějaký vraky a já se naučil (teda blbě) pálit autogenem a rouřezal jsem tam nějakou starou Š1203, Avii a další šroty.
Půjčil jsem si vozejk a jezdil s tím do šrotu.
Sice furt popálenej, pořezanej a dojebaný jak ruce tak nohy,tak záda,ale za dva tejdny jsem měl sedmičku-a to jsem to všecko dostal zadara a nemusel za autogen platit.
Ale byla to dřina.
Pak jsem k němu nastoupil na tatru a nakonec jsem dělal šéfa MTZ.
Ale nouze naučila Dalibora housti a já prostě MUSEL něco dělat.
Nechápu jak to,že na pracáku tě dneska po půlroce živit přestanou a platí jen odvody a černý dostávaj furt a léta páně tam tu vodu můžete lejt a ta voda těma nicama utíká (copyright Felix Holcman)
Nrams - Profil | So 19.6.2010 13:34:51
NAzbest - Profil | So 19.6.2010 13:14:48
Ale právě proto mne zajímá názor levičáckého hlásného armatury,co je sociální spravedlnost v jeho pojetí,protože to se zase dostanem o 20 let zpátky nejspíš:-)
Nrams - Profil | So 19.6.2010 13:04:34
Ndrozďák 30,42 - Profil | So 19.6.2010 12:59:21
"Welfare state (sociální stát) musí být takový, aby ho jeho občané neprožrali. A vo tom to je, stát může pouze to na co má."
V podstatě velmi jednoduchá definice bez x balastních litaniíí okolo...
Nrams - Profil | So 19.6.2010 12:54:05
"Jako sociální stát je označován stát, který usiluje o zajištění blahobytu, přesněji podmínek slušného žití pro své občany. Vymezení pojmu je však velmi obtížné a nepanuje o něm shoda, což je způsobeno rozmanitostí podob sociálního státu. Originální anglický termín welfare state byl poprvé použit v roce 1939 k popisu situace ve Spojeném království, po druhé světové válce se rozšířil v západním světě a začaly jím být označovány systémy sociálních politik vyspělých zemí, později pak přímo tyto země. Welfare state je vymezen vůči čistě tržnímu kapitalismu a liberálnímu pojetí státu na jedné straně, i vůči socialismu a centrálně plánovanému hospodářství na straně druhé. Koncept welfare state je vázán na demokratický režim a pojí se s relativně vyspělou tržní ekonomikou" (zdroj současná VŠ skripta)
Dále se politiské strany ve svém zaměření vyčleňují z:
TYPY MODERNÍHO STÁTU:
1. soc. liberální model: vychází z oddělení státu a společnosti a omezení státních zásahů do ekonom. a společens. života na minimum. Stát stojí až na vyjímky mimo hospodář. sféru. Důraz kladen na význam trhu. Je zde důsledná ochrana soukr. vlastnictví a podnikání. Soc. nerovnost není omezována a považ. se na funkci výkonu a zásluh.
2. soc.demokratický model: vychází z uznání trž. hospodářství při účelném spojení s plánovaným hospodářstvím. Rozvoj soc. služeb a zvýšená míra redistribuce příjmů. Důraz kladen na hodnoty spravedl., solidarity a svobody. Snaží se o větší soc. spravedlnost a rovnost. Zásada výkonovosti je zdůrazň. jako závazek vůči společnosti. Je ochraň. soukr. vlastnictví a podnikání včetně státu. Jde o pluralitu podnikatel. subjektů.
3. demokratický socialismus: vychází z kritiky nedost. kapitalimu, kterou chce řešit na principech socialist. ideálů. Plánovaná hospodář. činnost v kombinaci s trhem, větší důraz na hospodár. aktivitu státu, pluralitu hospodář. subjektů. A. Schitz říká, rozvoj soc. služeb a větší míra redistribuce příjmů a společens. zdrojů jej dosažením soc. rovnosti pro širokou veřejnost, aktivně prosazuje soc. jistoty, spravedlnosti a rovnosti, potlačuje individualitu a svobodu.
Uvedené typy státního uspořádání propracovávají do svých voleb. programů.
A teď můj názor:
Welfare state (sociální stát) musí být takový, aby ho jeho občané neprožrali. A vo tom to je, stát může pouze to na co má.
NAzbest - Profil | So 19.6.2010 11:52:37
Aby se všichni měli dobře?
Aby se všichni měli stejně?
Aby se všichni měli podobně?
Od dob prvobytně pospolné společnosti to tak není a nikdy nebude a to se může levice třeba posrat.
Zajímavé je,že sociální spravedlnost ve tvém pojetí přesně takhle vnímají právě ti, kteří vyšší standard nemají proto-že na něj nemají.
Mentálně, fyzicky, sociálně, morálně, ohledně talentu a vůle, tak by potřebovali něco buď zdědit, nebo znárodnit, případně přerozdělit.
Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 7:29:16
Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 7:07:38
nemôžme tú hrať všetci jednu pesničku to by nebola diskusia, je sa snažím len ukázať že na lavo od stredu niesu všetko komunistická hovada. chcem len možno poukázať ktorá časť spektra má za cieľ sociálnu spravodlivosť..
Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 6:49:01
mohla by len existovať možnosť zaviazať sa že po škole odpracuje 10 rokov doma a neodíde do zahraničia inak bude museť uhradiť štúdium. alebo možno že by si mohol zobrať ten úver čo hovoríte no časť by bola uhradená štátom ak by si to odpracoval v domácej krajine..
štúdium je jedna z mála možností ako deti z najslabších vrstiev môžu prekročiť tieň svojich rodičov..
NKocháč - Profil | Pá 18.6.2010 14:21:40
NM_D - Profil | Pá 18.6.2010 13:50:43
NM_D - Profil | Pá 18.6.2010 13:44:13
NAzbest - Profil | Pá 18.6.2010 13:14:54
Blíží se doba,kdy i tobě napíšu,že...mlčeti zlato...a nabídnu ti možnost těsného obětí se Šachlem,což je mimoň trochu jiného modelu.
NM_D - Profil | Pá 18.6.2010 12:08:20
NFinanc - Profil | Pá 18.6.2010 11:03:42
Dalším problémem našeho školství jsou náklady na vzdělávání cizích státních příslušníků. Jen vzdělávání našich slovenských bratrů na našich VŠ stojí 800 mil Kč ročně. Bratry Slováky mám rád, sestry Slovenky ještě radši, ale tohle je ekonomický nesmysl.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NBrněnské jádro364683
NČtenářské jádro Mrku1423
NPokec - Vranovská přehrada15071
NVzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů8083
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NRybářsko-houbařské jádro .-)45007
NMorava 10 a Morava 10A8266
NPerly MRKu ...!1171
Kde to žije - všechna témata
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











