Jak vám to jde na Orlíku?

Zdravím kolegy rybáře, co letos Orlík a ryby? Já a spousta kolegů co znám zatím bída, spíše náhodné záběry. A dravci? O tom ani nemluvím, konkrétně candát, ten jako kdyby tam vyhynul. Tak špatný rok tam ještě nepamatuji.
Autor diskuse: Rytíř - Profil , 1.7.2008 všeobecné - ostatní

Co nejraději na orlasu chytate?

A) kapr47%

B) candat18%

C) sumec9%

D) bolen5%

E) uhoř3%

F) štika5%

G) ostatni13%

Od 9.7.2009 hlasovalo 423 čtenářů.

NJN - Profil | Po 12.8.2013 17:19:23

TRUHLÁŘ >> Jak to řešíš ty? To olovo mezi prutem a bojkou je na Orlíku celkem klasika.

    NTRUHLÁŘ - Profil | Po 12.8.2013 13:08:13

    JN >> mezi prutem a splávkem se olovo dává jen na proudné vodě pak to funguje jinak dej havlíčka

      NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:49:03

      JN >> ok.

        NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:48:07

        Rytíř >> Ok už to chápu. Zkusím to. Ještě vyzkoušim ten systém s koncovým plochym splávkem ala HaD.

          NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:45:38

          JN >> nemotá,dyt tě to říkam:-))Já tě rozuměl jaks to myslel.

            NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:43:32

            Rytíř >> Tak to máme stejně. Používám to samé. Myslel jsem něco jiného, že májí jen jeden plochej plovák třeba 20x20cm a kotví ho olovem mezi prtutem a tím plovákem to se musí motat ne?

              NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:39:43

                NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:38:46

                Rytíř >> A kotvení máš teda za plovákem, když píšeš že je to trhačka. A používaš jen jeden plovák?

                Max.1,5m hloubky není to málo?

                  NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:34:47

                  JN >> do 1,5m a nic se nemotá,víc jsme nedávali.Bez nějakejch zátěží.No 50m to už je dost.

                    NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:31:26

                    Rytíř >> Takže máš jen jeden plovák a kotvíš ho jak? Píšeš , že na trhačku takže ještě k jednomu plováku co je za ním nebo jako klasickou bojku, že mezi prut a plovák připneš zátěž? To druhý jsem totiž viděl a moc tomu nevěřím, když dám třeba hloubku 4m tak se to musí motat...

                    Jinak vyvážim podle toho kde chytam 20 - 50m

                      NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:25:37

                      JN >> tak přesně to máme a nemotá se.Jak daleko to taháš?Zatím žádnej problém s lodičkáři.

                        NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:23:39

                        Rytíř >> Ještě jsem viděl ,že někdo chytá na jeden velkej polystyren.plovák kterej kotví jako bojku ale podle mě se to musí motat, jako vlasec pod plovákem s tím co směřuje k zátěži.

                        A jak řešíš lodičkáře? Nikdo nepočítá že máš šňůru nad hladinou!

                          NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:20:12

                          JN >> šutrů je tam všude dost.

                            NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:19:14

                            Rytíř >> Jasně ale zase tahaš ty šutry , lana atd.

                              NRytíř - Profil | Čt 8.8.2013 15:17:52

                              JN >> chytáme taky trhačku.A tahat se s činkama?Dej pokoj...

                                NJN - Profil | Čt 8.8.2013 15:13:39

                                Čau nechci zakládat otázku, tak se zeptám tady. Sumcaři jak řešíte na Orlíku bójky. Chytám na trhačku a kotvím to kamenem ke dnu. Problém je takový, že nevím jestli je to tu úplně ten ideální způsob. Rybáři s klasickou bojkou- dva polystyreny a klacek- mají vyvezeny 4 pruty dřív než já jeden. Když mění místo tak je to otázka chvilky,já musím pracně vytahovat kotvicí kamen. Navíc délka kotvicího lana taky není malá. Dále pak musím neustále hlídat lodičkáře, aby se nezamotali do šňůry co jde nad hladinou. Prostě mě vždycky přechytají protože jsou mnohem pružnější a chytají v pohodě. Jak to řešíte vy? Vracet se ke klasické bojce se mě nechce...

                                  NVendys 65 - Profil | Út 6.8.2013 17:56:52

                                  Rytíř >>
                                  Ale je,ona ochota a slušnost není to co dnes frčí......

                                    NRytíř - Profil | Út 6.8.2013 17:54:48

                                    Vendys 65 >> Ahoj,neni zač.

                                      NVendys 65 - Profil | Út 6.8.2013 17:54:24

                                      Rytíř >>
                                      Ahoj,díky za odkaz.