Vaše návrhy na zlepšení MRKu

Veškeré nápady na vylepšení MRKu (nové rubriky, vylepšení, tipy...) piště prosím sem. Na vaše názory budeme brát zřetel při dalších úpravch MRKu. Diky moc za vaše reakce :-)
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 29.12.2003 všeobecné - ostatní

NBigSteak - Profil | Pá 16.1.2004 16:10:35

mirmen: a co to zkusit takhle: nexave and 2000 ?

    Nmirmen - Profil | Pá 16.1.2004 16:04:37

    Martin M. re k vyhledávání: mám pocit, že system na www.centrum je výhodnější. Zadáš-li mezi uvozovky SLOVO a k tomu např. ČÍSLO , máš možnost hledat výběrověji. U rybářů příklad např.výbava:
    "nexave 2000" - snáze se dostaneš k uživateli, který kdekoli v pokecech zmínil tento navijáček od Shimana, můžeš vyžádat konzultaci ohledně výrobku,spolehlivosti aj.Rozhodně výhodnější oproti stávajícímu, kde se nabalí i cokoli v souvislosti: nexave a číslice kdekoliv v textu.

      NKataban - Profil | Pá 16.1.2004 13:37:46

      Čas od času reaguji na některou otázku v Otázkách. Když se chci po čase k otázce vrátit, je velmi složité se dopátrat na co jsem odpovídal. Není možné nastavit třeba vyhledávač: Zobraz otázky na které jsem odpověděl.?

        NUdo | Pá 16.1.2004 9:15:55

        A co jazykový koutek ala Rybářství? Toť perla nevídaná. :-)))

          NMartin M. - Profil | Čt 15.1.2004 20:23:33

          Radosek> takove inforamce si bohuzel neukladam. Mam jen celkovou statistiku rubriky Fotky. Otazky mam i jednotlive po dnech, ale u fotek mne to jaksi nenapadlo, kdyz jsem tu rubriku zakladal, sledovat kazdou fotku zvlast. Nebylo by spatny takto "hlasovat" (1 zobrazeni = 1 hlas) pro fotky a pak z toho udelat seznam nejlepsich, to mas pravdu.

            NRaďošek - Profil | Čt 15.1.2004 16:30:40

            Možná by ldii uvítali i statistiku prohlédnutých fotek...

              Nmirmen - Profil | Út 13.1.2004 23:31:08

              Martin M. hm, tak že to jde i na MRKu mně nějak uteklo. Ale ihned jsem to prubnul a ono to funguje, fajn.

                NMartin M. - Profil | Út 13.1.2004 23:16:56

                mirmen> dnes je to tak, ze pokud zadas "dyje kapr zizala" (bez uvozovek), tak ti to najde *dyje* and *kapr* and *zizala*. Ale fakt je tady to vyhledavani cim dal slozitejsi a momentalne je to ukol c. 1.
                sumik> asi by to nebyl problem (i zpetne), ale mozna by to nektere lidi hodne vystrasilo.

                  Nmirmen - Profil | Út 13.1.2004 22:50:23

                  Martin M. možná by kombinované vyhledávání při možnosti provázat tři klíčová slova mohlo být ještě výhodnější. MRK bude mít do budoucna určitě stále větší návštěvnost. Rozšířené vyhledávání usnadní komunikaci mezi uživateli výrobků a v praxi mnoha lidem usnadní řešení problémů spojených s naším koníčkem. Dovedu si představit vyhledávání např. před dovolenou. Zadání typu: ! "Dyje" and "feeder" and "nástrahy"
                  nebo
                  "wobler" and "štika" and "typ"
                  či
                  "streamer" and "materiál" and "vázání"
                  atd.atd.

                    NRapalla - Profil | Út 13.1.2004 22:46:36

                    To co Sumíka by zajímalo i mě.

                      Nmirmen - Profil | Út 13.1.2004 22:29:39

                      Martin M.:VYHLEDÁVÁNÍ-příklad rozšířené vyhledávání na www.centrum.cz.

                      Chceš najít něco o značce Preston v souvislosti s feedrovým prutem. Zadáš takto:

                      ! "preston" and "feeder"

                      a zvolíš.

                      Nešlo by na MRKu obdobně?
                      Některé otázky se opakují, občas si někteří vzpomeneme, že někde v otázkách je informace, kterou právě teď nutně potřebujeme ( náhradní díl na Browning, překlápění u navijáku Zebco atd.atd. )
                      Rozšířené vyhledávání na MRKu by prospělo mnoha rybářům,zejména u náčiní,firem, odkazů, kontaktů.

                        NSumík | Út 13.1.2004 20:37:09

                        Celkem by mě zajímalo kolik času na MRKu strávím za určitý čas , měsíc ,rok atd.

                          NFrk - Profil | Po 12.1.2004 15:16:14

                          Ale jo. Kmenový stav by to stejně nesnížilo. Za kmenový příspěvek drobnost jako projev sounáležitosti....?!!

                            NRaďošek - Profil | Po 12.1.2004 12:34:16

                            Možná by mohl být na uvodni straně Otázek u každé z nich seznam listů, z nichž ty listy s novými příspěvky by byly jinak odlišeny...

                            Např.
                            Vaše návrhy na zlepšení MRKu
                            Veškeré nápady na vylepšení MRKu...
                            Strany: 1, 2, 3, 4, 5

                            Ted mě napada, jestli by nemělo být číslování stránek naopak - jakože první strana je ta s nejstaršími příspěvky a 8 je ta s nejnovějšími. Teď je to naopak.

                              Nraduch | So 10.1.2004 16:12:45

                              mirmen,Martin M:S těmi dobrovolnými příspěvky by to nebylo od věci.Když jsme dávali na Vietnam a nevěděl jsem ani komu,tak tady nepochybuji,že jedna stokoruna by někoho zabila.Když neberou tak vykouřím i za víc.At se dílo podaří.

                                Nmirmen - Profil | So 10.1.2004 13:30:35

                                Martin M. jenže vše nasvědčuje tomu, že MRK bude nabírat na obrátkách a šíři záběru. Stav si do budoucna zřejmě vyžádá "výkonnější techniku i software". Možná by se mohlo začít "kontem" a dobrovolnými příspěvky.Když se podíváš na www.blisty.cz - aktuálně tam řeší nutnost investice cca 100 000 Kč, přičemž se jim podařilo sehnat sotva pětinu. Možná by stálo za úvahu sehnat taky nějakého "profíka" na shánění inzerce od firem, dát motivaci na komerční bázi, třebas 20% ze sjednané reklamy. Přemýšlím nahlas, nevím, zda cesta vede právě tudy.Rozhodně se ale neobracej na firmy, jejichž jméno tady lítá v jiných souvislostech.

                                  NMartin M. - Profil | So 10.1.2004 13:16:29

                                  Frk> ono to dost zatezuje server. Ted je to 7 Pokecu, 1x za 2 minuty po 0,2s, tj. asi 0,7s strojoveho casu na kazdou minutu a uzivatele. Tedy ve spickach pri 100 lidech je to asi 70 sekund prace za kazdou minutu (ja vim, minuta ma 60 sekund, ale ono bezi nekolik programu zaroven a scita se to, navic jsou tam 2 procesory - nic to nemeni na to, ze to ve spickach bezi non-stop a k tomu musi jeste vyridit ostatni veci na MRKu... a to uz vubec nemluvim o nekolika desitkach podobnych webu, ktere tam krome MRKu jsou take!). Mam doma udelany simulator zatez meho testovaciho MRKu a i kdyz mam asi 3x rychlejsi masinu, nez na ktere je umisten tento MRK, tak bych si tam neco takoveho pro 50 otazek (1 strana) netroufl zprovoznit. Jedine ze bych prodlouzil cyklus obnovovani "N" ze 2 na rekneme 10 minut, coz nema smysl.

                                    NFrk - Profil | Pá 9.1.2004 22:33:10

                                    ...ale stejně by to bylo dobrý;))))

                                      NFrk - Profil | Pá 9.1.2004 22:29:28

                                      Tak jo....

                                        NMartin M. - Profil | Pá 9.1.2004 22:17:01

                                        Frk> myslis aby "N" naskakovalo samo, stejne, jako v levem menu u pokecu? Tak tohle bohuzel nefunguje, to je fakt jen v Pokecech. Otazky puvodne nebyly navrzeny pro nejakou extra interaktivni komunikaci - mel jsi se vyjadrit k otazce a necekat na dalsi reakce ostatnich. Mozna casem...