Vaše návrhy na zlepšení MRKu

Veškeré nápady na vylepšení MRKu (nové rubriky, vylepšení, tipy...) piště prosím sem. Na vaše názory budeme brát zřetel při dalších úpravch MRKu. Diky moc za vaše reakce :-)
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 29.12.2003 všeobecné - ostatní

Nstandas - Profil | Čt 13.11.2014 16:07:53

Martin M. >> jj třeba tu. Když budu tedy fotit v mírném úhlu tak to ty senzory zachytí a pak bude vše ok?

    NMartin M. - Profil | Čt 13.11.2014 16:04:13

    standas >> myslis tu fotku s candatem v trave? To muze byt ten pripad, kdy fotak nerozpozna, jestli jsi to myslel na vysku nebo na delku. Senzory v poloze "objektivem dolu" nefunguji.

      Nstandas - Profil | Čt 13.11.2014 15:20:07

      Martin M. >> jj přesně jak píšeš - jen vyfotím a dám na mrk

        NMartin M. - Profil | Čt 13.11.2014 15:07:55

        standas >> pomohlo by, kdybys napsal, co s fotkou pred vlozenim delas. Jen vyfotis a das na mrk a je jinak, nez jak jsi ji fotil? Pokud fotis s fotakem napr. neco leziciho na zemi, tak senzory neodhadnou, jestli to chces na vysku nebo klasicky.

          Nstandas - Profil | Čt 13.11.2014 14:46:40

          Martin M. >> hm tak to tedy já nemůžu moc ovlivnit?

            NMartin M. - Profil | Čt 13.11.2014 14:39:10

            standas >> ted nevim, co vlasne po mne pozadujes :-)
            Tak jeste jednou - vyfotis fotku a nektere fotoaparaty a mobily do fotky zapisuji, jestil byla focena na vysku nebo nalezato. V pocitaci pak nektere programy na to koukaji, jine nekoukaji, takze v pocitaci muzes videt fotku "spravne" i "spatne" - zalezi ktery program pouzivas a co pokladas za spravne a co za spatne :-) To, ze u sebe fotku vidis tak, jak sis predstavoval, jeste neznamena, ze jiny program ji zobrazi stejne. Nejhorsi na tom je, ze nektere programy umoznuji uzivateli otocit fotku, ale nezmeni pritom informace v exif, takze nektere jine programy je znovu jeste jednou otoci :-)
            Programy na MRKu na exif nekoukaly a zobrazily fotku presne tak, jak byla data v souboru. Cast uzivatelu pak vlozila fotku obracene, nez si predstavovali. Ted se snazime fotku otocit podle informaci, ktere jsou ve fotce ulozeny - pokud je tam recene, ze fotka je sice ulozena nalezato, ale pritom byla vyfocena navysku, zobrazime fotku navysku. Zkratka ted doufame, ze posilate na MRK fotky ve spravnem formatu - bud zcela bez orientace ulozene do exif, nebo se spravnym exif.

              Nmachy_fly - Profil | Čt 13.11.2014 14:28:35

              Návrh - vytvořit aplikaci pro MRK, optimalizovanou pro smartphony (WP, Android, IOS) :))

                Nstandas - Profil | Čt 13.11.2014 14:06:54

                Martin M. >> hm já před tím žádné problémy neměl?

                  NMartin M. - Profil | Čt 13.11.2014 14:05:02

                  standas >> ano, program kouka na exif informace ve fotce a podle toho se ji pokusi otocit. V nekterych pripadech to nemusi byt idealni, ale melo by dochazet k spatne orientaci mene cesto, nez kdyz jsme drive fotky neotaceli vubec.

                    Nstandas - Profil | Čt 13.11.2014 13:44:17

                    Poslední dobou při vkládání fotek se fotky otáčejí jinak než jsou focené. Dnes jsem poslal fotku kterou jsem už jednou dával a tentokrát se zobrazila na výšku???

                      NPepé - Vsetín - Profil | Út 9.9.2014 14:53:32

                      Martin M. >> Martine psal jsem si to "bokem" jako dokument a pak to vkládal copy/ins do zápisu. Měl jsem obavu, aby mě to v průběhu psaní náhodou nezmizelo nebo tak něco. Možná byl problém v tomto. Jestli Tě to zajímá, mohl bych to zkusit vložit znovu a udělat PrintScreen obrazovky s tou hláškou, co mě u toho vyběhla...

                        NMartin M. - Profil | Út 9.9.2014 11:21:58

                        Pepé - Vsetín >> to hlaseni o dlouhem zapisu je divne, na nasi strane je omezeni jen databazove na cca 65.000 znaku, ale zadne upozorneni ti nezobrazujeme, proste se to jen orizne. Pro predstavu to je asi 10-20 stranek ve wordu.

                          NPepé - Vsetín - Profil | Út 9.9.2014 7:16:20

                          ahoj,
                          uvítal bych větší pole (tedy o mnohem větší) pro vkládání příspěvku do otázky/diskuse/.

                          Přišel jsem na to tak, že jsem psal chlapům ze srazu článek, který jsem nechtěl dávat nikam jinam, než právě do té konkrétní diskuse, ale musel jsem jej rozdělit na 2x, protože když jsem jej vkládal, vyskočilo mě okno, kde jsem se nějak dozvěděl, že text je příliš dlouhý.

                          Neříkám, že rozdělení vadí, ale jakási kontinuita je narušená.

                          Málo kdo píše tak dlouhý příspěvek, to je fakt, ale když už chcete návrhy na zlepšení, tak tady prostor je.

                            NBraun - Profil | Út 9.9.2014 5:30:08

                            Martin M. >> tak nevím, zkoušel jsem i tvoji radu a nevalí to, kompl mám ani ne rok starej, celkem našlapanej a připojení k netu mám TOP co dodavatel nabízí, takže těžko říct, kde je zakopanej pes. Vždycky to fungovalo

                              NMartin M. - Profil | Út 9.9.2014 2:51:59

                              Braun >> do diskusi nelze vlozit GIF soubory. Nezobrazuje se ti to nejspise proto, ze se soubor nepodarilo stahnout z nasich stranek. Kdyz stisknes F5, tak se stranka nacte znovu a podle mne se ti tam jiz fotky objevi.

                                NBraun - Profil | Po 8.9.2014 23:24:21

                                Zdarec, já osobně mám problém, že v rubrice MUJ LOV se me ukazuje náhled fotek pouze ve formátu .jpg ty co jsou . gif se mě ukazujou jako šedý pole a zobrazí se až po kliknutí na fotku. poradí me někdo - kdyžtak do zpráv pls :-)

                                Díky Braun

                                  NHope - Profil | Pá 18.7.2014 10:04:31

                                  Nevím jestli to už někdo nepsal, ale já bych viděl změnu v kartách uživatelů. Měli by tam být povinné pole, které by musel nový člen Mrku vyplnit.Také by bylo dobré , aby se každý prudič nemohl přihlásit několikrát pod jinými Nicky.
                                  Dále bych se zaměřil na bezpečnost bazaru vůči nám slušným , kteří zde prodáváme svoje věci, které již nepotřebujeme nebo jsme si koupili nové. Hodně lidí prodává zboží jako v internetovém obchodě a přitom v kartě nic nemá :-( - kde asi ty věci bere ??? možná i toto by řešilo pořádné vyplnění karty....
                                  Ještě by chtělo ošetřit vkládání stále stejných otázek , kterých je tady mraky. Většina uživatelů nechce nic číst, tak si založí otázku....
                                  Poslední věcí,kterou mám je vkládání fotek do příspěvku třeba můj lov. Proč tam nelze vložit více fotek najednou, které by třeba měli danou velikost, kterou by si každý uživatel zmenšil v počítači a následně již zmenšené vložil?
                                  Jak jsem to tady pročítal, tak bych byl také pro barevné rozdělení přispívajících členů Mrku na nováčky a staré pardály. Nebylo by i špatné, aby bylo vidět, kdo jak kvalitně nebo odborně poradí, jestli by to tedy šlo takto selektovat.
                                  Doufám , že jsem to napsal dost srozumitelně :-)

                                    NAnýzový dědek - Profil | Pá 18.7.2014 9:23:29

                                    jurasoft >> Stejně se tu vždycky najde někdo , kdo bude vykopávat mumie :-D
                                    Prostě bych pokud se do diskuse nenapíše nic více jak rok, tuto diskusi automaticky zamkl a uložil do archivu diskusí.
                                    Ten by nebylo marné udělat, aby si mohl najít diskusi na stejné téma, které tě zajímá.

                                      NSteel - Profil | Pá 18.7.2014 9:21:55

                                      standas >>

                                      Ono to není tak jednoduché. Duplikátní obsah na vícero stránek není dobrá volba vzhledem k SEO, je to slabý faktor, ale když těch stránek bude hodně, tak už je to špatné. Dalo by se to řešit jedině třeba štítky, ale to by byl asi ještě větší bordel, musel by se mrk hodně upravit.

                                        Nstandas - Profil | Út 8.7.2014 11:32:15

                                        Vložení inzerátu v BAZARU nejde dát stejný inzerát do dvou různých rubrik. Prodávám vezírek který se používá při závodech FEEDER/PLAVANÁ