Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
potočák 62 - Profil | Ne 4.2.2018 12:47:46
kubas. - Profil | Ne 4.2.2018 12:46:47
hraji - Profil | Ne 4.2.2018 12:41:32
1Mara - Profil | Ne 4.2.2018 12:36:17
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 12:24:37
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 12:03:38
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 12:00:29
Podle mě není v spolkovém uspořádání ČRS nikdo schopen a když, tak ochoten chovat násady původních druhů ryb. Tomu těch 13 kroků nepomůže a jen ztíží hospodaření uživatelů. Za mě to je další z důvodů (co převedla tato dvojka) jak omezit uživatele a posílit Radu ČRS a její chuť si pomalu, ale stále ukrajovat co není její. Proč nezrušit výkon některých činností pro uživatele většině MO (jako v ÚSMP). Pak by MO nic pro uživatele nedělaly a brigády by bylo možné přičlenit k povolence (jako v Zč.ÚS) a původní druhy ryb objednávat u profichovatelů, nebo těch MO, které by měly srovnatelné výsledky, pouze za srovnatelné ceny vč. svazonákladů. Proto se na chovatele mimo svaz mnozí čilimníci dívají skrz prsty.
Ano máš pravdu, že průmyslové formy nejsou ideálním řešením, ale daleko horším řešením jsou jakékoliv třetí cesty. Za stav původních druhů na řekách hospodaření ÚS nemůže, ale hodí se o boj na přesedu a o to tady jde a prýští to z kažného mediálního prohlášení kandidátanapředsedu.
Je zajímavé, že nejvíc nápadů tu mají ti, co nemají k revírům žádný legitimní vztah a ani odpovědnost. Co kdyby se ti, co chtějí ty "kroky", nejdřív pobavili s rybářskými hospodáři a ÚS? No ono by to bylo bez potřebného populismu, komu dát za pravdu a koho volit.
Rybáři by si měli ujasnit, jestli chtějí ve vodách ryby, ne jen kapř a nebo jestli jim stačí sliby čilimníků a nějaké kroky......., které jim budou rybařinu zdražovat, vzdalovat a zvyšovat závislost na Radě. To je podle mě ta nejhorší cesta a tuto cestu představuje kandidátnapředsedu.
Přemas - Profil | Ne 4.2.2018 11:31:40
Honza7 - Profil | Ne 4.2.2018 11:26:46
Z Pardubic k němu to nemáš tak daleko jako já a každá pomoc je vítána. Když přiložíš sám ruku k dílu, tak to určitě začneš vnímat jiným pohledem.
Honza7 - Profil | Ne 4.2.2018 10:43:19
Potočák 62 výsledky má, pokud to chceš popřít je to pouze tvůj problém. Cesta k celoročnímu hájení je podle mě nesmysl - tohle je pouze můj názor. Rybáři přestanou brát pstruhové povolenky - to je cesta pro pytláky.
Průmyslová forma - zkus se aspoň trochu podívat na nějaké studie jaká rizika to přináší - možná připustíš, že tohle není ideální cesta.
Chceš aby byl pstruh a lipan chráněn jako mník, losos a jesen? Zdá se ti že uvedené druhy jsou tady po tolika letech chránění tak četné????
kakr - Profil | Ne 4.2.2018 10:24:19
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=114629
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 10:08:15
Celých těch "13 kroků" vidím jako bezbřehý populismus a nadřazování zájmů Pstruha62 a kantidátana predsedu, nad zájmy rybářů. Nikde totiž tito dva neříkají kde na tato opatření vezmou peníze...... Já jsem proti takovým nesmyslným experimentům jdoucím proti stavu, který rybáři nezpůsobili a jsem pro, aby se vysazovaly takové ryby, které se blíží těm původním. Dají se snadno ve velkém chovat a potěší.
Ty poznáš na stole divokého od ochočeného pstruha? Jeden takový (Cottus se jmenoval, se o to snažil) a všichni praktici se mu vysmáli. Jak poznáš revír kde funguje samovýtěr od revíru, kde nefunguje, ale kde se slušně vysazuje ve všech ročnících několikrát do roka?
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 9:51:25
Shrnuto. U Potočáka62 mají líheň, která by mohla produkovat spoustu násad, ale neprodukuje, Vč. ÚS musí nakupovat násady jinde, i "ochočené ryby" což je potočákem kritizováno a v tezích "13 kroků" (co jsem si s předstihem zapsal do Kimbločku) -
1) Zřídí se nový odbor při Radě (Stejné problémy, stejný recet a stejné řešení) to už tady bylo, i ti "odborníci z dělnické třídy".
2) Zpomalování vody, doteď jsme ji zrychlovali a ČRS to má ve 13 krocích změnit? Prahování toků bez souhlasu povodí, které naopak toky zprůchodňuje? Jedněch RMV jsme se zbavili a budeme vyčleňovat další? Kdo bude platit členi v MO kteří budou prahovat? Proč hradit fiktivní ztráty MO z neefektivního pseudochovu? Kdo to zaplatí?
3) Silná dvojka chce šlapat na paty elekrtobaronům.... co až začnou elektrobaroni šlapat na paty uživatelům? Kterým svaz bude posílat svodku úlovků od r. 1973 a budou se tázat, kdože likviduje původní druhy?
4) Jak mohou MO vědecky kontrolovat stav populace? To ta silná dvojka neví, že existuje statistika úlovků? Ti co vraceli ryby dříve je vrací i dnes.
5) Tak že je nutný celosvazové zjištění, že jsou původní druhy v háji, tomu se říká jiný mazaný přístup. Katekorie revírů a míry buou stanovovat svaz, RO pošleme k šípku. NO a nakonec si i kandidátnapredsedu ohřál svojí polívčičku... tam kde pstruhařský odbor Rady nezjistí divočáky, tak tam se bude sadit PO a Si bez omezení, ale kdo ho bude sadit? Uživatele silná dvojka obešla a Busines se převede těm předem vybraným....
6) Ten co má zájem o divoké ryby propálil Úpu, tomu se říká tlak na dělohu.... Samozvansi tam dají míru 40, která už je mimochodem u Li téměř všude a založí tam závodnický ráj....... a odlov divoˇáků (To silná dvojka svazoznárodní uživatelům revíry)?
7) Zase testy.... co takhle test integrity silné dvojky?
8) Jednotný svaz, jednotná cena v celém ČRS... Proč tedy tito odborníci a praktici nejdou ještě dál? Sjednotit brigády a ceny povolenek? Ale ono je to napadne..... Proplácet plůdek MO? a nono se to neděje? Nebo se chce zamezit nákupům zvenku a zvětšit mizérii, Potočáku62 do roka a do dne, hin sa ukáže.....
9) Co takhle zvýhodnit plůdek s dvěma váčky? Za splnění ZP brát i dobrou vůli MO. Copak ta silná dvojka neví, že MZe není místně příslušný RO pro téměř všechny P revíry? To už máme zase Gottwalda na hradě? Práááávě jsemm se vráááátil z hraaadu. Buržoazní uživatelé revírů.......
podali demisi.... Huráááááááááá
10) Ha..... Tak najednou když jde o zdivočlé ryby, tak je přítomnost kapř závadná, kdo by to řekl? A co kakhle najednou, když na MP to nevadí, to je veletoč jak noha.
11) Co tak při zdi? Já bych šel dál, předepsal bych erecept na háček bez špičky. Dyk se někdo může zranit! Lidi co blbnete!
12) Bez velení není spojení. Není nad kvalitní školení, konference
13) Nabízet co nabízí soukromníci, to je dobrá cesta, která se osvědčila u kapř. Nikdo se nepoučí ani praktik. Proč nepovolit celoročně rol na všech pstruhovkách? Že by se divoká ryba popíchala? A co dělají závodníci? Duhák a ani siven hájení nejsou.
Tady vidíš proč "Honza" škodí. Klidně se sčucne s kandidátemna predsedu, který toho doma tolik dokázal a mají ho tam rádi, že úplně zmožní Vč.ÚS a rybařinu vůbec.... A za jako cenu, no že bude po jeho.
Honza7 - Profil | Ne 4.2.2018 9:34:18
Já na rozdíl od jiných lidí tohle spojenectví vítám. Ta parta, kterou jste vytvořili za účelem záchrany pstruha potočního a lipana má výsledky i když v poslední době přibývá negativních vlivů. Je tedy logické pokud nám není lhostejný osud těchto ryb, že by se měly čerpat od vás ( vaši party ) zkušenosti a předávat je dál.
Jsem rád, že se konečně našel někdo z HO kdo má zájem o edukaci a dokáže se dále rozvíjet. Jinak pro ty co nepřejí tomuto spojenectví za účelem zachování uvedených druhů ryb v našich tocích chci říct, že každý dělal a bude dělat chyby. Jde jen o to zda-li si to uvědomí a bude proti tomu bojovat - především vzděláváním a ochotou na neúspěších pracovat.
Každá osoba se dá dehonestovat, na základě něčeho co nevyšlo. Na víc, kdo nic nedělá nic nezkazí, ale taky nic nezíská.Populace pstruha potočního i lipana je na našich tocích v takovém stavu, kdy další nic nedělání povede k postupnému zániku těchto ryb na některých našich tocích.
Přeji si aby se podařilo co nejdříve zrealizovat uvedených třináct bodů.
potočák 62 - Profil | Ne 4.2.2018 9:25:24
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 8:39:11
Ano na některých písácích je možné, aby nějaký čas vedle sebe žili kapř, perlín, štika a i ten lín...... ale tím nelze argumentovat ve prospěch K70 na standardním revíru bez bujné vegetace řas a vodního moru.
roman_monfish - Profil | Ne 4.2.2018 8:08:40
roman_monfish - Profil | Ne 4.2.2018 8:07:23
splávkař - Profil | Ne 4.2.2018 0:58:34
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36016
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73











