Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

pavel68 - Profil | Út 28.9.2010 18:44:44

Bláža >> Guláš tu ještě trošku mám z tý hlívy - všecko půjde do octa,všecko.

Jsem zjistil že madam už ztrestala tři sklenice a s takovou bychom do jara nepřežili o)))))))))

    Petr64 - Profil | Út 28.9.2010 18:43:16

    pavel68 >> Mám stejnej problém.:-)Přitom na displeju foťáku to vypadá super.:-(

      pavel68 - Profil | Út 28.9.2010 18:43:11

      šedý pes - 28.9.2010 18:40:44 >> Kašli na podhříbky a koukej to naložit lenoro !!!

        Bláža - Profil | Út 28.9.2010 18:42:51

        pavel68 >> Moje slova, ale guláš z nich okoštuju..... ;o)))

          Petr64 - Profil | Út 28.9.2010 18:41:41

          Bláža >> Jsou to kořeny co lezou do cesty.V trávě byly václavky opršený a blbě osvícený.

            šedý pes - Profil | Út 28.9.2010 18:40:44

            pavel68 >> zítra je sklidím s václavkama, raději si vezmu víc kyblíčků, aby mi do toho zase nevlítly podhříbky :-))))

              pavel68 - Profil | Út 28.9.2010 18:40:22

              kaňka >> Osobně je mám rád v octě o) Pouze hlavičky bo nohy mají trošku tvrdší ...

              Edit - pod maso jsou lepší hřibovitý hele - jedinečnost václavky je v její trpkosti (zkus ochutnat syrovou) a v octě právě vynikne.

              Nevařit příliš dlouho bo z toho bude blivajz a ta chuť zanikne !

                Bláža - Profil | Út 28.9.2010 18:40:05

                kaňka >> Asi by se dala, ale je třeba delší tepelná úprava.

                  pavel68 - Profil | Út 28.9.2010 18:38:43

                  šedý pes - 28.9.2010 18:35:20 >> Správně jsi zjistil a z nich snad jenom s tímhle - ale rozdíly v markantech jsou jasný o))

                  http://houby.atlasrostlin.cz/pavucinec-fialovy

                  Hele seš hroznej pábitel,ale jsem pod pantoflem a držím se doma sukně o)))
                  Určitě je sežer bo jsou fakt good ...

                    Petr64 - Profil | Út 28.9.2010 18:38:41

                    šedý pes - 28.9.2010 18:35:54 >> Držťkovku budu mít z toho.:-)Nějak začali růst ve velkým.

                      pavel68 - Profil | Út 28.9.2010 18:37:03

                      Petr64 >> Z toho si nic nedělej - taky musím vypadat jak ouchyl plazíce se a hledajíce světlo o)))
                      A pak to doma přetáhnu do kompu a půlka je mázlejch ...
                      Už jsem si koupil půlky ...

                        Bláža - Profil | Út 28.9.2010 18:37:00

                        Petr64 >> Tohle je ale jinej pařez, tohle jsou václavky, ale tamty mi tak nepřipadaj, leda, že už byly starší....

                          kaňka - Profil | Út 28.9.2010 18:36:33

                          Bláža >> A dá se přidat třeba pod maso při pečení?

                            šedý pes - Profil | Út 28.9.2010 18:35:54

                            kaňka >> před chvílí jsem z nich měl držťkovku :-)

                              šedý pes - Profil | Út 28.9.2010 18:35:20

                              pavel68 >> už jsem to zjistil, s nějakými pavučinci, ale taky nejsou jedovatý, tak je to dobrý, zkusím je do omajdy, nakládat odmítám :-)))

                                Bláža - Profil | Út 28.9.2010 18:35:19

                                kaňka >> Do octa. ;o)))

                                Jinak se z nich dělá i guláš....

                                  Petr64 - Profil | Út 28.9.2010 18:34:42

                                  Bláža >> Druhá strana pařezu+detail.:-))

                                    kaňka - Profil | Út 28.9.2010 18:33:53

                                    Dobrý podvečer pánové houbaři, měl bych dotaz, jaké je nejlepší využití václavek ? Budu rád za každý tip. Předem děkuji.

                                      šedý pes - Profil | Út 28.9.2010 18:30:22

                                      pavel68 >> a s čím se to dá splést? Bych z nich něco zkusil, nebo si pro ně přijeď, je to kousek od baráku i od hospody, dali bychom pifko :-))) Bylo jich tam tak dvanáct, v myším lese, podhříbky byly zase okousaný od drobných hlodavců ale čirůvek si nevšimli :-))))

                                        Petr64 - Profil | Út 28.9.2010 18:30:18

                                        pavel68 >> Já se ohýbat nemusím.Néé že bych byl malej ( 185cm),ale od tý doby co mám foťák a přispívám sem do houbařskýho,věčně se v lese plazím po zemi.:-))