Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NNed - Profil | Ne 18.10.2020 10:25:00

Petr64 >> Já je poznávám taky jen teoreticky, tady jsem je ještě nezahlédl.

    NPetr64 - Profil | Ne 18.10.2020 10:23:54

    Ned >> Dík. Tu jsem tady v lese viděl jen jednou a úplně se mi vykouřila z hlavy.

      NPetr64 - Profil | Ne 18.10.2020 10:21:43

      novas32 >> Takže nechat jako základ na další sezónu?

        NNed - Profil | Ne 18.10.2020 10:21:25

          Nnovas32 - Profil | Ne 18.10.2020 10:19:07

          Petr64 >> Ty jsou obsazeny spravne. To je penizovka👍

            NPetr64 - Profil | Ne 18.10.2020 10:14:16

            Chci si těch plácků založit víc. Mám tu bezy o průměru 20-30cm. Bohužel jsem zjistil, že je to už něčím obsazený.:-(
            Neví někdo co to je?

              NPetr64 - Profil | Ne 18.10.2020 10:11:09

              Nemusí pršet, stačí když kape. Na těch pár špalíků uložených z jara to ujde.👍

                NNed - Profil | Ne 18.10.2020 9:59:59

                MrKos >> Ve čtvrtek jsem byl na Mohelnu, hříbka jsem nepotkal, ale byly tam mraky bedel. Tak snad příští rok bude hříbek :-)

                  NMrKos - Profil | Ne 18.10.2020 9:39:13

                  Ned >> jasně, ve většině případů je bedla vysoká k dispozici. Letos třeba u nás moc nerostou žádné bedle a bylo více hříbků, naopak minulý rok bylo bedlí mraky.

                    NNed - Profil | Ne 18.10.2020 6:34:36

                    MrKos >> Lépe je vynechat ty, které na řezu červenají. Těch normálních bývá plný les, Bůh ví, jestli to nedělá něco s játry, raději si je klasicky prochlastám 😃

                      NMrKos - Profil | So 17.10.2020 19:58:57

                      Specialista >> ty špatné, například bedly červenající, jsem minulý týden v neděli tři s chutí snědl a vypadám pořád stejně, neboli stejně dobře :-))
                      Nejedná se o houbu vyloženě jedovatou a už vůbec ne smrtelně jedovatou. Může na ni být někdo citlivý, o tom žádná. Její případné ůčinky bych přirovnal václavkám, kovářům a mnoha dalších houbám, které ač "jedovaté", tak klidně jíme.

                      Asi bych se vyvaroval sběru různých malých bedliček, rostoucích v trsech. To považuji za výstražné znamení.

                        NSpecialista - Profil | So 17.10.2020 19:46:21

                        Já se těch bedel hrozně bojím.. I ta špatná dokáže vypadat jako ta dobrá a taky už umí růst v lese... Máte nějaký tutový poznávací znak?

                          NMuffolini - Profil | So 17.10.2020 19:42:31

                          Jj kolem MB samá bedla a kotrče

                            Nrepsol - Profil | So 17.10.2020 11:11:44

                            U nás kolem Mladé Boleslavi bedly. Ale jako fakt mraky. Dalsích cca 100ks jsem tam nechal. Tolik bedel tady nepamatuju.

                              Nhechtmrk - Profil | So 17.10.2020 0:07:11

                              Viktorin >> krása, pak že je u vás jenom koronáč :-)

                                NViktorin - Profil | Pá 16.10.2020 20:44:56

                                Dnes bylo co rozdávat.

                                  Nhadr kapr fakr boy - Profil | Pá 16.10.2020 19:03:28

                                  hechtmrk >> už to maji za sebou, jen kmín, sůl na pánev a pecka, příště zkusim ty řízky a do octa

                                    Nbrach - Profil | Pá 16.10.2020 18:19:49

                                    splávkař >> Souhlasím...

                                      Nsplávkař - Profil | Pá 16.10.2020 17:45:33

                                      Kremenaci nam uz asi pomalu na letnich mistech konci a tak uz vyhlizim podzimni invazi kozaku .

                                        NP!F - Profil | Pá 16.10.2020 17:33:50

                                        čolkař,zloch >> ale nech ich nesadia nahusto, aby sa zmestil...