Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nroman - Profil | St 13.9.2023 23:15:01

Podle atlasu (Smotlacha) by to mohl být Hřib červený

    Nroman - Profil | St 13.9.2023 22:35:01

    Dart Ness >> jj molitan ....já vím že blbě nafocené, ale co neberu tak nechávám a kvůli fotce jsem ji nechtěl vzít a pak vyhodit..

      NDart Ness - Profil | St 13.9.2023 22:17:55

      žaba >>
      Tohle nevypadá na hřiba s chladičem, tohle bude mít molitan.

      Je to blbě nafocené.

        Nžaba - Profil | St 13.9.2023 21:48:38

        roman >> šafránka

          Nroman - Profil | St 13.9.2023 21:23:04

          Iza >> Dík, bylo jich tam tak 30, a pokud je někdo nevzal jsou tam dál

            Nroman - Profil | St 13.9.2023 21:21:49

            Poušťák >> tak to musel jet kolem autobus kolik toho tam bylo oo))

              NIza - Profil | St 13.9.2023 21:13:02

              roman >> já bych si osobně tipnul že Hřib Královský

                NPoušťák - Profil | St 13.9.2023 21:12:05

                roman >> tampón?🤣

                  Nroman - Profil | St 13.9.2023 21:10:24

                  Může mě někdo poradit co to je, potkal jsem to na kole ale nikdy předtím jsem to neviděl...

                    Nstandas - Profil | St 13.9.2023 21:04:02

                    Tak prej to zase roste, jo?😎

                      NLasskoun - Profil | St 13.9.2023 19:06:49

                      ceczubr >> ... Libore, asi Ti v textu vypadla jednička, neb když už, tak holubinek se rozeznává cca 160 druhů ... ";o) ...

                        NLasskoun - Profil | St 13.9.2023 19:03:59

                        Johnny001 >> ... předpokládá se, že víš jak 100% určit, že je to holubinka (již se to zde mockrát probíralo = "chrustný lom" bez vláken, jako když rozlomíš jablko, kde je i návod, jak poznat zda je chutná či využitelná pouze jako "koření") ... adeptem je nejspíše některá z "révovek" ... dle těch okrových lupenů (co však bývají až ve stáří, neb v mládí bývají bílé = tudíž vrhavka by to být neměla, ale viz chuť.) bych to šacoval na ruměnou https://www.mykologie.net/index.php/houby/podle-morfologie/lupenate/item/1257-russula-pseudointegra ) nebo slanečkovou (https://www.mykologie.net/index.php/houby/podle-morfologie/lupenate/item/427-russula-graveolens ) ...

                          Nmirmen - Profil | St 13.9.2023 17:51:01

                          Hřiby,křemenáče, klouzky, kozáci ( včetně dubového ) bedly, suchohřib. .. strakoše se mi nepovedlo, kotrče taky ne , babky jsme nesbirali .

                          Hřiby hodně červavé, muselo se vybírat ( 2/3 nalezených jsem ani nezvedal ze země). lokality dál od sebe, přejíždění na kole i o několik set metrů.

                          Chce to déšť.

                            Nceczubr - Profil | St 13.9.2023 17:44:52

                            Johnny001 >> S jistotou ti to nikdy neurčí, pokud ji nemá v ruce, snad h. révová, ale je tam mrak faktorů, barva na bázi třeně, lámavost lupenů, jestli jsou suché nebo jakoby mastné, hlavně ochutnej, pokud nepálí na jazyku, tak ji můžeš klidně sníst, holubinky jsou vesměs jedlé, jen některé jsou pálivé, nebo smrdí a pod. Je jich hlavně asi 60 druhů.

                              Nmirmen - Profil | St 13.9.2023 17:41:55

                              Bulda 64 >> zapražit nasucho na pánvi ( plátky, kousky ) aby se odpařila trochu voda. .. ven z pánve.... Do pánve cibulku, olej, lžíci sádla ... dozlatova ... zpět do pánve kousky vatovce ( nudličky, kostky ... ) a dusit do měkka ( minim 15 minut, aby se houba provařila ) ... podle potřeby trochu podlít ( lepší je vývar, ale dá se i kousek masoxu a pár lžic vody ) ... ke konci smetana. ... co se týče koření. ... sůl, pepř , dá se i kari.

                              Příloha knedlík nebo chléb.

                              Pokud vatovec na řezu žloutne, tak už nezpracovávám, protože začíná enzymatický rozklad, houba je v dalším reprodukčním stupni

                                NKnapík - Profil | St 13.9.2023 9:55:41

                                ceczubr >> dík, já si říkal, jestli to není nějaký "vyblitý" masák.

                                  NJohnny001 - Profil | St 13.9.2023 9:53:44

                                  Zdravím pánové, potřeboval bych s jistotou určit pravděpodobnou holubinku. Díky za vaše postřehy.

                                    Nceczubr - Profil | St 13.9.2023 9:34:00

                                    Knapík >> Jestli myslíš tuto, tak je to pečárka ovčí, po poranění mírně žloutne a voní po mandlích.

                                      NLC - Profil | St 13.9.2023 8:37:46

                                      Včera místo oběda jsem také vyrazil na kraj lesa.

                                        NKnapík - Profil | St 13.9.2023 8:30:02

                                        ceczubr >> co je zač ta houba vpravo dole ??