- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak vám to jde na Orlíku?
Zdravím kolegy rybáře, co letos Orlík a ryby? Já a spousta kolegů co znám zatím bída, spíše náhodné záběry. A dravci? O tom ani nemluvím, konkrétně candát, ten jako kdyby tam vyhynul. Tak špatný rok tam ještě nepamatuji.
Autor diskuse: Rytíř - Profil , 1.7.2008 všeobecné - ostatní
Co nejraději na orlasu chytate?
A) kapr47%
B) candat18%
C) sumec9%
D) bolen5%
E) uhoř3%
F) štika5%
G) ostatni13%
Od 9.7.2009 hlasovalo 423 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
142x v oblíbených a 23x v ignorovaných.
NJN - Profil | Po 12.8.2013 17:19:23
TRUHLÁŘ >> Jak to řešíš ty? To olovo mezi prutem a bojkou je na Orlíku celkem klasika.
NTRUHLÁŘ - Profil | Po 12.8.2013 13:08:13
JN >> mezi prutem a splávkem se olovo dává jen na proudné vodě pak to funguje jinak dej havlíčka
NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:48:07
Rytíř >> Ok už to chápu. Zkusím to. Ještě vyzkoušim ten systém s koncovým plochym splávkem ala HaD.
NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:45:38
JN >> nemotá,dyt tě to říkam:-))Já tě rozuměl jaks to myslel.
NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:43:32
Rytíř >> Tak to máme stejně. Používám to samé. Myslel jsem něco jiného, že májí jen jeden plochej plovák třeba 20x20cm a kotví ho olovem mezi prtutem a tím plovákem to se musí motat ne?
NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:38:46
Rytíř >> A kotvení máš teda za plovákem, když píšeš že je to trhačka. A používaš jen jeden plovák?
Max.1,5m hloubky není to málo?
Max.1,5m hloubky není to málo?
NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:34:47
JN >> do 1,5m a nic se nemotá,víc jsme nedávali.Bez nějakejch zátěží.No 50m to už je dost.
NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:31:26
Rytíř >> Takže máš jen jeden plovák a kotvíš ho jak? Píšeš , že na trhačku takže ještě k jednomu plováku co je za ním nebo jako klasickou bojku, že mezi prut a plovák připneš zátěž? To druhý jsem totiž viděl a moc tomu nevěřím, když dám třeba hloubku 4m tak se to musí motat...
Jinak vyvážim podle toho kde chytam 20 - 50m
Jinak vyvážim podle toho kde chytam 20 - 50m
NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:25:37
JN >> tak přesně to máme a nemotá se.Jak daleko to taháš?Zatím žádnej problém s lodičkáři.
NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:23:39
Rytíř >> Ještě jsem viděl ,že někdo chytá na jeden velkej polystyren.plovák kterej kotví jako bojku ale podle mě se to musí motat, jako vlasec pod plovákem s tím co směřuje k zátěži.
A jak řešíš lodičkáře? Nikdo nepočítá že máš šňůru nad hladinou!
A jak řešíš lodičkáře? Nikdo nepočítá že máš šňůru nad hladinou!
NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:13:39
Čau nechci zakládat otázku, tak se zeptám tady. Sumcaři jak řešíte na Orlíku bójky. Chytám na trhačku a kotvím to kamenem ke dnu. Problém je takový, že nevím jestli je to tu úplně ten ideální způsob. Rybáři s klasickou bojkou- dva polystyreny a klacek- mají vyvezeny 4 pruty dřív než já jeden. Když mění místo tak je to otázka chvilky,já musím pracně vytahovat kotvicí kamen. Navíc délka kotvicího lana taky není malá. Dále pak musím neustále hlídat lodičkáře, aby se nezamotali do šňůry co jde nad hladinou. Prostě mě vždycky přechytají protože jsou mnohem pružnější a chytají v pohodě. Jak to řešíte vy? Vracet se ke klasické bojce se mě nechce...
NVendys 65 - Profil | Út 6.8.2013 17:56:52
Rytíř >>
Ale je,ona ochota a slušnost není to co dnes frčí......
Ale je,ona ochota a slušnost není to co dnes frčí......
Čtenáři této diskuse také sledují
NORLÍK - volná diskuse240486
NFóry59868
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NUdírny a uzení51140
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15214
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412980
NZoologický koutek MRKu.33418
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











