Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

NAzbest - Profil | So 19.6.2010 17:02:48

rams >> ó ano i sekci pro parazity tam mám,jak jsi jistě objevil:-))
Kup si ovci a máš po bojování, pak ji upečeš za přítomnosti červeného a bude delikatesa:-)

    Nrams - Profil | So 19.6.2010 14:57:32

    Azbest >> Nechci dlouze nosit dříví do lesa, protože mame na věc podobný názor, pouze pro ilustraci jeden příklad:
    Někde na mostecku (nebo jinde), údajně cikánům a kolaborující, nepracující bílé lůze začali dávat dávky na děti v poukázkách na jidlo a nápoje, bohužel nealkoholický, tak vymysleli to, že se nejsou schopní starat o svoje děti a ty předávají do pěstounský péče (se souhlasem státu) prarodičům a výsledek? V případě vrhu pěti potomků hodně přes dvacet tisíc. Napsal jsem to hodně tvrdě, ale to mě už hodně vytáčí. No nic ty se nemáš za co stydět, prohlídl jsem si tvoje www stránky a dobrý, není co závidět, pouze ocenit, bohužel vysavačů peněz zůstává moc, tak nevím jestli je pochopíš, protože o prachy jim jde až na prvním místě. Já teď jdu bojovat s trávníkem (někdo trávník pěstuje, já s ním bojuju).Tak pevný nervy do další diskuse.

      NAzbest - Profil | So 19.6.2010 14:18:21

      rams >> To jo.
      To je fakt.
      Onmi ty peníze fakt nepotřebujou,protože si kolem jsou schopni stejně nakrást a různě nakšeftařit asi dost,když narvou spoustu peněz do heren-to skutečná socka nemůže.
      Bavíc spousta znich jede v drogách,chlastaj,atd.
      Sociální jistoty jsou zvláštní věc.
      Za život jsem byl taky myslím 2x na sociálce a poprvý jsem dělal rekvalifikaci (papíry na autobus),po níž jsem okamžitě nastoupil na ČSAD-MHD.
      Podruhý jsem to navíc promarodil,ale člověk hosně zleniví a zvykne si na prachy za nic-pak se nikam nehrne.
      Naštěstí to po roce skončilo a já se musel začít po něčem ohlížet a ejhle-nic nebylo.
      Tak mi kamarád nabídnul, že má ve firemní oradě nějaký vraky a já se naučil (teda blbě) pálit autogenem a rouřezal jsem tam nějakou starou Š1203, Avii a další šroty.
      Půjčil jsem si vozejk a jezdil s tím do šrotu.
      Sice furt popálenej, pořezanej a dojebaný jak ruce tak nohy,tak záda,ale za dva tejdny jsem měl sedmičku-a to jsem to všecko dostal zadara a nemusel za autogen platit.
      Ale byla to dřina.
      Pak jsem k němu nastoupil na tatru a nakonec jsem dělal šéfa MTZ.
      Ale nouze naučila Dalibora housti a já prostě MUSEL něco dělat.
      Nechápu jak to,že na pracáku tě dneska po půlroce živit přestanou a platí jen odvody a černý dostávaj furt a léta páně tam tu vodu můžete lejt a ta voda těma nicama utíká (copyright Felix Holcman)

        Nrams - Profil | So 19.6.2010 13:34:51

        Azbest >> Chapu, taky potvrzuju, že bychom se zpátky dostali a to s vědomím, že jsou takoví, kterým je to jedno. Dost mě nervuje rozhazovačný systém dávek, schválně neříkám sociálních, protože to tak nefunguje a dokud tady bude udčitá skupina žroutů státních peněz v dávkách, kteří je ve skutečnosti nepotřebují, ale mají vypracovaný celý systém jak sebrat zadarmo co nejvíce, tak proč by dělali když peníze dostanou a to za válení ve svých smadralých doupatech. Omlouvám se trochu více jsem se citove zaangažoval. Prostě tak nějak hodně mě zaujal současný nápad 3koalice zrušit dětské přídavky a zavést stejnou peněžní hodnotu na úlevě od daně těm, co mají děti a pracují, to by byla bomba!

          NAzbest - Profil | So 19.6.2010 13:14:48

          rams >> definice různých pojetí a uchopení toho pojmu si umím najít taky-ptám se na názor,kterej zazněl v dosti lakonické formě na konci.
          Ale právě proto mne zajímá názor levičáckého hlásného armatury,co je sociální spravedlnost v jeho pojetí,protože to se zase dostanem o 20 let zpátky nejspíš:-)

            Nrams - Profil | So 19.6.2010 13:04:34

            drozďák 30,42 >> Je to zatím běh na dlouhou trať, kdy ještě mnoho lidí vzpomíná na státní zabezpečení za cenu držhubného, stát jistě něco zajistit má a musí, ale nemusí všechno a to je ta bolístka pro ty co chtějí pouze nastavovat ruku.

              Ndrozďák 30,42 - Profil | So 19.6.2010 12:59:21

              rams >>

              "Welfare state (sociální stát) musí být takový, aby ho jeho občané neprožrali. A vo tom to je, stát může pouze to na co má."

              V podstatě velmi jednoduchá definice bez x balastních litaniíí okolo...

                Nrams - Profil | So 19.6.2010 12:54:05

                Azbest >> Dovolím si odpovědět na otázku co je sociální spravedlnost a to definicí co je WELFARE STATE, což je primární cituji:
                "Jako sociální stát je označován stát, který usiluje o zajištění blahobytu, přesněji podmínek slušného žití pro své občany. Vymezení pojmu je však velmi obtížné a nepanuje o něm shoda, což je způsobeno rozmanitostí podob sociálního státu. Originální anglický termín welfare state byl poprvé použit v roce 1939 k popisu situace ve Spojeném království, po druhé světové válce se rozšířil v západním světě a začaly jím být označovány systémy sociálních politik vyspělých zemí, později pak přímo tyto země. Welfare state je vymezen vůči čistě tržnímu kapitalismu a liberálnímu pojetí státu na jedné straně, i vůči socialismu a centrálně plánovanému hospodářství na straně druhé. Koncept welfare state je vázán na demokratický režim a pojí se s relativně vyspělou tržní ekonomikou" (zdroj současná VŠ skripta)

                Dále se politiské strany ve svém zaměření vyčleňují z:

                TYPY MODERNÍHO STÁTU:
                1. soc. liberální model: vychází z oddělení státu a společnosti a omezení státních zásahů do ekonom. a společens. života na minimum. Stát stojí až na vyjímky mimo hospodář. sféru. Důraz kladen na význam trhu. Je zde důsledná ochrana soukr. vlastnictví a podnikání. Soc. nerovnost není omezována a považ. se na funkci výkonu a zásluh.
                2. soc.demokratický model: vychází z uznání trž. hospodářství při účelném spojení s plánovaným hospodářstvím. Rozvoj soc. služeb a zvýšená míra redistribuce příjmů. Důraz kladen na hodnoty spravedl., solidarity a svobody. Snaží se o větší soc. spravedlnost a rovnost. Zásada výkonovosti je zdůrazň. jako závazek vůči společnosti. Je ochraň. soukr. vlastnictví a podnikání včetně státu. Jde o pluralitu podnikatel. subjektů.
                3. demokratický socialismus: vychází z kritiky nedost. kapitalimu, kterou chce řešit na principech socialist. ideálů. Plánovaná hospodář. činnost v kombinaci s trhem, větší důraz na hospodár. aktivitu státu, pluralitu hospodář. subjektů. A. Schitz říká, rozvoj soc. služeb a větší míra redistribuce příjmů a společens. zdrojů jej dosažením soc. rovnosti pro širokou veřejnost, aktivně prosazuje soc. jistoty, spravedlnosti a rovnosti, potlačuje individualitu a svobodu.

                Uvedené typy státního uspořádání propracovávají do svých voleb. programů.

                A teď můj názor:
                Welfare state (sociální stát) musí být takový, aby ho jeho občané neprožrali. A vo tom to je, stát může pouze to na co má.

                  NAzbest - Profil | So 19.6.2010 11:52:37

                  vokounek >> a co je to sociální spravedlnost?
                  Aby se všichni měli dobře?
                  Aby se všichni měli stejně?
                  Aby se všichni měli podobně?

                  Od dob prvobytně pospolné společnosti to tak není a nikdy nebude a to se může levice třeba posrat.
                  Zajímavé je,že sociální spravedlnost ve tvém pojetí přesně takhle vnímají právě ti, kteří vyšší standard nemají proto-že na něj nemají.
                  Mentálně, fyzicky, sociálně, morálně, ohledně talentu a vůle, tak by potřebovali něco buď zdědit, nebo znárodnit, případně přerozdělit.

                    Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 7:29:16

                    M_D >> dobrý šéf musí byť ako generál o jeho rozhodnutiach nesmie byť pochyb ak má systém fungovať ako dobre namazaný stroj. ale zároveň chce aby jeho podriadený mali tie najlepšie podmienky pre svoju činnosť. nič viac nič menej

                      Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 7:22:11

                      M_D >> kam čert nemôže pošle zlú ženu..

                        Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 7:07:38

                        Azbest >> já perly rád kroch :)
                        nemôžme tú hrať všetci jednu pesničku to by nebola diskusia, je sa snažím len ukázať že na lavo od stredu niesu všetko komunistická hovada. chcem len možno poukázať ktorá časť spektra má za cieľ sociálnu spravodlivosť..

                          Nvokounek - Profil | So 19.6.2010 6:49:01

                          Financ >> súhlasím. je pravda že zahraničný by nemuseli užívať výhody na ktoré sa skladajú domáci. aj že je problém ak sa krajne nevráti to čo do študenta investovala.

                          mohla by len existovať možnosť zaviazať sa že po škole odpracuje 10 rokov doma a neodíde do zahraničia inak bude museť uhradiť štúdium. alebo možno že by si mohol zobrať ten úver čo hovoríte no časť by bola uhradená štátom ak by si to odpracoval v domácej krajine..

                          štúdium je jedna z mála možností ako deti z najslabších vrstiev môžu prekročiť tieň svojich rodičov..

                            Ngrizzly72 - Profil | Pá 18.6.2010 14:29:14

                            Kocháč >> a tak to ma byt, kázeň je to hlavní :-))

                              NKocháč - Profil | Pá 18.6.2010 14:21:40

                              M_D >> Taky tě rád vidím. Umím si živě představit hrdý a bojovný český národ ve zbrani. Prostě sklapnem standartně paty a uděláme co nám řeknou.

                                NM_D - Profil | Pá 18.6.2010 13:50:43

                                Financ >> Sakra souhlas, nejhezčí holky byly v Žilině. A jednu takovou jsem ještě nedávno měl v účtárně. Zrzavá, lehce pihovatá, no baba neuvěřitelná, bez dalších komentářů...a navíc pracovitá a učenlivá.

                                  NM_D - Profil | Pá 18.6.2010 13:44:13

                                  vokounek >> Můžu Tě ubezpečit, že vysokoškolský titul neznamená automaticky, že jeho držitel je v konkrétní práci dobrej. Naopak, zrovna teď tady už 14 dní řeším, jak převzít a dodělat práci po vytuněné manažérke, jednatelke, riaditelke banky, Ing. a já nevím co ještě dlouhonohé high society spoken English krásce v drahém kostýmku. Managéra by dnes chtěl dělat každý, ovšem kecama a PowerPointem se ta těžká, rutinní práce neudělá...

                                    NAzbest - Profil | Pá 18.6.2010 13:14:54

                                    vokounek >> tobě se sice líbí,co ti tu říkají (píšou) lidi s mozlem a reálným viděním stavu věcí,ale pak napíšeš takovou propagandistickou kokotinu,že je pro tebe čtení jejich slov požíráním perel..,.
                                    Blíží se doba,kdy i tobě napíšu,že...mlčeti zlato...a nabídnu ti možnost těsného obětí se Šachlem,což je mimoň trochu jiného modelu.

                                      NM_D - Profil | Pá 18.6.2010 12:08:20

                                      Řešení se nabízejí hned dvě - jedno špatné - začnou to tady plundrovat komunistické gardy, jedno lepší - začnou to tady stavět do latě osvícení generálové...

                                        NFinanc - Profil | Pá 18.6.2010 11:03:42

                                        vokounek >> Souhlasím s Kocháčem, doktoři se dnes houfně stěhují na západ za prací a vzdělání je v přímých nákladech nestálo ani korunu. Říkáš že některé věci jsou špatně, zkus načrtnout i nějaké řešení.
                                        Dalším problémem našeho školství jsou náklady na vzdělávání cizích státních příslušníků. Jen vzdělávání našich slovenských bratrů na našich VŠ stojí 800 mil Kč ročně. Bratry Slováky mám rád, sestry Slovenky ještě radši, ale tohle je ekonomický nesmysl.