Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

M_D - Profil | Pá 18.6.2010 9:18:52

drozďák 30,42 >> u Plzně se prodává bývalá raketová základna - necelých deset mega za kompletně oplocený pozemek přes 10 hektarů, v lese, cool, jedním slovem nádhera. V neděli si běžím vsadit....

    drozďák 30,42 - Profil | Pá 18.6.2010 9:16:47

    M_D >> o to smutnější je zjištění, že veškerý náš kdysi velmi rozvinutý a kvalitní zbrojní průmysl je v troskách.
    Ono bohužel zrovna ve Švajcu a Izraeli si tu armádu výborně připravených a vycvičených záložáků mohou dovolit. Jelikož si mohou dovolit plnit sklady převážně materiálem ze své produkce. A zaplatí ho z toho, co vyvezou (CH), anebo z toho, co vydělají na ozbrojených konfliktech (IA).

    V našich podmínkách to možné není. Bývalo tomu ovšem jinak. Věčná škoda.

      M_D - Profil | Pá 18.6.2010 9:15:54

      drozďák 30,42 >> Naprostý souhlas, mně se to líbí také, a to tak, že velmi. Já už jenom doufám, že až se to tady definitivně posere, budu už ve stádiu popela. Bo tenhle národ se skládá ze 3/4 ze sráčů, kteří znají slovo patriot jenom když vyhrajeme v hokeji.

        drozďák 30,42 - Profil | Pá 18.6.2010 9:08:13

        M_D >> musím říct, že se mi líbí izraelský nebo švýcarský model. Omezená velmi profesionální stálá armáda. Plné sklady. A když přijde průser, bum, najednou se mi hlásí bezmála milion pěšáků, dělostřelců a tankistů. Dokonce i pár pilotů navrch. Toho času všichni v civilu. Přitom s výcvikem, který se tomu profesionálnímu vojákovi téměř vyrovná.

        Sklad se odpečetí, materiál se vydá, či nastartuje a všichni vědí kam mají běžet, jet či letět.

          M_D - Profil | Pá 18.6.2010 8:27:12

          Kocháč >> Hele, nazdar, rád Tě zase vidím.
          Btw. k tomu "že naši zemi armáda hájit se zbraní v ruce nikdy nebude. " No jasně, že ne, bo trend je jasnej, za pár let už bude tak minimalizovaná, že zvládne tak akorát obranu jedné polní nemocnice na nějaké orientální zahraniční misi. Stát by si měli normálka bránit jeho občané. Pakliže to ovšem nejdou oVčané moravsko-slezko-českého původu.

            Kocháč - Profil | Pá 18.6.2010 7:48:00

            vokounek >> Vysokoškoláci mají čas na to, aby si na studium vydělali nebo spláceli po dokončení vzdělání úvěr. Kdo je šikvnej, ten to dá a kdo je lempl ten to nedá. Vzdělání má cenu, která se musí aspoň částečně uhradit. Nechápu proč by jsme měli vysokoškolákům platit vzdělání, aby potom třeba pobalili kufry s glejtem a šli makat a vydělávat do Německa :o) Zaplať a dělej si kde chceš a jak umíš.

              vokounek - Profil | Pá 18.6.2010 7:39:13

              Kocháč >> neviem koho stretávaš na diskotékach ale ja ich mám v práci pravidelne a to že sa v piatok večer ukážu a minú všetky love je prirodzené všetci sme taký boli.
              vedúce pozície vo firmách budú mať vždy vysokoškolsky vzdelaný ludia.
              toto je to krok k diverzifikácii vrstiev obyvatelstva..

                Kocháč - Profil | Pá 18.6.2010 7:30:48

                vokounek >> Co to meleš za kraviny? Školné být musí, proč by měli studovat zadarmo, vzdělání jsou nejlépe investovaný love! Byl jsi někdy v týdnu v Brně na nějaký discotéce nebo v baru? Ti chudáci studenti jsou tak vysílení, že se musí odreagovat kalbou až do rána. Tepe to všude.

                  vokounek - Profil | Pá 18.6.2010 7:26:20

                  Financ >>už dnes musia študenti brigádovať, niektorý si zobrali aj študentský úver aby zaplatili intrák, stravu..
                  robia pre nás prípravné a rôzne pomocné práce pri prerábkach bytov viem že to bude pre nich ďalšia záťaž.

                  populizmus je aj to že zobrať úver na školné je prirodzená cesta. to tvrdí pravica ale je to nechutné aby obuli mladých 18 ročných, čo hovno vedia o hospodárení do niakych úverov aby vôbec mohli študovať. skomplikujeme to samozrejme len socialne slabším..

                    Kocháč - Profil | Pá 18.6.2010 6:56:24

                    malamut >> ne, vegetuju kosek pod rohlíkem

                      malamut - Profil | Pá 18.6.2010 5:20:32

                      Kocháč >> to máš pravdu, a naše armáda je tuplovaná černá díra na prachy díky Jiřímu Šachlovi :-)) Napadlo mě jestli náhodou nebydlíš v Židenicích, tam jsem kdysi dávno rukoval a z vojenský nemocnice v Židenicích jsem mazal do civilu, samozřejmě předčasně :-)))

                        Financ - Profil | Pá 18.6.2010 0:04:17

                        vokounek >> Myslíš, že zpřísnění přijímacího řízení sníží atraktivitu vzdělání? Osobně jsem pro finanční zainteresovanost studentů a že to sníží přístup ke vzdělání pro chudší vrstvy obyvatelstva je jen populistický blábol. Sníží to atraktivitu pro všechny. Nerad dělím společnost na bohaté a chudé, ono to pak vypadá že tu nikdo jiný není. Nejvíc lidí se nachází právě mezi těmito dvěma termíny. A vysoká škola není garant vyššího příjmu. Znám spoustu řemeslníků (a hluboce si jich vážím), kteří mají vyšší příjem než je průměrný plat vysokoškoláka (podle ČSÚ to bylo v roce 2009 46.800Kč).

                          vokounek - Profil | Čt 17.6.2010 23:22:41

                          Financ >> rozumiem je pravda že všetci chcú byť manageri a ekonomovia. ja len aby to nedopadlo tak, že iba deti vysokoškolsky vzdelaných rodičov budú mať na štúdium vysokej školy. aby sa nevzdialilo toto vzdelanie chudobnejším radšej by som sprisnil prijimačky čím sa však nepomôže fin. situácii..

                            Azbest - Profil | Čt 17.6.2010 23:20:25

                            Kocháč >> jen jsem pragmaticky využil skutečnosti, že do česnečky dávaj kostičky opraženýho starýho chleba:-))

                              Financ - Profil | Čt 17.6.2010 23:15:51

                              Kocháč >> Taky, taky. Je to fuška :-)

                                Financ - Profil | Čt 17.6.2010 23:15:00

                                vokounek >> Ok, naprostý souhlas. Stát by to měl podporovat. Ale ta firma to nemusí dělat, protože s tím má akorát náklady, ale díky dnešní nezaměstnanosti z toho prakticky nic nemá. Pokud chceš mít nějaké vzdělání, měl by ses o něj zasloužit především ty sám.
                                Jedním z důvodů proč se u nás navrhuje školné na vysoké škole je to, že naše malá ekonomika prostě tolik vysokoškoláků nepotřebuje (Myslím tím dlouhodobý trend, v dnešní době je jich někde stále ještě nedostatek a zpoplatněním se dá regulovat zájem o daný obor)

                                  drozďák 30,42 - Profil | Čt 17.6.2010 23:14:28

                                  Financ >> dělám zrovna v takový a i u běžných retailových služeb to není s poplatkama tak hrozný. Ta předchozí byla schopna udělat za rok čistej zisk skoro dvacet miliard dolarů (čteš dobře, to není překlep). Já vím jenom jistě, že to nebylo v Čechách...

                                    Kocháč - Profil | Čt 17.6.2010 23:12:51

                                    Kurva to to letí, zítra se jedu cicmat s kaprama a dopoledne ještě musím do hokny, aby jsme měli na tu polívku. Mějte se jak chcete, jdu opláchnout jahodu a do pelechu.

                                      Kocháč - Profil | Čt 17.6.2010 23:10:37

                                      Financ >> :o))) taky mají hoňku se uživit? :o))))

                                        Kocháč - Profil | Čt 17.6.2010 23:09:34

                                        malamut >> Přes to, že mě armáda sere a to speciálně proto, protože mi ráno kolem baráku defilují stovky zelenejch, modrejch a Bůh ví jakých študáků vojenské školy, musím uznat, že bez armády by jsme asi partner pro ostatní země nebyli. Armádu každá normální země potřebuje, problém je ale v tom, že to je černá díra na finance. Ten moloch zhltne evidentně obrovskej balík. Co se týče obrany naší země, to je v politice, když nás někdo bude chtít schlamstnout, tak nás prostě schlamstne jako kdykoliv v minulosti :o) Dám ruku na špalek, že naši zemi armáda hájit se zbraní v ruce nikdy nebude. Jo a nepočítám nějakýho bubáka s bombou v baťohu na letišti :o)))