Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NLasskoun - Profil | Čt 31.8.2023 12:59:41

1Mara >> ... hele, ty jeden PUR-ture "xDD ... odepíšeš i brachovi, že "kecá nesmysly"? ... ";o))

( @brach 31.8.2023 8:30:14 )

    N1Mara - Profil | Čt 31.8.2023 12:36:49

    Lasskoun >> Hele kecáš nesmysli, ty o kterých konkrétně píšu jsou nezaměnitelný, sbírám je už skoro 40 let voe ! :-))) No , předposlední foto je taky růžovka a poslední je tygrovaná, a proto tu předposlední bych já už kvůli té barvě nikdy nevzal domů do košíku, prostě já sbírám jen ty, který jsou opravdu narůžovělí a mají konec stonku růžový a po uříznutí z růžový i noha :-))

      NLasskoun - Profil | Čt 31.8.2023 10:47:23

      1Mara >> ... pomineme-li, že krom nastavení fotoaparátu má na barevnost při focení i vliv odrazivosti okolí a teplota nasvícení (počasí, denní doba, použití blesku atd.), zkus si ty své snímky porovnat na několika displejích najednou (např. na několika mobilech a noťasu), a hned ti dojde, jak velké rozdíly mezi nimi jsou ...

        Nbrach - Profil | Čt 31.8.2023 8:30:14

        1Mara >> Chybějící pochva, vroubkovaný prsten jsou znaky důležitější...

          NMildaBigD - Profil | Čt 31.8.2023 6:50:23

          Kreja >> východní Slovensko před dvěma týdny... Předpokládám stejný druh. Ženě se to líbilo. Jen kdyby to bylo jedlé...😜
          Přikládám zmínku z houbařského serveru:
          Význam
          Jedlé je pouze vajíčko, ale chuťově je nízké kvality. podle některých údajů chutná v trojobalu jako smažený hermelín nebo smažená ryba. Podobná chuť jako u hadovky smrduté.

            NMiPo - Profil | St 30.8.2023 18:11:03

            ŠUKI >> už jsem na to také přišel díky moc

              N1Mara - Profil | St 30.8.2023 17:54:10

              Lasskoun >> jj proto sbírám jen ty, o kterých jsem na 100% přesvědčen, že to je masák a né jiná houba :-) Můj základ je růžová noha, po uříznutí z růžový a klobouk má taky hnědorůžový .-)

                NŠUKI - Profil | St 30.8.2023 17:42:22

                MiPo >> Google Lens je mocný...

                  NLasskoun - Profil | St 30.8.2023 17:33:12

                  1Mara >> ... pokud někdo u záměnných hub zanedbává ostatní určovací znaky, tak to pak občas holt končí takhle ... https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/520145-mlada-houbarka-se-na-krnovsku-otravila-muchomurkou ...

                    NMiPo - Profil | St 30.8.2023 17:26:03

                    kolotuk >> diky

                      NMiPo - Profil | St 30.8.2023 17:25:49

                      ŠUKI >> diky

                        NLauri - Profil | St 30.8.2023 17:15:56

                        Kreja >> nám roste každý rok na zahradě

                          NLauri - Profil | St 30.8.2023 17:15:09

                          hering >> je jich plný les,a tato byla největší. Tak jsem jí vyfotil

                            NKreja - Profil | St 30.8.2023 16:39:02

                            Květnatec vypadá na pořádnou katastrofu.Už jsme ho našli ve dvou lokalitách které jsou vzdálené od sebe 40km a je záhadou jak se tam vlastně dostali.Navíc v jedné lokalitě se neskutečně množí jak plevel.Vajíčka ze kterých roste vypadají jak od "kritrs" úplný horor.

                              Nkolotuk - Profil | St 30.8.2023 16:16:11

                              MiPo >> Kvetnatec Archeruv, původní domovina Austrálie

                                NŠUKI - Profil | St 30.8.2023 16:15:32

                                MiPo >> Květnatec
                                ...

                                  NMiPo - Profil | St 30.8.2023 15:58:09

                                  Copak to je za potvoru

                                    Nhering - Profil | St 30.8.2023 9:34:20

                                    Lauri >> Asi jo,ale už trochu po smrti :-)

                                      NLauri - Profil | Út 29.8.2023 19:49:04

                                      Klucí,je to holubinka trávozelená?

                                        Nretrívr - Profil | Ne 27.8.2023 21:37:20

                                        Pedro1 >> Tak jsi mne uklidnil. Ať se daří.