Rybářsko-houbařské jádro .-) | MRK.cz

Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NPedro1 - Profil | Pá 1.9.2023 16:26:11

Knapík >> Měli jsme pravdu, Mára je nebezpečnej i přes interfernet:-)
http://www.goat.cz/index.php?path=Houby_Skupiny_Muchomurky_MuchomurkaSedivka_MuchomurkaSedivka

    NKnapík - Profil | Pá 1.9.2023 16:17:33

    Pedro1 >> taky bych řekl, že to masák není. Rozhodně bych to nežral.

      NLC - Profil | Pá 1.9.2023 14:40:01

      Tak cestou domů u Mariánek jsem vlezl do lesa kde by to mělo růst ale prd. Tři kozáci a dvě prožralé babky. Hřiby žádné a nebylo ani řezáno. Uvidíme až se teď oteplí.

        N1Mara - Profil | Pá 1.9.2023 12:11:01

        Pedro1 >> píši tam že to je ruzovka, já bych jí ani nesebral.

          NPedro1 - Profil | Pá 1.9.2023 10:42:40

          1Mara >> Ta předposlední houba, to si myslíš, nebo víš, že to je růžovka?
          Každopádně ať je to cokoliv, tak tu bych do košíku nedal ani smykem.

            Nbrach - Profil | Pá 1.9.2023 9:01:23

            Lauri >> Růžovky, lišky, malý kovář - jen tak na oběd...Hříbky, jak smrkové, tak hnědé, jsou v pauze. Začnou příští týden...

              N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 22:12:26

              Lasskoun >> Šumava, na Kvildě jehličnatý les středně vysoký a pod ním mraky krásných velkých jak z pohádky křemenáčů, ale nevím, jaké to jsou druhy křemenáčů .-))

                NLasskoun - Profil | Čt 31.8.2023 20:53:12

                1Mara >> ... stejně bych se nepodíval, co je to za houbu, anžto neprovozuji "knihu hub" (jak se přezdívá Face-booku ":oDDD) ...
                ... bych holt musel poprosit dceru, aby mi dala nahlédnout, cože se tam vlastně nachází ... ":o) ...

                ... jenom pro zajímavost, jak to vypadalo / čím to bylo zajímavé? ... popř. jak to bylo "barevné"? ... "xDDD ... ";o)

                  NLauri - Profil | Čt 31.8.2023 20:38:30

                  brach >> a bylo i něco jedlého?

                    N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 16:57:24

                    Lasskoun >> tak nic, už to smazali .-)

                      N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 16:39:52

                      Lasskoun >> hele co je to ta houby na Kvilda? https://m.facebook.com/video.php/?video_id=170293702754302

                        N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 16:01:22

                        Lasskoun >> ale chápu, jen že ty spojujes dvě věci dohromady, jak to mám nastavený já a jak jiní, a nebo jak je to správně. Já jdu vždy svou cestou a jen sám pro sebe 😅 Nikdy třeba v tomhle konkrétně nikoho nepřesvědčuji, a neškolim, jen píšu hal to dělám já. Ostatní ať to dělají třeba podle atlasu. Já vím které houby chci a sbírám. 😆

                          Nbrach - Profil | Čt 31.8.2023 15:41:13

                          1.Jen jsem vlezl do lesa. Hned jsem narazil na kupičku hřibů žlučníků, kterou tam zanechal nějaký trotl.
                          2. Prototyp hřiba žlučníka - Hřib žlučník (Tylopilus felleus), též zvaný hřib žlučový, lidově také hořčák nebo žlučák, je široce rozšířený druh nejedlé hřibovité houby.

                            NMildaBigD - Profil | Čt 31.8.2023 15:19:54

                            Lasskoun >> ale jedno plus mu musím uznat. Pokud má pochybnost, tak nebrat!!!
                            Bylo by méně bolavých bachorů a křížků na hřbitově. Moje žena napríklad minule chtěla vzít krásné houby, co jí připomínaly holubinky. Když jsem ji v atlase ukázal, že je to muchomůrka zelená, malém se pokálela.

                              NLasskoun - Profil | Čt 31.8.2023 14:41:27

                              1Mara >> ... nápodobně, Már(i)o ... koneckonců, my dva se už nějaký ten pátek známe, takže nás už asi vůbec nic vzájemně nepřekvapí ... ":o) ... neb ty mý dodatky k tvejm příspěvkům totiž vlastně ani nejsou určeny tobě (jelikož seš zabejčenej mezek, se kterým absolutně nic nepohne ":o)))), ale je to spíše varováním pro ty "nešťastníky", co by se náhodou chtěli řídit tvými radami ohledně "barevné typologie" hub ... takže as tak ... ";o) ... už chápeš? ... ":o) ...

                                N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 13:33:44

                                Lasskoun >> Ty voe s tebou je to těžký .-))))

                                  NLasskoun - Profil | Čt 31.8.2023 13:13:34

                                  1Mara >> ... ale jemu jsi neodepsal, že "KECÁ NESMYSLY" ... ":oDD

                                    N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 13:03:48

                                    Lasskoun >> vidíš, odepsal jsem mu :-))

                                      N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 13:03:21

                                      brach >> U mě né, já koukám na barvu, vůni, na skus a podobně :-) Mám to prostě jinak nastavený :-))) Co neznám to nechám ležet :-)))

                                        NBulda 64 - Profil | Čt 31.8.2023 13:00:48

                                        Houby teď za fotku nestojí..., les jo!!! ;)