Rybář i myslivec

Lesu, lovu Petrův zdar!
Tak kolik je tady na MRKu takových obojživelníků, jako jsem já? A jak to finančně a časově zvládáte, popř. který koníček je hlavní ...? Mějte se.
Autor diskuse: hroch2 - Profil , 20.4.2009 všeobecné - ostatní

Nkolotuk - Profil | Po 11.9.2023 14:01:48

drvoštěp >> jo,taky mě napadlo že podle peří na šípu 😁😁😁bojím se,že tady už žije tolik kmenů,že by to bylo nedohledatelny 😂

    Ndrvoštěp - Profil | Po 11.9.2023 13:34:30

    kolotuk >> Jako u indiánů. Každej kmen má svůj šíp, 😂😂😂

      Nkolotuk - Profil | Po 11.9.2023 12:10:48

      Ještě by mě zajímalo,jak bude probíhat identifikace zbraně a střelce až dojde k postřelení kolegy.

        NPYTLAKS - Profil | Po 11.9.2023 11:59:46

        MrTom >> jakože střel a pusť?😁

          Nkolotuk - Profil | Po 11.9.2023 11:34:41

          MrTom >> Podle mě to nevzdali kvůli pohodlí ale proto že lovili aby měli co jíst. To samé bylo s lovem ryb. Měl jsem dva luky hned jak je bylo možné koupit. V lese se pohybují celý život. Ja jsem tedy,proti lukům, ale na mě nedej,já jsem i proti chyť a pusť u ryb. Taky jsem si prošel od bobkareni,vlaceni,dvacet let jsem pouze muskaril a ryby pouštěl, než jsem si přiznal,že pichat ryby pro vlastní potěšení,je větší prasarna než ulovit k jídlu.

            NKáceč - Profil | Po 11.9.2023 10:59:08

            PYTLAKS >> dá se to zkombinovat. Se budou dít v lese věci :-)

            https://www.youtube.com/watch?v=gTz6KTYMb58

              NMrTom - Profil | Po 11.9.2023 9:45:58

              kolotuk >> Vzdali to, protože střelná zbraň je pohodlnější. Snáze se naučíš, větší dostřel. Co se týče ranivosti, tak jsou si vyrovnané. Dokonce u luku se stává, že zvěř tolik neodběhne a zhasíná. Zkus si o tom něco dohledat.A šanci? Přeci se lovec musí dostat ke zvěři na dostřel. A je sakra velký rozdíl, jestli ti stačí 150m, nebo 35m.

                Nkolotuk - Profil | Po 11.9.2023 8:39:40

                MrTom >> Lov lukem už tady byl a lidstvo přešlo postupně k lovu dnešní puškou. Cílem je zkrátit utrpení zvěře po zásahu. Jak píšeš,že nadšenci chtějí dát zvěří větší šanci, jak to myslíš? Šanci na co? Na přežití? Podle mě jedině na delší a bolestnejsi umírání.

                  NMrTom - Profil | Po 11.9.2023 7:27:12

                  Mne osobně by se lov lukem líbil. Pokud dojde na jeho schválení, tak nevěřím, že by se nějak masově rozšířil. U luku, když jseš fak borec a máš ideální podmínky, tak max 50m. Spíše 35m (na amerických webech je toho spousta). A s kulí spousta loví na 100m i více. Takže s lukem budou lovit opravdu jen nadšenci, kterí chtějí dát zvěři větší šanci. Jinak, jak se nekteří ohání zraněnou zvěří od luku, tak to bude úplně stejné jak s kulí. Pokud je zodpovědnej myslivec/lovec, tak není problém ani s kulí a ani s lukem. V opačném případě zákaz ničemu nepomůže.

                    NPYTLAKS - Profil | Po 11.9.2023 7:14:40

                    Káceč >>myslím si ,že klasický myslivec vždy sáhne po flintě místo luku,kdo bude pytlačit,tak už dávno pytlačí:-)

                      NKáceč - Profil | Ne 10.9.2023 19:01:40

                      drvoštěp >> kdo s lukem umí, ať s ním klidně loví, tedy legálně. Ale jak jsem psal, střílet po zvěři budou hlavně ti, co to s lukem neumí. A jak to potom dopadne jsem psal taky :-)

                        Ndrvoštěp - Profil | Ne 10.9.2023 16:19:09

                        Káceč >> Že je povolen luk ještě neznamená že ho osoba vlastnící použije😂. Stačí když si združení na členské schůzi odhlasuje zákaz. Já osobně jsem proti luku👍

                          NKáceč - Profil | Ne 10.9.2023 15:50:20

                          Výr >> na Slovensku to je jak to je, ale v Čechách to může klidně dopadnout jak jsem psal. A s největší pravděpodobností to tak i dopadne. Já moc dobře vím, jak čecháčkové smýšlejí. To ty nemůžeš nikdy pochopit, vlastně žádnej cizinec :-)
                          Proč se už teď nepytlačí u vás, to netuším, ale u nás to bude nejspíš tím, že zatím není pořádnej příklad, kterej by táhnul. Je třeba si počkat na tu správnou mediální masáž a pak to vypukne :-)

                            NVýr - Profil | Ne 10.9.2023 14:57:49

                            Káceč >> aj by som Ti napísal v čom všetkom a preto sa mýliš.....(vlastne vo všetkom) ale nechce sa mi 😂...ak dožijeme sám sa presvedčíš že pravda je celkom inde. U nás sa už roky môže loviť lukom vo zverniciach.... počet prípadov pytliactva spočíta kanadský drevorubač na jednej ruke..... aspoň si mi mohol skúsiť vysvetlí prečo sa nepytlačí už teraz.... zvlášť ak teraz do lesa s lukom môžeš

                              NBobler - Profil | Ne 10.9.2023 14:23:01

                              Káceč >> Nedám, myslivost jsem pověsil na hřebík.........

                                NKáceč - Profil | Ne 10.9.2023 12:56:35

                                Bobler >> třeba to ještě dáš, musíš věřit :-)

                                  NKáceč - Profil | Ne 10.9.2023 12:56:02

                                  Výr >> čím víc článku o tom bude, tím víc blbců to bude chtít vyzkoušet. A jestli to projde, tak jak začne po internetu kolovat článek o úspěšném lovci a bude přiložena fotka srnce s šípem mezi žebrama, tak do měsíce bude kolovat článek o zvýšeném počtu upytlačených kusů zvěře lukem. Dneska není potřeba se učit lovit lukem, úplně stačí shlédnout několik videí na You Tube, pak stačí náhodně trefit na padesát metrů balík sena nebo slámy a z blbce je rázem mistr světa v lovu lukem nebo kuší. Snad nevíš, jak to dneska chodí?
                                  Zkoušet to v noci nebudou, ale přes den. Pokud je někdo uvidí, tak prostě střílej do stromu a né po zvěři. A když už nějakou tu zvěř trefí, tak určitě né úmyslně, ale omylem. Jinak to nebude, tím jsem si jist.
                                  A vzhledem k tomu, že lidi jsou nepoučitelný, tak bude zákaz vstupu do lesa a pole s lukem či kuší a střílet se bude moci jen na střelnici.
                                  Strašně rád bych se mýlil, ale asi nebudu.

                                    NVýr - Profil | Ne 10.9.2023 8:19:00

                                    Káceč >>lukostrelecká veľmoc ste neboli, nie ste ani nikdy nebudete.... zjednodušené predstavy o pytlačení lukom majú vždy len ľudia čo lukom nikdy nelovili. Aj by ma zaujímalo prečo sa teda vlastne nepytlačí masovo už teraz? Či myslíš že keď niekomu dnes v aute nájdu luk alebo neregistrovanú guľovnicu tak je na tom rovnako?😁 Počet pytliakov s lukom sa dá pri optimistickom odhade spočítať na prstoch dvoch rúk bez ohľadu na stav legislatívy. Už len napríklad porovnávať možnosti lovu lukom v noci s možnosťami guľovnice s termovizinym zameriavačom, tlmičom a subsonickým strelivom je veľmi srandovné.

                                      NBobler - Profil | So 9.9.2023 22:38:24

                                      Káceč >> Dle mně by to byla úzká skupina nadšenců a fajnšmekrů, ja pokud jsem ještě aktivně lovil tak jsem doufal , že se toho dožiju já bych do toho šel.....

                                        NKáceč - Profil | So 9.9.2023 22:20:40

                                        Bobler >> osobně doufám, že to schválený nebude.