Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

hechtmrk - Profil | Po 2.11.2020 10:59:48

Specialista >> no, včera jsem to rozlámal a proplachoval ve vodě, dneska to musíme dočistit a půjde na dršťkovou. Stonožku jsem našel jednu. On je tenhle dost křehký a není moc utažený jako ty, co jsem našel v minulosti.

    Specialista - Profil | Po 2.11.2020 10:05:57

    hechtmrk >> hlavně aby byl ok. Já si vzal domů taky kotrč, ale uvnitř bydlely nějaké stonožky, dost velké, bylo jich tam tak 6-8, no vnitřek byl celý prokálený nebo provajíčkovaný, nešlo to smýt, takže to šlo celý do koše..

      b.gun - Profil | Po 2.11.2020 2:09:36

      mirmen >> Sírovec.

        mirmen - Profil | Po 2.11.2020 1:47:24

        Sirovec? Vějiřovec?

          hechtmrk - Profil | Ne 1.11.2020 23:26:22

          No a synek taky nelenil a probral v lese suchohřiby, jako bonus našel letos konečně i kotrče.

            hechtmrk - Profil | Ne 1.11.2020 23:17:37

            Cestou z kajakorybaření na Orlasu jsem musel navštívit staré fleky na ušiska, na které se nyní jen tak nedostanu, když se služebně teď nejezdí. Letos opravdu rostou. Radost jsem měl i ze stromu, kde se po dvou letech vrátil pařezník v nazelenalém hávu. Takhle mokrej podzim, to je pro ty houby paráda.

              Káceč - Profil | Ne 1.11.2020 22:51:56

              P!F >> nejenom viděl, ale i zažil :-)

                P!F - Profil | Ne 1.11.2020 22:51:04

                Káceč >> dal by som link na youtube o tom, ako je všetko z hovna a na hovno sa obráti, ale je tu šanca, že si to už videl 😄

                  Káceč - Profil | Ne 1.11.2020 22:44:20

                  rarach >> nekecám, fakt jich nejvíc roste u těch krav. A vatovce zase rostou nejvíc v ovčí ohradě, z ovčích hoven. Pak žer houby :-)

                    Káceč - Profil | Ne 1.11.2020 22:41:12

                    b.gun >> tak ono v kravinci nic špatnýho nebude, akorát ty předsudky.... :-)

                      rarach - Profil | Ne 1.11.2020 22:13:04

                      Poušťák >> Jako kráwa, když káceč píše, že jsou v jejím výskytu kravince.

                        b.gun - Profil | Ne 1.11.2020 22:07:12

                        Káceč >> Kašovitá strava, příprava na dobu, až nebudeš schopen kousat...

                          Kolis - Profil | Ne 1.11.2020 22:06:52

                          Káceč >> NZ Honzo, NZ.... ,o)

                            Káceč - Profil | Ne 1.11.2020 21:58:52

                            Kolis >> řízek a dršťková z kravince, dík za inspiraci :-)

                              Kolis - Profil | Ne 1.11.2020 21:56:08

                              Káceč >> Mno to si ji hlavně nezaměnit s kravincem.... ,o)

                                Káceč - Profil | Ne 1.11.2020 21:53:55

                                Kolis >> u nás roste nejvíc bedel vysokých na pastvinách, kde se pasou krávy. A ty hnojej o 106. Pak něčemu věř :-)

                                  b.gun - Profil | Ne 1.11.2020 21:51:20

                                  Tomáš P >> Tygrovaně žíhaný třeň, velký dvojitý prsten s bělavým okrajem, ke třeni nepřipojený (volně posuvný).

                                    Kolis - Profil | Ne 1.11.2020 21:45:11

                                    Tomáš P >> S čím se bedla vysoká nejčastěji zaměňuje? S jinou bedlou, bohužel často jedovatou. Na co si dát pozor?

                                    Jedovatá bedla zahradní se liší tím, že pokud do ní říznete, zabarví se do červena nebo červenohněda. Co je ale hlavní: Má ráda hnojenou půdu a roste na zahradách, záhonech nebo třeba kompostech – na těchto místech proto bedlu vysokou kvůli možné záměně nesbírejte a vždycky se na ni vypravte do lesa.

                                    Dalším jedovatým druhem je bedla ostrošupinná. Její klobouk je pokrytý vztyčenými šupinami a všimněte si také prstenu, který je tenký jako blána. Může se navíc stát, že ho smyje déšť a pak tato bedla budí dojem, že prsten nemá. Tato houba je nahořklá a nepříjemně páchne.

                                    Bedla červenající je sice jedlá, ale má mnohem horší chuť a citlivějším lidem může způsobit zažívací potíže. Rostě na stejných místech, jako bedla vysoká, a obě houby si jsou hodně podobné. Bedla červenající je ale menší a štíhlejší a po otlačení mění barvu do žlutooranžova až hnědočervena.

                                    Bedla vysoká se podobá ještě dalším jedlým bedlám: bedle útlé s drobnými šupinkami nebo vločkami na povrchu klobouku a bedle odřené s bílým nebo nažloutlým kloboukem. „Tyto bedly se hůře určují, ke konzumaci proto doporučuji sbírat pouze bedlu vysokou,“

                                    copy p. mykolog Hájek.

                                      1Mara - Profil | Ne 1.11.2020 21:35:25

                                      Poušťák >> :-))))))))))