Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
N1Mara - Profil | So 17.2.2018 0:49:07
Já osobně jsem spokojen a FF byla konečně pro mě po těch pár rocích trochu i pozitivní .......... :-)
Nsplávkař - Profil | Čt 15.2.2018 20:07:11
Jsem ale zvědavej na tebe, jak se v té partě zkorumpovaných prolhaných podvodníků vedené Dušanem Hýbnerem v čele SUS, zneužívajících své postavení, postaráš o to, aby jsi dostál slibu který jsi za ně loni dal.
NMiras - Profil | Čt 15.2.2018 19:35:32
Nsplávkař - Profil | Čt 15.2.2018 12:19:36
Těch rozporů vašeho pojetí závodění pod záminkou LRU je mnohem víc, třeba už samotný název, který je dle FIPS kaprařina zatímco u nás Položená přitom to, co jste uspořádali je násobně víc kaprařské než čistý FIPS. Ono to docela trefně vystihuje situaci co se podařilo velkokoulečům koulí u nás nastavit ku prospěchu svého kšeftu kdy vše stojí na obrovitosti ryb na které je třeba ty nejdražší koule a ryba co se jak na běžícím pásu na kuku z Penny (v souladu s FIPS) je pro vás povl.
Já nikomu tohle nastavení mysli, pravidel závodů, neberu, ale jsem důrazně proti, aby se tohle ze soukromých rybochovů přesouvalo na vodu státu svěřenou zdarma k VRP uživatelům kteří by měli z podstaty věci své revíry před podobnou komercí a propagaci ryb které tam víceméně parazitují a škodí chránit.
NMiras - Profil | St 14.2.2018 17:29:57
Nsplávkař - Profil | St 14.2.2018 9:54:08
Abych jen nekáral, i na té vaší komerční kaproakci se najdou nějaká pozitiva. Třeba jste dokázali, že ve středních Čechách se tomuhle vašemu stylu věnuje i na tři tucty těch, co se dokáží u vody i pár dní nezlít, nezplundrovat kilometry břehů a široké okolí nepokrýt odpadem a extrementy.
Pak jste udělali takovou malou studii o tom, jak velký problém (zátěž) je kapr velikosti 3 kg +(ryba co má potravní a teritoriální dominanci) v Labi kde se mnohé původní druhy krčí v koutě nebo byly již zcela potlačeny, tedy ryby, co by měli mít u řádného hospodáře absolutní prioritu!
Nkakr - Profil | St 14.2.2018 9:19:25
Loni byl katastrofální rok co se vody týče. Víc jak polovina odchovných potoků vyschla a to i tam, kde bývalo vody dost. No a bez vody potoka neuděláš ani náhodou....
NRožnovák - Profil | Út 13.2.2018 23:26:54
Foto 1- původní koryto značně rozšířeno, zbaveno vegetace, uzavřeno mezi betonovou zeď, jako příčné prvky jsou zde jen řídce rozmístěny většinou dřevěné prahy, minimum úkrytů, v létě skoro neteče a je plný řasy. Natahuje se zde i tloušť.
Foto 2- potok také po úpravách v pravidelných rozestupech nadělané balvanité stupně , většinou z obou stran vegetace, břehy zpevněné z volně ložených balvanů z mezerami bez použití betonu. Jinými slovy vhodnépříčné prvky prokysličují vodu, zpomalují odtok, poskytují úkryt, vegetace zase dává stín a láka hmyz.
Jinak je mi jasné že někde se nedá dosáhnout ideálního stavu, když potok z jedné strany svírá komunikace a z druhé třeba zahrady rodiných domů, ale ono stačí neroztahovat koryto zbytečně do široka , navrhnout víc vhodných příčnýh prvků a k té zdi třeba přilepit trochu zužující se kamené rovnaniny s dostatečnými mezerami aby se ryba měl kde schovat.
NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 21:42:57
Chovu nerozumím, nevím jaká je reálná cena ročka, dvouleté ryby, tříleté ryby PO, Li, Pd, ale svazocena, cena kterou proplácí ÚS MO, které tyto ryby chovají není konečnou cenou. Pro rybáře je cenově výhodnější ryba mimo svaz, chápu, že ÚS nechce odebírat od MO ryby, které může nakoupit mimo svaz pro rybáře levněji, ale měl by to říct na plnou pusu a také co udělá s brigádami, které svazocenu neúměrně zvyšují a nebo slouží pro soukromáky. Ony jsou MO které nevysazují "divoké ryby", ale ryby od ÚS nechtějí, ale vysazují ty samé a chtějí je proplácet od ÚS (chtějí si také trochu líznout). ÚS by je sehnal ve větším počtu levněji, ale to MO nezajímá.
Pochop že dnes společný rybolov se spolkovou činností nemá nic společného. Přijedou poláci, germáni, pražáci, pardubáci a odloví, co někdo v potu tváře vysazuje. Já si myslím, že potřebné ryby lze koupit, nebo dojednat jejich dodání do několika let, ale pak je nutné odstavit MO, nebo od nich brát násady pouze za ceny jako mají profichovy, tedy bez brigád...... ale to se nestane, protože všichni jsou GOGO, tedy z MO a čilimník si peníze, na které je zvyklý vzít nenechá.
Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 19:39:18
N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 19:19:40
Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 19:17:08
N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 19:09:39
NMiras - Profil | Út 13.2.2018 19:01:10
Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 18:55:14
NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 18:49:21
Má to ale ......
Ty máš rybník, tak můžeš chovat ryby, pokud máš ještě jeden, můžeš je i lovit, žůžo, nebo
Ten rybník je spolku a pak těch 20,30 lidí se domluví i na nějaké práci a mají fakt levnou rybu, žůžo, nebo
Ten rybník provozuje MO, která není SH a pak nastávají otázky, za kolik ty ryby těch několik dobráků chová, kam mizí brigády všech cca 500 členi a co z těch ryb mají nejen rybáři té MO, ale všichni z ÚS, nebo celého ČRS, kteří tam loví a v tom případě většina výsledku té práce v MO není konkurence schopná. A to už moc žůžo není.
Popíšu ti to na příkladu truhláře amatréra. Je šikovný a chce kuchyňskou linku. Nemá moc nástrojů, jen chuť do práce, kterou někde viděl. Nakoupí materiál, barvy kování, něco vercajku za 5.000,-Kč pak 3 měsíce-300 hodin kutí vyjde to na 300 hodin á 500,-Kč = 150.000,- Kč. Linka, kterou si vyrobil, místo toho, aby dělal odbornou práci např. v autoservisu, nebo projektoval, ho stála 155.000,-Kč a nic moc.... Když si ji půjde koupit do Mobelixu, zaplatí cca 50.000,-Kč.
A závěr? Ta linka za 155.000,-Kč ho bezesporu těší, i když má mouchy, je to jeho dílo, ale kdyby ji prodával, tak za ty peníze ji od něj nikdo nekoupí. Za těch 155.000,-Kč by mohl mít tři a lepší. A teď to převedem na ryby. Tebe a pár pomocníků ty ryby co odchováte budou těšit vždycky, ale pokud by si rybáři mohli vybrat, jesti chtějí 1000 lipanů a 1000 mníků za 3x vyšší cenu, než od profichovatele a větší, tak které by si asi vybrali?
Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 17:45:03
Nknedlicek12345 - Profil | Út 13.2.2018 17:33:54
Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 17:29:26
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36016
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....























