Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 17:12:45

Rožnovák >> Na Sev. Moravě je profi chov, tady o tom psal jeho majitel Tom Tom, i MVDr. Kulich v Hynčicích, Rybářství Litomyšl, Vackovi v Nedošíně chovná hejna mají. Měla je i naše MO. To je ten profi přístup k chovu..... No a konečně i v Trutnově by mohli mít.....))))

    poky82 - Profil | Ne 4.2.2018 16:38:31

    nofish >> mám na to stejný názor. Prohlídl jsem si to a usoudil jsem , že to nic nevypovídá. Opravdu to vypadalo jako kdyby to vyplnila jedna skupina rybářů, takže jsem to ani nedočetl a zavřel. Hlavně jsem neschledal v této studii nějaký význam a důvod proč byla udělána.

      F16 - Profil | Ne 4.2.2018 16:29:25

      Rožnovák >> hlavatka se dělá kousek od Jablunkova.Poslední roky co byly ty vedra se moc nedaří.

        hraji - Profil | Ne 4.2.2018 16:18:53

        Mrknato >> dobrým hospodařením se svěřenými prostředky členů našeho spolku. To nám umožňuje zarybňovat svěřený revír nejen z peněz přidělených svazem, které jsou na úrovni, která je dána výpočtem svazu, ale zarybňovat navíc z prostředků spolku. Jenže to ty nejsi schopen pochopit. Psal jsem ti to zde již nejméně desetkrát. Jsou to naše peníze, které používáme. Bohužel, nejde to samozřejmě srovnat s prostředky, které mají na zarybnění některé jiné spolky, které zarybní jen svazem danou povinnost, ale to není naše chyba. Ostatně cca deset tisíc návštěv ročně, které na našem revíru zvládnou členové jiných spolků MRS, je poměrně spolehlivým ukazatelem toho, že je o revír dobře postaráno. Mimochodem, včera odpoledne bylo na revíru minimálně 12 rybářů, tedy počítám jen ty, které jsem kontroloval.

          Rožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 16:10:39

          Mrknato >> to by mě zajímalo kde by si ty kvanta generační hejn pro jednotlivá mo chtěl přechovávat(PO,lipan. ostroretka, parma, štika ,candát a další). pokud vím tak na Slovensku je snad jediné podobné zařízení které by se dalo vzdáleně přirovnat k tomu co popisuješ a pro hlavatku podunajskou a dá se říct že je to unikát.

            Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 15:59:47

            Rožnovák >> Soukromník dělá, co si zákazník objedná...... Co si svaz objednává u soukromníků? Kapra, duháka a trochu štiky, lína a candáta. Nevím kde by dnes nějaká MO chovala parmy, jeseny, podoustve, plotice, okouny a.j. Uživatel nemá právo po MO chtít určité druhy násad původních ryb a proto se nesadí, max. něco co se mimoděk vybere při výlovech rybníků, pokud se to nenechá pochcípat. Většina profichovatelů má své generační hejno, proč ho nemohou mít i MO, proč musí "krást" ryby z revírů?

            Podle mě je jedno jestli násady vyrobí MO, nebo někdo mimo svaz., pokud přihodíme hodnotu brigád k objednávce mimosvazovému producentovi, tak získá rybář daleko víc ryb v druhovém složení, které potřebuje a ne to, co chce MO. Bez toho ke změně nedojde ani po 30tém kroku. Na co potřebuje Mo brigády, když nechová ryby, nebo ne takové, jaké uživatel potřebuje?

              Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 15:41:04

              hraji >> Mýlit se ovšem může každý, já i ty, to s prací nijak nesouvisí. To, jestli máte klubovnu, rekreační chatu, nebo loď na Jadranu je skutečně věcí MO a to jak kdo a usilovně pracuje, nebo platí. O tom se nebavím, to je skutečně vaše věc a ty to tradičně zkresluješ.

              Já se ptal, kde jste přišli k těm 750000 na 30ha revír ve VRP, kdyby jsi náhodou zapoměl co jsem zmiňoval. No a proč i ostatní MO, kde jistě také pracují se nedopracují k 25000,-Kč/ha, když máte společný rybolov.

                Rožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 15:35:55

                Mrknato >>Tady nejde že na provoz líhně Mo nemá akorát že nenaplní stoprocentně kapacitu co se týče Po protože je nedostatek generačky. Je pochopitelné že většina líhní pokud na to má kapacity nedělá jen lososovité, zbavování se těchto zařízení je podle mého příslovečným posledním hřebíčkem do rakve svazového hospodaření, protože potom seženeš jen kapra a duháka, a ostatní ryby jsou velice nedostatkové zboží, protože tam jde především o tu ekonomiku. Již vidím soukromníky jak budou masově produkovat ostrou parmu lína toho pstruha alipana :-). Soukromník je vázán na rybníky takže převážně jede kapr s lososovitých duhák, sem tam má sumce, štiku a někdy candáta a plůdky dravců a násadou dravců rozhodně nedisponují všichni. Např. parma byla u nás několik let nedosažitelné zboží. když ti vadí agregát můžeš na prosadit odlov generačky po staru z baterkou na trdlištích jestli nejsi šeroslepý :-), v jedné Mo se to ještě dělá.

                  hraji - Profil | Ne 4.2.2018 15:11:53

                  Mrknato >> miluji vykladače mých slov a myšlenek. Tak ještě jednou ti to zopakuji, všichni členové výboru pracovali, pracovali a pracovali, na rybochovech, na klubovně.
                  Ty peníze se samy neobjevily, ani nám je nikdo nedal. Jenže ty bys chtěl, aby se práce za skoro třicet let vešla do konstatování, že to tak nějak samo, bez práce. Ne. Mýlíš se, ostatně jako ve všech věcech, které souvisí s prací ve svazu.

                    Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 15:03:15

                    hraji >> Tak nakonec potvrzuješ, že je lepší objednávat ryby od počítače, jen někde vyzískat ten balík, ten se sám nevylíhne.......

                      hraji - Profil | Ne 4.2.2018 14:49:42

                      Mrknato >> prací, jen prací, dlouhodobou. Věř, že rozhodně ne tím, že by výbor seděl u počítače a rozdával rady těm ostatním. A co se týče toho chovu ryb, dlouhé roky jsem jezdil na rybochov krmit ryby, slovoval odchované ryby a vysazoval do revíru.
                      A dělal bych to i dnes, ale chovat ryby ve velkém městě nejde bez rybníků. A ty se vrátily majitelům.
                      Takže ještě jednou, prací, prací a ještě jednou prací. I mojí.

                        Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 14:40:58

                        Willow >> Milane, na to, abychom změnili perzonální obsazení výboru ÚS a prolomili to ticho, podpořili územního hospodáře, potřebujeme mít na konferenci dost hlasů a nelhat si. To já považuju za daleko těžší práci, než 1000x probrodit rybník v holikách a se šnorchlem......

                        Okoun 15cm je tržní ryba. Jsou dvě cesty jak hospodařit. Buď nějak znemožnit jejich lov, nebo je vysazovat v těch 15cm a lovit je. To samé platí o candátovi, jen s jinou mírou. Na druhou stranu bych přijal i tvoje vidění reality, ale to by musely být revíry zarybněny tak, že by nebyl problém během vycházky ulovit 60cm štiku, nebo 55cm candáta jako dříve a to je mimo VIP revíry utopie....... Já si myslím, že chybí peníze, které se probendí bez užitku, ale s o to větší pompou. Každý asi ví, že nejlevnější ryba je ta, která se sama vytře, doroste a nemusí se vysadit, proto jsou potřebné peníze, neboť ryby ze samovýtěru se nekonají a práce se stává zbytečnou, nebo se směřuje ny soukromáky MO, ale to je jiný příběh. To možná některé čilimníky silně znejišťuje......))))

                        Jo v Mladkově bejvaly ryby a nemuselo se čekat na Pohla..... Bejt jako cvičený delfín a vyskakovat po hozeném duhákovi z keseru mně nepřijde jako dobrá zábava. Rád tě u nás uvidím a čím dřív si ty ryby odvezete, tak tím líp. Bude zase u vody klid...... Dřív, když zarybňovali hoši od nás z Pardubic, tak málokdo věděl, že se vysazovalo, ale jak k tomu přišel Pohl, tak v okolí vypadávalo mobilní připojení ....))))

                          nofish - Profil | Ne 4.2.2018 14:16:30

                          Rožnovák >> pochop jednu věc. On o rybařině vůbec nic neví. Žije si ve svém uzavřeném světě, který začíná u klávesnice a přes servery, káblíky a jeho přípojku, končí na jeho monitoru - to je pro něj rybařina :-)
                          Viz poslední zápis. Líheň jako líheň... klidně by tam dělal i kuřata....
                          Stejně tak ani netuší, kolik v těch podle něj lepších dobách, dělalo pro svaz lidí.

                            Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 14:07:35

                            Rožnovák >> Já chovu fakt nerozumím, ale nejsem úplně blbej. Potočák 62 tady tvrdí, kolik má divokýho potočáka, až ho musí málem vyhazovat, nikdo ho od něj nechce, tak mi to přijde minimálně divný. Jestli MO na provoz líhně nemá, tak proč ji neprodá, nepronajme někomu, kdo tam bude dělat i jiné než lososovité ryby a bude mít svoje generační hejno. Tohle udělaly i ÚS. Důležitá je ekonomika, ale ta je většině MO někde u zad..... Je to podobný, jako když si některé MO pronajmou rybníky a pak se diví, že musí okolo sekat a rybníky udržovat. Tak proč to dělaj? Státních vod je mraky a zatím zadarmo, ale zarybňovat je na úrovni se nikomu nechce. Váčkovým plůdkem to půjde hodně těžko. MO nepotřebují "drandit" agregátem revír, ale vysadit násady od uživatele, které se dají lovit. Drandění agregátem zprzní vodu daleko víc než fenomén, norek a kormorán.

                              Willow - Profil | Ne 4.2.2018 13:47:11

                              Mrknato >> Ty,Pavle neblbni.Když vidím to mlčení VčÚs k podnětům jako míra okouna aspoň ,,20cm"!!já bych dal 25cm.Protože Poláci na Rozkoši,Pastvinách a jinde tyto ryby doslova ,,rabují"!!!ve velikosti 10-15cm,nechápu na co.?!To,že se malý okoun používá jako nástražka na candáta a ten to po zažrání odsere ještě ve velikosti kdy nemá míru je vrchol slepoty a nefunkčnosti Ús.To,že se tito candáti odnesou je taky jasné,to,že se to děje běžně je bordel a hrůza v jednom.!!Podle úlovkáčů za minulý rok se na Pastvinách chytlo ,,jen"!!!!80ks candáta který splňoval míru a že jen neberou a podle Zp jich je ve vodě dost.!!!Tohle je názor p.Pohla.!!!!On si nevidí ani na špičku nosu,on je ten který začal v Ús podporovat duháka a sivena občas prohozeného průmyslovým potočákem.!!Jak mohl v Sobkovicích vzniknout další spolek a pstruhový revír.??No když sedíš na VčÚs tak můžeš vše.!!Jinak Jablonné nad Orlicí zrušilo všechna chráněná pásma a muškařská pásma,tak vesele můžeš vyrazit do ,,Jabka" si zavláčet i tam kde se 25 let nesmělo.!:-)
                              A jestli si chceš v Mladkově zachytat ryby ,tak kroť své vášně.:-))))Jak Pohl sadí tak Ti to tam přijedem vybrat,aby jsi viděl a věděl jak vypadá pstruhová říčka bez ryb.!!:-)

                                roman_monfish - Profil | Ne 4.2.2018 13:40:04

                                Mrknato >> Poslední pozdrav z Marsu jsi dostal kdy? Jediné výsledky Tvé práce pro ryby, revíry a rybáře se kterými jsem se dosud setkal, jsou tisíce don quijotovských příspěvků na mrku plné osobních invektiv a víc už nic. Až ukážeš, že umíš vnímat realitu a nemáš ruce jen pro klávesnici, tak se ozvi ;) :) :)

                                  Rožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 13:29:23

                                  Mrknato >> já jen jsetli, myslíme tu samou :-). Pak jistě víš jakou má kapacitu, a znáš i důvody proč se tam nesváží generační ryba z široka daleka aby se za každou cenu naplnila kapacita. Víc by ti to objasnil Honza jestli na to bude mít ještě trpělivost. Pokud je ti známo jak v současnosti funguje na svazových líhních je to tak že je většinou jedna pro nekolik okolních mo které si tam připravují plůdek, generační ryb je v posledních letech málo a tak se plůdku vyprodukuje málo, kapacita líhní však počítá s jiným stavem i tak se ovšem většinou kapacita líhní dnes nenaplní. Dříve to bylo tak že jedna větší mo která měla líheň dokázala svou produkcí plůdku zásobit i ty menší okolní Mo které líhně neměly, tak to bylo aspoň u nás. Jak se produkce začla dramaticky snižovat byly nuceny i tyto menší Mo nuceny začít dělat svůj plůdek a močit si gatě při slovováni generačke, ale líheň musí stále využívat společnou.

                                    Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 13:20:30

                                    hraji >> Dobře, tak nám prozraď jak se má revír s 30ha dopracovat k násadám za 750000,-? Kde jinde v MRS mají takový ranec na 1ha, jsi nám za těch 10 let neprozradil a svým ručičkám taky asi nedáš zabrat, když násady kupujete.......

                                      Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 13:16:58

                                      1Mara >> Nekope, jen začínam být alergický, když něco, co se děje přirozeně si někdo přivlastňuje a chce s tím prorazit v celém svazu, kde to nefunguje.
                                      Ve svazu mají makat ti, kdo věci rozumím, jsou k tomu kompetentní a normálně zaplacení, to členi nejsou. Proto ryby m.j. nejsou.
                                      Nebo si myslíš, že v dobách, kdy původních druhů bylo mraky se "makalo víc"? Ale prd! Já jsem pro posílení násad původních druhů a ne provozování stínohry a projídání peněz od rybářů, kteří chtějí lovit a proto se o současný stav zajímají, i o to co se děje s jejich penězi.

                                      Můj názor, že zde prezentovaných "13 kroků" je další vyvádění peněz z revírů a poškozování uživatelů je fakt urážení? Vzpamatuj se!

                                        Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 13:04:11

                                        Rožnovák >> MO Trutnov má líheň v Petříkovicích.