Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

N1Mara - Profil | So 17.2.2018 0:49:07

Mrknato >> Tak jsem dneska na FF potkal náhodou DH. Z mého pohledu je to normální upřimný chlap s koulemi na svém místě a na jakoukoliv otázku jsem dostal od něj do očí přímou odpověď pro mě uspokojující ! Dokonce jsme se dostali ke slovům o tobě a jiným lidem, co haní jeho práci v ČRS

Já osobně jsem spokojen a FF byla konečně pro mě po těch pár rocích trochu i pozitivní .......... :-)

    Nsplávkař - Profil | Čt 15.2.2018 20:07:11

    Miras >> Já nikomu nesliboval nějakou větičku ale fakta, ty jsi po sobě doufám našel.
    Jsem ale zvědavej na tebe, jak se v té partě zkorumpovaných prolhaných podvodníků vedené Dušanem Hýbnerem v čele SUS, zneužívajících své postavení, postaráš o to, aby jsi dostál slibu který jsi za ně loni dal.

      NMiras - Profil | Čt 15.2.2018 19:35:32

      splávkař >> Takže jsi tu větičku nenašel, stejně jako své koule. Tohle neokecáš a můžeš psát, jak chceš dlouhé elaboráty pořád dokola.

        Nsplávkař - Profil | Čt 15.2.2018 12:19:36

        Miras >> Píšeš to zcela jasně i s odůvodněním hned v prvním zápisu v této diskusi. V jiných zápisech to navíc obhajuješ tím, že organizátor není a asi ještě nějaký čas nebude schopný zajistit bodování dle FIPSu a zároveň argumentuješ tím, že dle FIPSu by se bodovalo mnohem více ryb, což byl od jakživa odjakživa sen každého pořadatele pod hlavičkou LRU v téhle a myslím i každé jiné zemi.
        Těch rozporů vašeho pojetí závodění pod záminkou LRU je mnohem víc, třeba už samotný název, který je dle FIPS kaprařina zatímco u nás Položená přitom to, co jste uspořádali je násobně víc kaprařské než čistý FIPS. Ono to docela trefně vystihuje situaci co se podařilo velkokoulečům koulí u nás nastavit ku prospěchu svého kšeftu kdy vše stojí na obrovitosti ryb na které je třeba ty nejdražší koule a ryba co se jak na běžícím pásu na kuku z Penny (v souladu s FIPS) je pro vás povl.
        Já nikomu tohle nastavení mysli, pravidel závodů, neberu, ale jsem důrazně proti, aby se tohle ze soukromých rybochovů přesouvalo na vodu státu svěřenou zdarma k VRP uživatelům kteří by měli z podstaty věci své revíry před podobnou komercí a propagaci ryb které tam víceméně parazitují a škodí chránit.

          NMiras - Profil | St 14.2.2018 17:29:57

          splávkař >> Teď už se kroutíš. Buď vyhledej, kde jsem psal, že "pravidla absolutně odporovala FIPSu" nebo ukaž, že máš koule.

            Nsplávkař - Profil | St 14.2.2018 9:54:08

            Miras >> Jestli jsi nepsal, že dle FIPsu se oproti vašim závodům boduje dvojnásobný počet druhů ryb a vy měli u té půlky bodovaných druhů ještě dvojnásobný limit tak se Ti za lež omluvím, pokud jsi tenhle absolutní rozpor pravidel napsal, omluvu z nařčení ze lži očekávám já.. O nástrahách a návnadách asi lepší ani nemluvit.
            Abych jen nekáral, i na té vaší komerční kaproakci se najdou nějaká pozitiva. Třeba jste dokázali, že ve středních Čechách se tomuhle vašemu stylu věnuje i na tři tucty těch, co se dokáží u vody i pár dní nezlít, nezplundrovat kilometry břehů a široké okolí nepokrýt odpadem a extrementy.
            Pak jste udělali takovou malou studii o tom, jak velký problém (zátěž) je kapr velikosti 3 kg +(ryba co má potravní a teritoriální dominanci) v Labi kde se mnohé původní druhy krčí v koutě nebo byly již zcela potlačeny, tedy ryby, co by měli mít u řádného hospodáře absolutní prioritu!

              Nkakr - Profil | St 14.2.2018 9:19:25

              potočák 62 >>
              Loni byl katastrofální rok co se vody týče. Víc jak polovina odchovných potoků vyschla a to i tam, kde bývalo vody dost. No a bez vody potoka neuděláš ani náhodou....

                NRožnovák - Profil | Út 13.2.2018 23:26:54

                knedlicek12345 >> nejdřív k hrouzovi. v tom splavu je to hned po tloušťovi asi nejpočetnější ryba , plave tam celé hejno :-).Povodí, respektive projekt, lze pozitivě ovlivnit v rámci vodoprávních řízení. Když se podívám na naše potoky je mi jasné kde se to povedlo a kde ne.
                Foto 1- původní koryto značně rozšířeno, zbaveno vegetace, uzavřeno mezi betonovou zeď, jako příčné prvky jsou zde jen řídce rozmístěny většinou dřevěné prahy, minimum úkrytů, v létě skoro neteče a je plný řasy. Natahuje se zde i tloušť.
                Foto 2- potok také po úpravách v pravidelných rozestupech nadělané balvanité stupně , většinou z obou stran vegetace, břehy zpevněné z volně ložených balvanů z mezerami bez použití betonu. Jinými slovy vhodnépříčné prvky prokysličují vodu, zpomalují odtok, poskytují úkryt, vegetace zase dává stín a láka hmyz.

                Jinak je mi jasné že někde se nedá dosáhnout ideálního stavu, když potok z jedné strany svírá komunikace a z druhé třeba zahrady rodiných domů, ale ono stačí neroztahovat koryto zbytečně do široka , navrhnout víc vhodných příčnýh prvků a k té zdi třeba přilepit trochu zužující se kamené rovnaniny s dostatečnými mezerami aby se ryba měl kde schovat.

                  NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 21:42:57

                  1Mara >> To je kardinální věc, co MO chtějí..... Co mohou chtít? Věcně nic, ale svazově skoro vše a to vidíme..... a proto je rybařina v kopru a lidi jako Hýbner, tomu "dobrácky" pomáhají.... a jsou vynášeni do nebes a dáváni za příklad. Naši členi chtějí kapř, tak jim ho dáme, naši členi chtějí velkého kapř, tak jim ho dáme K70, naši členi chtějí pstruhové rybníky, tak jim je dáme a ještě získáme redistribuci.... naši členi chtějí lovit 24hod, tak budou lovit 23hod, ale snažili jsme se, bijeme se za vás jako lvi... naši členi chtějí lovit pod ledem, tak jim to někde zařídíme, i když je to zakázané a mohlo by se pokračovat......

                  Chovu nerozumím, nevím jaká je reálná cena ročka, dvouleté ryby, tříleté ryby PO, Li, Pd, ale svazocena, cena kterou proplácí ÚS MO, které tyto ryby chovají není konečnou cenou. Pro rybáře je cenově výhodnější ryba mimo svaz, chápu, že ÚS nechce odebírat od MO ryby, které může nakoupit mimo svaz pro rybáře levněji, ale měl by to říct na plnou pusu a také co udělá s brigádami, které svazocenu neúměrně zvyšují a nebo slouží pro soukromáky. Ony jsou MO které nevysazují "divoké ryby", ale ryby od ÚS nechtějí, ale vysazují ty samé a chtějí je proplácet od ÚS (chtějí si také trochu líznout). ÚS by je sehnal ve větším počtu levněji, ale to MO nezajímá.

                  Pochop že dnes společný rybolov se spolkovou činností nemá nic společného. Přijedou poláci, germáni, pražáci, pardubáci a odloví, co někdo v potu tváře vysazuje. Já si myslím, že potřebné ryby lze koupit, nebo dojednat jejich dodání do několika let, ale pak je nutné odstavit MO, nebo od nich brát násady pouze za ceny jako mají profichovy, tedy bez brigád...... ale to se nestane, protože všichni jsou GOGO, tedy z MO a čilimník si peníze, na které je zvyklý vzít nenechá.

                    Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 19:39:18

                    kakr >> Myslel jsem,že se na jižní moravě o víkendu ohřeji a nakonec tam bylo víc sněhu a větší zima než u nás.Pro mě nejzajímavější byla prohlídka PS revíru,kde se udržuje PO především samovýtěrem,hlídají si původ plůdku,který se vysazuje do přítoků a i když v lońském roce poprvé v historii vyschnul,tak tam PO přežil v tůních pod prahy.Petrův Zdar

                      N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 19:19:40

                      potočák 62 >> To jsou na mě Honzo už odborné otázky, jak jsem psal, stojím za každým, kdo pro naše vody něco dělá a to ty děláš. Ostatní omáčka mě nezajímá .-)

                        Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 19:17:08

                        1Mara >> Bohužel,marně se snažíš.Mrknato nikdy nepochopí,že nejlacinější je ta ryba,která je schopná vytvořit alespoń částečně životaschopné populace, schopné se alespoń z části udržovat samovýtěrem a to PD,SI ani průmyslový potočák nedovedou.Potom by mě zajímalo,jak by ohodnotil obnovení populace PO,kterou tvoří například 60 000 PO všech ročníků a je schopna se z velké části udržovat samovýtěrem.Petrův Zdar

                          N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 19:09:39

                          Mrknato >> Tak ono je hlavně základ co by US chtěli vůbec vysazovat a kam, jako asi různé MO o tyhle ryby nestojí, chtějí kapra, jestliže se najde profichovatel, který má menší cenu, tak je to asi jasné, otázka je, kdo to od něj nakoupí. Já věřím, že i MO může pokrýt poptávku na ryby jako je PO,. LI, MI, a atd. , přeci jen líhně různé MO mají, ale není zájem od US tolika násady odkoupit a to kolikrát ne jen od profi, ale i od různých MO , mladý lidi na líhni dělat nechtějí, lidi chtějí hlavně kapra a jiné ryby, nějaký potočák či mník je z 80% nezajímají. Vezmi si, kolik lidí chce makat jen třeba na výlovech ? hrstka z toho, co v MO je a to je malinkaté procento, lidem se líbí a i chtějí si to vše jen zaplatit a chytat a to je to, co mě sere, je to koníček a né služba a tak to 80% rybářů jako službu berou. Chápu, že tohle je pro ně lepší a výhodnější, než makat , ale ty ryby taky někde musejí vyrůst a líhnout a to je jim fuk.

                            NMiras - Profil | Út 13.2.2018 19:01:10

                            splávkař >> Lžeš - nikde jsem nepsal, že pravidla závodů "absolutně odporovala FIPSu". Snažíš se manipulovat a plácáš jen to, co se Ti hodí do krámu.

                              Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 18:55:14

                              Mrknato se opět plete.Osprey, sem dával odkaz na velice zajimavou studii německých vědců,kde studovali,jaké negativní vlivy působí na populace lipanů.Ty vlivy byli-úpravy toků,rybářský tlak,znečištění a kormorán.Kupodivu zjistily,že lipan byl v regulovaných,znečištěných, pod velkým rybářským tlakem ale bez návštěv kormorána zkoumaných úsecích řek schopen prosperovat,zatím co v přírodních korytech s čistou vodou,v hájených úsecích ale pod tlakem kormoránů zmizel.Petrův Zdar

                                NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 18:49:21

                                1Mara >> Každá práce je důležitá a když některá dělá lidem i radost, tak je to paráda.
                                Má to ale ......

                                Ty máš rybník, tak můžeš chovat ryby, pokud máš ještě jeden, můžeš je i lovit, žůžo, nebo

                                Ten rybník je spolku a pak těch 20,30 lidí se domluví i na nějaké práci a mají fakt levnou rybu, žůžo, nebo

                                Ten rybník provozuje MO, která není SH a pak nastávají otázky, za kolik ty ryby těch několik dobráků chová, kam mizí brigády všech cca 500 členi a co z těch ryb mají nejen rybáři té MO, ale všichni z ÚS, nebo celého ČRS, kteří tam loví a v tom případě většina výsledku té práce v MO není konkurence schopná. A to už moc žůžo není.

                                Popíšu ti to na příkladu truhláře amatréra. Je šikovný a chce kuchyňskou linku. Nemá moc nástrojů, jen chuť do práce, kterou někde viděl. Nakoupí materiál, barvy kování, něco vercajku za 5.000,-Kč pak 3 měsíce-300 hodin kutí vyjde to na 300 hodin á 500,-Kč = 150.000,- Kč. Linka, kterou si vyrobil, místo toho, aby dělal odbornou práci např. v autoservisu, nebo projektoval, ho stála 155.000,-Kč a nic moc.... Když si ji půjde koupit do Mobelixu, zaplatí cca 50.000,-Kč.

                                A závěr? Ta linka za 155.000,-Kč ho bezesporu těší, i když má mouchy, je to jeho dílo, ale kdyby ji prodával, tak za ty peníze ji od něj nikdo nekoupí. Za těch 155.000,-Kč by mohl mít tři a lepší. A teď to převedem na ryby. Tebe a pár pomocníků ty ryby co odchováte budou těšit vždycky, ale pokud by si rybáři mohli vybrat, jesti chtějí 1000 lipanů a 1000 mníků za 3x vyšší cenu, než od profichovatele a větší, tak které by si asi vybrali?

                                  Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 17:45:03

                                  knedlicek12345 >> Nebudu tě zatěžovat hledáním moc údajů,tak si najed´ na stránky ČRS.Na stránkách 131-143 je zápis z 29.11.2016 ze sněmu.Tam si najed´ na vybrané údaje o činnosti.Doporučuji stránku 7 odst.3-k hlavním problémům.......dále stránka 9-co se nepodařilo,vyhlídky do budoucna.úkoly a cíle.Dále stránka 33-PS povolenky. Stránka 40-nepočítej kusy ale spočítej kila vysazeného PD a SI. Stránka 42-sečti kila uloveného PD a SI. Stránka 43-sečti kila uloveného PD a SI a připočítej k tomu stránku 42.Dále stránka 49.Petrův Zdar

                                    Nknedlicek12345 - Profil | Út 13.2.2018 17:33:54

                                    Willow >> To souhlasim, že vim jen co mám vyčtený a vysledovaný na mimopstruhovkách,protože na pstruhovkách nechytám, jen se kolem nich občas procházim se psem,,ale původní ryby ubejvaj na obou typech vod, proto jsem si myslel, že ten problem bude stejnej... . Však zde vyjadřuji jen můj názor,,poznatky, které mám z mého okolí a jsem si vědom, že můžu bejt uplně vedle, ale něco z toho určite bude pravda :-) třeba o naročnosti ryb na čistotu nebo kyselost vody o tom vim uplný kulový.

                                      Npotočák 62 - Profil | Út 13.2.2018 17:29:26

                                      knedlicek12345 >> To s těma čističkama bude jak kde.Ta pěna, co je na fotce je vyústění ČOV z Trutnova v létě.Hned nad tím je neprostupný splav a o zhruba 400m níž je druhý.V tom vyústění si lebedí hejna střevlí potočních,které se na tomto uzavřeném úseku ve velkém rozmnožují a je tam běžný samovýtěr PO a LI. Petrův Zdar

                                        N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 14:56:37

                                        knedlicek12345 >> Ono dnešní čistička a septik, který tak kdysi tekl je už něco jiného, tolik hormonálních sraček co je dneska ve vodě a degeneruje to ryby není pro ně to pravé ořechové ........