Rybář i myslivec | MRK.cz

Rybář i myslivec

Lesu, lovu Petrův zdar!
Tak kolik je tady na MRKu takových obojživelníků, jako jsem já? A jak to finančně a časově zvládáte, popř. který koníček je hlavní ...? Mějte se.
Autor diskuse: hroch2 - Profil , 20.4.2009 všeobecné - ostatní

NLutra - Profil | Pá 21.7.2023 11:01:05

1Mara >> Našli jsme uhynulého mladého srnce těsně před říjí. Napřed to vypadalo, že jen odběhl ze silnice po srážce s autem. Při bližším ohledání měl bodnou ránu mezi žebry, tak jsme podezírali nějakého umělce třeba s malorážkou u té silnice, ale nakonec nám z toho zůstalo bodnutí jiným srncem. L.

    Nsidla - Profil | Pá 21.7.2023 10:22:42

    1Mara >> mám za to, že v období říje naprosto normální chování

      NVýr - Profil | Pá 21.7.2023 10:01:12

      1Mara >> nemyslím si že je to niečo zvláštne....jeden sa zamotal do pletiva čo mu znemožnilo ďalej bojovať aj utiecť....kým súper neuteká tak boj pokračuje....tým že ten zamotaný sa nemohol brániť mu možno súper prepichol krk a možno už nebol schopný ani sa postaviť....

        N1Mara - Profil | Pá 21.7.2023 9:35:38

        Páni myslivci, už jste se někdy setkali s takovým agresivním chováním srnce, kde chce srnec druhého prostě zabít ? Já tohle viděl poprvé, takhle agresivní srnce .-(
        https://www.facebook.com/watch?v=667481898573059

          NMysho22 - Profil | Čt 8.6.2023 6:39:22

          rybarkaJMK >> nemusí byť ani maketa určite keď oslovíš kolegov polovníkov ktorý majú staršiu nefunkčnú fotopascu tak ti nejakú s radosťou posunú za menšiu lahvinku :D

            NrybarkaJMK - Profil | St 7.6.2023 23:45:30

            Dobrý večer, měla bych, prosím, dotaz úplně mimo téma. Máte někdo zkušenost s maketou fotopasti? Na obrázku na netu vypadají celkem reálně... jaká je skutečnost...? Proč se ptám, jde mi o to, že nám byly v poslední době na krmelišti odcizeny dvě funkční a nyní bych chtěla maketou ,,nalákat,, lupiče a reálnou jej nechat vyfotit. Děkuji za případné typy na maketu fotopasti, nebo na napsání zkušenosti. Na fotce je mnou vybraná maketa z eshopu

              NF16 - Profil | Pá 2.6.2023 19:29:38

              PYTLAKS >> tak to já taky, ještě co měl otec.

                NPYTLAKS - Profil | Pá 2.6.2023 18:05:16

                F16 >> prd,už jsem dal dávno pryč tak 50kg rybářských časopisů

                  NF16 - Profil | Pá 2.6.2023 15:51:19

                  PYTLAKS >> Nech si to. Až budeš starý a nemohoucí, tak si to konečně přečteš :-)

                    NPYTLAKS - Profil | Pá 2.6.2023 15:45:15

                    Mám tak 20kg myslivosti a dalších loveckých periodik, nechce to někdo?jen osobní odběr

                      Ndrvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 9:51:12

                      PYTLAKS >> Něco mám slíbené od našich lofců. Pokud zklamou mrknu na bazar.👍👍

                        NPYTLAKS - Profil | Pá 2.6.2023 7:59:31

                        drvoštěp >> na hunting bazar najdeš určitě co potřebuješ

                          NDenny - Profil | So 13.5.2023 20:39:26

                          drvoštěp >>.LZ Nizbor, stredocesi. Pak to preslo na akciovky a zacalo to stat za houby. Mel jsem tu praci rad, bez toho by to neslo, vsak sam vis, jak to bylo tehdy spatne placene. Jenze ta romantika a stare dobre tradice prakticky vymizely a zustalo jen papirovani a buzerace. Odesli prakticky vsichni kolegove, zustali jen ti, kteri spadli pod statni lesy , jenze tam nemohli vsichni. No a ja, protoze jsem nenosil nejdrive na klobouku rudou hvezdu a pak se ze me nestal antikomunista, jsem to mel predem spocitane :-) Ale nestezuju si, rad na tu puvodni lesarinu vzpominam, kdyz se zacaly rabovat lesy a slo hlavne o prachy, tak jsem s tim seknul, na to jsem zaludek nemel.

                            Ndrvoštěp - Profil | So 13.5.2023 20:14:11

                            Denny >> Kde jsi sloužil u lesů ?

                              Ndrvoštěp - Profil | So 13.5.2023 20:13:38

                              Bobler >> Pokukuji po nové ( starší) optice.

                                NBobler - Profil | So 13.5.2023 20:03:58

                                drvoštěp >> Možná, že bych ještě někde našel nástavec na 7x50......

                                  NLutra - Profil | Čt 11.5.2023 21:49:35

                                  Denny >> Mám to podobně. Rád lovím divočáky, lišky. U srnčího už je to horší, tam tak nějakou tu raritku, slabé kusy a u nás máme papilomatózu, tak nemocné kusy. Jinak se také spíš kochám a k lovu holé se musím opravdu domuset. L.

                                    NLutra - Profil | Čt 11.5.2023 21:46:20

                                    drvoštěp >> Univerzální ráže na všechno. Paráda.

                                      NDenny - Profil | Čt 11.5.2023 2:08:02

                                      drvoštěp >> No jo, kazdy ma nejakou oblibenou hracku, znam to moc dobre, jak jsem tuhle zbran lestil :-)) Ze zacatku jsem na tom mel malou optiku, kterou jsem sundal z malorazky a asi za dva mesice me jeden znamy nemec, tehdy jeste ze zapadniho Nemecka, ktery videl tu mou kombinaci :-) privezl jako darek nadhernej kukr. Za totace me jako mlademu hajnemu malem vypadly oci z dulku, kdyz jsem otevrel tu krabici a videl to :-)) Kdyz jsem koncil, tak jsem temer vse take rozdal, 5 brokovych, malorazku, dve kule a asi nejcenejsi byl dvacitkovej trojak se savazkou. Mimochodem polovinu tech zbrani jsem take dostal od znameho. Najednou se to ve me nejak zlomilo a z lovce se stal jen pozorovatel. Ne ze bych nedokazal usmrtit zver, vubec s tim nemam problem, kdyz by to bylo zapotrebi, ale mozna , ze s pribyvajicim vekem jsem si zacal vic vazit zivota, tak ta touha lovit nejak ustoupila.