Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NPedro1 - Profil | Ne 22.10.2023 9:50:55

Dejv >> Děkuji.

    Nsasan111 - Profil | Ne 22.10.2023 9:22:25

    Petr64 >> Šupinovka to je parádnice, dělávám z ní polévku, je taková zvláštně kořenitá :-)))

      NPetr64 - Profil | Ne 22.10.2023 9:13:26

      Něco ze zahrádky. Už mi na pařezu dělá parádu druhej týden.

        NDejv - Profil | So 21.10.2023 21:16:38

        Pedro1 >> na jaře kácený a v létě očkovaný.

          NLauri - Profil | So 21.10.2023 12:08:11

          Něco z chaty

            NLauri - Profil | So 21.10.2023 12:07:16

            kryštof >> 👍

              Nvalcha186 - Profil | Pá 20.10.2023 20:42:11

              Pedro1 >> Kácel jsem teď suchý jasan a loni měl václavky, letos nic. Po odloupání kůry kořen také. Je to ale dobrá houba, jak jsem již uváděl. y do 3 m na kmeni. Dub normálně zlikvidují

                NKreja - Profil | Pá 20.10.2023 17:58:16

                Včera jsme pro změnu viděli jinou raritu

                  NKreja - Profil | Pá 20.10.2023 17:45:02

                  Pedro1 - my jsme loni poprvé viděli václavky na bříze,letos je na ní pro změnu samý choroš

                    NTy6ko - Profil | Pá 20.10.2023 16:32:13

                    Ještě k těm václavkám. Dle mého jedna z nejlepších hub, ale ...Jsou lidi, kteří kvůli chybějícímu enzymu nedokáží trávit houby, ale pozor je pár jedinců co houby můžou a rádi ale může je odrovnat václavka. Byl jsem jednou u takové situace, kdy jsme s bandou koštovali můj mix sterilovaných Václavek, čirůvek a sameťáčků a jeden kámoš chvíli poté nevěděl kterou dírou dřív. Brutální záchvaty střevní a žaludeční nerovnováhy. Druhý den ráno ok, houby dál jíst může jen né václavky, vyzkoušel to další rok s václavkovým gulášem a dopadl stejně ...

                      NPedro1 - Profil | Pá 20.10.2023 15:09:54

                      brach >> Ano, guláš, drstkova,...., velká dobrota.

                        Nbrach - Profil | Pá 20.10.2023 15:00:25

                        Pedro1 >> Zkus guláš a pak se ozvi...

                          NPedro1 - Profil | Pá 20.10.2023 14:15:55

                          valcha186 >> Za mě vaclavky na parezech jehličnanů, kořenech, nebo jejich zbytcich pod zemí.
                          Nejlepší úprava naložit, nebo hrst do směsi.

                            Nvalcha186 - Profil | Pá 20.10.2023 13:10:12

                            LC >> U těch václavek se musí lépe tepelně zpracovat, jsou mírně jedovaté. Nedají se splést. Jsou většinou na vlhčích místech.

                              Nvalcha186 - Profil | Pá 20.10.2023 13:07:07

                              Pedro1 >> Na dubu i v 5 metrech, 20 m od něj na kořenech. Jako cestička. Jsou lidi co se jich bojí, ale supr houba, jak jsem psal, i na nakládání. Jen jsem je nesušil. Když jsem jel s žebříkem do lesa na ně, tak se mi kluci smáli. Klidně 2 plné velké koše. Když vyrazíme, tak 12 lidí, 12 košíků, za týden nasušeno kolem 8 velkých lahví. Suším na stojanu na kamnech. 10 sít. Jeden rok jsem jezdil všude kolem a nikde nic. Přijely vnoučata, vyběhly zjišťovat situaci kolem, vzaly košíky a za chvíly byly doma. Dědo, musíš se podívat z okna. Stačily kořeny z dubu,

                                Nnerf - Profil | Pá 20.10.2023 11:52:51

                                Panove, jedna se o mlady hrib sametovy?

                                  NPedro1 - Profil | Čt 19.10.2023 16:56:58

                                  valcha186 >> Zrovna vaclavky jsem nikdy neviděl výš, než půl metru.
                                  Obecně 99% vaclavek, co jsem kdy viděl, rostlo na parezech, kořenech.
                                  A že když rostou,tak se da z jednoho pařezu orezat klidne 3 litry hlaviček.

                                    NLC - Profil | Čt 19.10.2023 16:38:18

                                    valcha186 >>
                                    Jedl jsem je naposled na vojně, tam toho rostlo. V okolí vím jen o třech místech kde rostou.
                                    Na té fotce jsem si nebyl jist jestli to jsou václavky.

                                      Nvalcha186 - Profil | Čt 19.10.2023 12:49:11

                                      LC >> Z václavek děláme drškovou, guláš, z těch velkých zdravých klobouků řízky. Je to dobrá, pevná a voňavá houba. Za chvíli máš plný koš, i když je někdy třeba žebřík.

                                        Nkryštof - Profil | Čt 19.10.2023 9:49:00

                                        Lauri >> Ďáblovy prsty je lidový název, Sago Norénová.... https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=753575