Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 22:20:10

Lasskoun >> mám dobrou lednici😁ale šlo mě o to, že jsem dnes dotáh kapra kterého jsem chtěl zítra udělat a tu houbu jsem ještě nikdy nesbíral, neznám co vydrží, takže kapra dám na oběd a hnojník k večeři, holt se jednou přežeru

    NLasskoun - Profil | Po 23.10.2023 22:14:11

    Charley7 >> ... a maso bys v lednici dva dni nechal? ...

      NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 21:39:37

      ŠUKI >> zkusím karbanátky a něco na plech pod kapra

        NŠUKI - Profil | Po 23.10.2023 21:33:15

        Charley7 >> Přesně... nasbírat a hned zpracovat!
        Třeba když jsem ten den nasbíral václavky, které jsem podusil a pak jimi naplnil Hnojníka, obalil a upekl jako řízek.... Tož to byla bomba, ale nalézt obě houby v jeden den... problém.
        Jo, můžeš mít Václavky podušené v ledničce.
        Prostě špekuluj s náplni jakou uznáš dle své chuti.

          Nrarach - Profil | Po 23.10.2023 21:23:47

          Les má rozum a přijde za Márou....

            NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 21:19:20

            Charley7 >> tak už jsem vyguglil, nevydrží

              NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 21:08:17

              ŠUKI >> ještě jeden dotaz, vydrží tak dva dny v lednici nebo se musí zpracovat hned?

                NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 21:06:50

                Plav >> dík

                  NŠUKI - Profil | Po 23.10.2023 21:03:47

                  Charley7 >> Není zač.... na netu si vygugliš různé zpracování!!!

                    Nb.gun - Profil | Po 23.10.2023 21:02:07

                    HoumrP >> No teda...🤣

                      NPlav - Profil | Po 23.10.2023 20:56:40

                      Charley7 >> Jasně, dobrá houba, jen hodně křehká, snadno se rozbije. A nesmí mít ani náznak černání na kraji klobouku. Starší plodnice se rozkládají nastojato.

                        NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 20:56:19

                        ŠUKI >> díky moc, vyzkouším.

                          NŠUKI - Profil | Po 23.10.2023 20:55:37

                          Charley7 >> Musí být mladé!!! Já je dělám plněné s orestovaným mletým masem, v troj obalu... jako řízek a okořeněným dle chuti. Někdy do náplně přidám strouhaný nebo na kousky nakrátý sýr, nivu.... doplňky dle chuti!
                          Sbírám i menší plodnice než jsou na fotce!
                          Dobrou chuť...

                            NCharley7 - Profil | Po 23.10.2023 20:48:38

                            ŠUKI >> Ahoj, jak je hnojník chutný, dá se to k něčemu přirovnat? Dnes jich žena na procházce našla asi dvacet, tak jestli stojí zato si pro ně zajít.

                              NHoumrP - Profil | Po 23.10.2023 17:24:48

                              čolkař,zloch >> No, to by byl teprve zážitek...

                                Nčolkař,zloch - Profil | Po 23.10.2023 17:05:43

                                HoumrP >> Máru v lese???

                                  NHoumrP - Profil | Po 23.10.2023 15:58:40

                                  b.gun >> A ještě tam potkat Máru 😅

                                    Nb.gun - Profil | Po 23.10.2023 12:23:34

                                    Pokud by si chtěl někdo v reálu prohlédnout klihatku černou,tak na složených dubových kládách v oseckém lese jsou jich tisíce...

                                    No jo, ja vím, kdo by se kvůli tomuto chtěl hnát do lesa...a ještě navíc do Oseka. 🤦‍♂️😆

                                      NŠUKI - Profil | Ne 22.10.2023 18:03:33

                                      Tak dáme řízky z Hnojníka....

                                        NPetr64 - Profil | Ne 22.10.2023 10:20:57

                                        sasan111 >> Na tom pařezu je už třetím rokem a zatim jsem ju nejedl. Je mi jí líto asi jako lína.pokusím se plodnice roznosit po dubových pařezech a třeba se chytne i jinde,než na týhle osice.