Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

NRožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 0:45:16

splávkař >> nejsem kaprař ani příznivec K70, lépe řečeno není to pro mě nijak zásadní, jsem spíš na pstruhové vody a taky mám z K70 jinou zkušenost. Na asi 10 ha revíru je K 70 již řadu let, sadí se tam kapři pravidelně na jaře a na podzim ve velikostech 40 až 55 cm podle toho jaká ryba se zrovna sežene. Můžu tě ujistit že revír rozhodně není rájem kaprů 70+ .:-). Předloni se dokonce koupilo s násadou asi 5 kapříků přes 70 aby místní populace 70níků byla posílena. A jaká to byla sláva když se jeden kapr okolo 75 cm chytl, hned se o tom vědělo a týden mluvilo :-). Jinak revír je rájem perlínů, plotic, které spíš odžírají ty kapry :-) a daří se tam celkem i línům kteří jsou tam sazeni. Já K70 chápu jako snahu svazu vyhovět rybářům preferující lov větších kaprů ChaP a zabránění jejich odlivu na soukromé revíry. Samozřejmě se to nesmí přehánět a počty trofejních kaprů na konkrétních revírech by měly být více méně dané aby to nemělo negativní dopady. Ono je strašně jednoduché někoho z rozběhem poslat k šípku, ale je strašně těžké vést názorově různorodé uskupení a ještě při tom dodržovat všechny stanovy, zákon a brát ohledy na žp. Já bych do vrcholné funkce nešel.

    NMrknato - Profil | Ne 4.2.2018 0:22:57

    splávkař >> Ale vždyť i ten duhák přinese do kasičky Stč. MO nějakou tu ne nevýznamnou korunu z redistrubuce a že ji mají středočeši dobře nastavenou..... Kde by ve Stč. našli toho pravýho a jedinýho divokýho potočáka? Nebo že je bude Potočák62 exportovat do celýho svazu a ukáže těm zpátečníkům ve Vč. jak ho nedocenili?

    Já myslím že nejde o potočáky a lipany, ale že jde o novýho předsedu.......

      NMrknato - Profil | Ne 4.2.2018 0:02:34

      roman_monfish >> U nás uživatel alespoň vysazuje duháky, siveny a je chvíli co chytat, ale když jsme dlouhodobě vysazovali lipana, hájili ho, tak se v revíru, kde jich před 30 lety byly mraky, neobjevil žádný..... Proč pro lov nepoužít průmyslové formy původních druhů? Stačí aby na těch cca 2 revírech, kde možná ještě nějaký lipan je, se vystavěly domy, postavila se za dotace farma, rekreační střediska a je tam také vymalováno. Proto náš uživatel nevěří na zázrak divokého potočáka v novoduru a prosazuje své...... Já bych bral raději toho v aspiku, kterýho si každý může chytit (když se peníze na něj neodkloní) a do toho aspiku dát. Je obdivuhodné že nový tandem zachránců pstruhových revírů chce popohnat uživatele MVE k odpovědnosti, ale co až tito elektrárníci poženou k odpovědnosti uživatele revírů, že nehospodaří jak jim zákon stanovuje? Potočák62 by si měl ujasnit, kdo je a kdo je uživatel revíru. Místo toho uživatele revíru pěkně svazookopává....... v duchu nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. A už vrcholem všeho je přihrát MO další peníze, kdy MO spotřebovávají pro sebe, ne pro společný rybolov cca 1/2 peněz co se vybere od rybářů.

      Já mám neodbytný pocit, že kandidát na předsedu nám tu hraje představení "Timur a jeho parta", nebo remake hry "parta brusiče Karhana". Dík nechci.

        Nsplávkař - Profil | So 3.2.2018 23:50:41

        Mrknato >> Tak jako mě vidí potočák62 jako nějakého kousavého ratlíka za rohem,já vidím jeho jako koště které DH poslouží k tomu aby se pokusil zamést z očí tuny extrementů (PD) které za prachy sebrané třeba i z kasičky PO a jiných původních ryb v rámci svého PR po mnohých svých záhumenkách roztrousil.

          Nsplávkař - Profil | So 3.2.2018 23:42:13

          roman_monfish >> Pokud bys byl řádně proškolen na úroveň povinnou pro získání RL tak bys věděl alespoň okrajově o tom co je to VRP, že existuje konkrétní zákon který to celý zastřešuje, věděl bys jak se většina kompetencí týkajících se každého konkrétního revíru rozděluje mezi RO a řádného, odborně způsobilého, hospodáře a že jejich primárním úkolem je (velmi zjednodušeno) postarat se státu o to, aby ve vodách i v budoucnu žilo to co tam žilo v minulosti a v rámci určitých možností, za zachování prvně jmenovaného, byly vody zdrojem levné a kvalitní ryby do jídelníčku obyvatelstva a také jakousi formou rekreace v souladu s přírodou.
          Kdybys byl skutečným rybářem, věděl bys také, že kapr co má 70 cm není žádnou trofejní rybou jak se často argumentuje a také bys věděl, že taková ryba je v mnohých vodách pro většinu ostatních a často původních druhů nekalou konkurencí s naprostou teritoriální a potravní dominancí.
          Sám si myslím, že tohle všechno ví i DH. Ví ale také jaký má K70 volební potenciál a je zřejmé, pro co se o své vůli rozhodl.

            NMrknato - Profil | So 3.2.2018 23:38:15

            splávkař >> Tak Potočák62 našel konečně kamaráda..... Někdy nastane čas, na čas, že se lidi potřebujou. Pak je čas chytit příležitost za pačesy, dokud je čas.
            Jak tak sleduju jak nám osvícenci předkládají různé studie, výsledky kongresů, konferencí, převratné nápady, ale původních druhů ubývá šmahem víc a víc. Já si po přečtení "13 kroků" připadám jako v dílně alchymistů na dvoře Rudolfa II.......... Jeden tam štěpil atom palicí, jiný destiloval švestky na zlato. No a tady na dvoře kandidátanapredsedu se to také hemží alchymisty. Jeden chce uplést ze svitu Luny lov24, jiný zase vytvořit fluidum divokého potočáka z novoduru..........

              Nroman_monfish - Profil | So 3.2.2018 23:21:46

              Mrknato >> To není o Radě, ale o uživatelích revírů aby si dokázali prosadit své.

                NMrknato - Profil | So 3.2.2018 23:19:44

                Turňa >> Ukaž mně, které MO jsou schopny a ochotny pěstovat něco jiného, než kapř a někde dokonce duháka mimo Stč. kraj, kde dekrety mají MO? Pstruh a lipan bohužel z našich i evropských vod odchází a žádná gesta, nebo zvýšená robota to nezmění. Ale zas na druhou stranu si může "někdo" odškrtnout, co udělal......

                  NMrknato - Profil | So 3.2.2018 23:14:14

                  roman_monfish >> Podle mě nemá HO strkat nos do věcí, které mu nenáleží, ale někdo ty švestičky musí nosit.... , kór když se bude volit předseda....)))))
                  Za mě jediný bod, k ozdravení vodzbavit Radu ČRS jakéhokoliv rozhodování o cizích revírech a razantě jí snížit rozpočet, aby se v klidu mohla věnovat věcem svazovým a nevandrovat do VRP.

                    NFRANK71 - Profil | So 3.2.2018 23:00:39

                    potočák 62 >> ÜS je široký pojem, měl jsi napsat VčÚS.

                      Nnofish - Profil | So 3.2.2018 22:44:09

                      Rožnovák >> ano, byl myslim i odkaz na mrku.
                      Ale, po tom jak lide na mrku pisi a jak se lide u vody chovaji, nepredpokladam, ze by dotazniky byly vyplneny poctive, uprimne :-)
                      No poctu si, bude legrace. Protoze jenom cislo kolik utrati prumerny rybar za vybaveni atd s mi moc nezdalo, a nejake dalsi grafy taky ne. Je na case si to poradne procist.
                      Ps: co jsem videl nejake navrhy na zmeny k projednani ohledne podminek lovu, tak me nektere veci celkem pobavily, jak kdyby to sepsali kaprari z mrku. Takze treba bude ta studie prinosnejsi.

                        Nnofish - Profil | So 3.2.2018 22:41:13

                        computerfish >> Pekne :-)

                          NRožnovák - Profil | So 3.2.2018 22:39:23

                          nofish >> nevím, předplatitelé rybářství ho získali společně s časákem a byl i v elektronické podobě na stránkách črs, takže náklady na distribuci minimální, otázkou je kolik stojí vyhodnotit 4500 tisíce dotazníků a napsat o tom renonc.

                            Ncomputerfish - Profil | So 3.2.2018 22:35:56

                            nofish >> Já jsem si přečetl obě studie. Jsou tam zajímavé pasáže....

                              Nnofish - Profil | So 3.2.2018 22:18:15

                              Rožnovák >> no ja to odmitl, nebyl cas a nevyplnuji jen tak nekomu sve udaje.
                              Obecne, to nevyplnovai lidi u vody, ruzneho veku atd. Bylo to co jsem si vsimnul rozdeleno po MO a co s tim? Nekdo kdo byl ochotny to vypnit to vypnil at ma pokoj a tim to skoncilo. Podle me to hlavne zas muselo stat hrozne prachy, jestli na tom bylo logo EU.... Musim se podivat.

                                NRožnovák - Profil | So 3.2.2018 22:14:35

                                nofish >> to je fakt, já to vyplňoval a u vody většinou chodím :-)))

                                  NRožnovák - Profil | So 3.2.2018 22:13:16

                                  potočák 62 >> popřeju Ti jen ať to dopadne co nejlépe a hlavně pevné nervy.
                                  Drž se Honzo.

                                    Nroman_monfish - Profil | So 3.2.2018 22:13:05

                                    potočák 62 >> Honzo hodně smutný příběh. :(

                                      Nnofish - Profil | So 3.2.2018 22:12:36

                                      Pro vsechny 4.
                                      Dekuji za nazor, jsem rad, ze nejsem jediny, kdo si mysli, ze ta studie je hloupost a spis akorat dalsi nesmyslne vyhozene penize. Uz proto, ze to fakt nevyplnovali rybari sedici u vody.

                                        Npotočák 62 - Profil | So 3.2.2018 22:01:30

                                        S Dušanem Hybnerem jsem ve styku delší dobu a je to logické,protože je předsedou hospodářského odboru při radě ČRS a já kromě jiného předseda spolku pro podporu ubývajících druhů ryb.Mimo jiné jsme probírali problematiku kolem Karase Obecného,testů a pod. protože SUS začal KO v lońském roce do revírů vysazovat.Nakonec jsme se domluvily na návštěvě,která se měla konat v květnu-červnu 2017.To jsem předložil na výboru MO i s informací,že se o DH mluví jako o možném kandidátu na předsedu ČRS.Výbor MO tuto návštěvu jednomyslně odsouhlasil a existuje o tom zápis.Bohužel jsem měl v té době zdravotní problémy plus když to šlo tak práce,protože jsem OSVČ a tak se to odkládalo.Nakonec jsme se domluvily na zimu,protože na podzim je lítání kolem ryb.Mezitím jsme dávali dohromady 13 kroků. Nakonec jsme se domluvily na 20.1 nebo 27.1 aby to mohl předložit na HO při radě a nejprve chtěl na vlastní oči vidět některé věci. 20.1 to nešlo,měli jsme schůzi MS.Tam jsem informoval jednatele MO o možné návštěvě DH a ten s tím neměl problém.V týdnu jsem ještě volal vedoucímu líhně,jestli jde vykonat návštěvu,protože tam máme z hygienických důvodů omezen vstup a ani ten s tím neměl problém.Navíc jsem o chystané návštěvě informoval na sociálních sítích a i na MRKU,kdyby se s DH chtěl někdo osobně setkat,tak že to není problém a jak je vidět,nejednalo se o nic tajného nebo nějaké zákulisní jednání.Návštěva proběhla v pořádku,kde DH na vlastní oči viděl některé věci a zároveń jsme probírali,že tam u nich vyčlení nějaké toky k obnově populací.Po zveřejnění informace o návštěvě následovali telefonáty od některých funkcionářů US vedení MO, kde jim hrozně vynadali a td. Dál to do úterního výboru MO nebudu rozebírat. V důsledku telefonátů se jeden z účastníků setkání na mě obrátil,aby bylo jeho jméno,fotky a td. smazáno. Nejprve jsem váhal,co dál,protože by to vzbudilo rozruch ale jak se ke mě dostávali další informace,tak jsem to přeposlal DH s tím,jestli by jméno a fotky dotyčného nemohl smazat.Ve čtvrtek se konal HO při radě,kde funkcionář, který zastupuje US neměl proti návštěvě DH žádné námitky ale řešil mou osobu.Po zvážení všeho raději DH stáhl materiály,aby mě alespoń trochu ochránil a zmírnil kroky,které začali někteří funkcionáři US proti mě podnikat,prostě nestojím v jedné řadě s nimi a neprosazuji duhákodromy.Oficiální postoj výboru MO bude k celé záležitosti po úterním jednání, které se koná od 16.30 a o výsledku vás budu informovat.Jinak na celé staženém materiálu jsem nenašel nic,co by nějakým způsobem poškozovalo MO nebo US.Petrův Zdar