Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 23:08:05

Kocháč >> A pak si vem takový chudáky finanční instituce. Za co všechno musí vybírat poplatky aby přezili? :-)

    NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 23:06:54

    drozďák 30,42 >> O pár netáhel víc :-)

      Nvokounek - Profil | Čt 17.6.2010 23:06:40

      Financ >> k tým školám. štát môže motivovať firmy k takým činom roznymi zvýhodneniami a úlavami. rozbehnutie spolupráce je aj v jeho záujme..

        Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 17.6.2010 23:06:31

        malamut >> no minimálně ty nové krásné zbraně umíme hezky složit a předat sousedním mocnostem....

          Nmalamut - Profil | Čt 17.6.2010 23:03:33

          Kocháč >> nevím co potřebuje naše armáda, a nevím, kdy my jsme, vyjma živelných pohrom, a to všechna čest armádě, potřebovali zbraněmi vyzbrojené vojsko. Tím myslím zbraně za miliardy z kapes daňových poplatníků, určených k misím v zemích, jejichž název mi nic neříká :-))))

            NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 23:02:50

            Financ >> menší firma má většinou šanci na větší produktivitu, ale neustálá honba za větším balíkem nabaluje stále větší režie. Třeba u nás je ředitel, sekretářka a účetní v jedné osobě, a dva stavoši. Zbytek jsou dělníci. V pětkrát větší firmě na počet lidí celkem je ředitel, sekretářka, účetní materiálová, účetní mzdová, ekonom, lidi v přípravě, náměstek, manažer jakosti, deset stavbyvedoucích, mechanizátor, dopravák, šéf garáží, skladníci, správce budovy, IT technik, uklizečky, kotelník, vrátnej 2x,.....atd. Někde už zrušili kantýnskou. Tedy se dá jednoduše spočítat, že v malé firmě tvoří hodnoty na jednu krysu 5 dělníků a v té větší 3. No a když se vezme v potaz naše klasická vlastnost vyjebat s tím jak to jde,propad se prohlubuje. To mají potom šéfové velkých firem kua hoňku sehnat dobře naceněný státní zakázky :o))) Při cenách RTS by si někteří ani neškrtli :o)))

              Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 17.6.2010 23:01:10

              Financ >> no a teď považ, jaké to je ve firmě, která má těch zaměstnanců přes třista tisíc :-)))))))))

                Nmalamut - Profil | Čt 17.6.2010 22:57:26

                Azbest >> no, z jeho hlediska, jakožto armádního parazita má svou pravdu :-))) Já osobně ho ale nepotřebuju, konkrétně ne Šachla, co je v pracovní době píchlej na MRKu a cintá tu o pouštění kaprů :-)))

                  NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:45:05

                  drozďák 30,42 >> :o))

                    NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 22:44:25

                    drozďák 30,42 >> Přirozený názor, taky dělám ve firmě s více než patnáctisty zaměstnanci a pár netáhel a zašíváků se u nás najde taky. Jak přišla doba utahování opasků, tak se první začalo šetřit v oblastech, které firmu živí, ne na "podpůrných procesech". Ale občas i takový přijde o teploučké místečko a schopnost uplatnění na trhu práce je u takových lidí docela nízká.

                      Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 17.6.2010 22:43:06

                      Kocháč >> trochu vím o čem mluvíš. Tři hodiny to nejsou, není to už ani hodina pánč na to není čas, ale u soukromníka bych si na to nedovolil ani pomyslet. A to je zásadní rozdíl.

                        NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:42:22

                        Azbest >> to se asi projevila ta krize :o)))

                          NAzbest - Profil | Čt 17.6.2010 22:41:48

                          Kocháč >> nojo,ale já žemli neměl.....:-(
                          Na tu nezbylo,takže zase za měsíc.

                            NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:40:42

                            drozďák 30,42 >> Máš pravdu. Dělal jsem ve velkých firmách a vím jak to tam chodí a jak systém sám sebe požírá. Naše firma má 25 lidí a znám je všechny a každý den je vidím já nebo kolega stavbyvedoucí, každý den vím kdo co udělal nebo neudělal. Jenže ono je to přirozený. Když je těch lidí hodně, už záleží na vedení jak svoji skupinu ukočíruje. A ne vždy má vedení shodné cíle s majitelem. Ono hrát pracovitost se dá dost dlouho. V jedné takové firmě jsem prožil na MRKu asi tři roky půlku pracovní doby. Ty čtyři hodiny tři roky stačily na obhájení potřebnosti a plusové faktury. Mohl jsem udělat dvakrát tolik, ale to šéf nevěděl, že tam rezervy jsou. Stačilo každý den rozepsat činnost do systému po půlhodinách a byl klid. Jenže šéf mě viděl asi hodinu týdně, když nebyla mimořádná porada. Myslím, že tohle Jiří moc dobře zná. Jenomže já vegetoval v s.r.o., Jiří vegetuje v armádě a tam se to asi tuplem neřeší. Má to flákání jednodušší...

                              Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 17.6.2010 22:29:56

                              Financ >> i Kocháč:
                              souhlasím obecně s Vámi oběma, ale trošku bych byl opatrný ohledně přirozeného a zdravého výběru pacovních sil.
                              Ono to tak funguje u živnostníků, menších firem s průhlednou strukturou a řízením.
                              Vy máte možnost denně pozorovat svoje zaměstnance, sledovat výkonnost, náklady, se vším jsou všichni zúčastnění konfrontováni napřímo, je tu jasně vyvoditelná zodpovědnost.
                              To je obrovská výhoda malých a středních podniků, které dokáží v časech růstu kapitalizovat mnohem strměji, jejich růst je velmi silný oproti větším korporacím.

                              Ve velké korporaci se leccos a leckdo schová, je zde spousta pozic, které by šly bez okolků zrušit, spousta balastu, neúměrně vysoký počet administrativců na úkor pozic přímo generujících zisk. Taky spousta dohledu, přísných pravidel, reportingu, kontrolních a regulatorních opatření.
                              Ten nárůst byrokracie za posledních pět let je naprosto příšerný, v podstatě znemožňuje se efektivně věnovat byznysu. Až těmhle obrovským korporacím dojdou levné zdroje z východu a třetího světa, tak budou čelit boji o život.
                              Pracuji pro takové molochy už pátým rokem a vím o čem mluvím. Kdyby si takhle řídil Petře svojí firmu, tak si po prvním kvartálu na bubnu.

                                NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:29:07

                                Azbest >> v restauraci? Kapitalisto, neprovokuj. Přijatelná je max Vitana ze sáčku a jedna žemle.

                                  NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:27:40

                                  malamut >>
                                  Jiří tohle neřeší, on je specialista IT a takový naše armáda potřebuje.

                                    NAzbest - Profil | Čt 17.6.2010 22:27:33

                                    malamut >> jo takhle vono to je a proto von tak kňučel o potřebnosti armády:-)))

                                      NAzbest - Profil | Čt 17.6.2010 22:26:31

                                      Kocháč >> to jo.Dneska jsem si dal dokonce česnečku v restauraci:-))

                                        Nmalamut - Profil | Čt 17.6.2010 22:25:58

                                        Kocháč >> jj, trochu tý polífky, hrníček píva a novou čtyřkolku, to ke štěstí v týhle sviňský době musí stačit, si holt ten opasek utáhnu. Nebo ho sundám a nasadím kšandy :-)) Za předpokladu, že se uskromní Jirka Šachl, tč. major :-))))