NWillow - Profil | Út 13.2.2018 14:39:03
knedlicek12345 >> Nechci Ti brát iluze ,ale o pstruhových říčkách,potocích a řekách víš max. co jsi se kde dočetl.A na prahování a bagrování zanešených tůní ani nesahej,protože o tomhle nevíš skoro nic.Léta praxe a dřiny tě naučí,kde a jak velké prahy ,hrázky stavět,proč nechtět tlouště ,okouny,štiky a kapry na podhorských říčkách atd.Prostě ta kyselá voda z lesů potřebuje trochu té opuky aby se stala uživnou pro hmyz a tím pádem i pro lososovité ryby.Vyjímka je siven ,ten snáší i vyšší kyselost vody.Stromy kolem říček a řek vykácelo povodí jako protipovodňovou úpravu,v tom máš pravdu,Ale!!kdo na pozemky povodí může vysazovat nové dřeviny?No zas jen povodí.Tady padlo tisíce stromů kolem jedné malé říčky,při nízkém letním průtoku smrtelná kombinace pro lipana a v některých úsecích i pro přírodního potočáka,protože MVE!!!potřebují točit turbínou a dělat megawatty.!!To je ten hlavní důvod,hrkání s vodou která má 22-24 stupňůC.To,že to proženeš turbínou Ti ty lososovité ryby nezachrání.Pak volavka,vydra,kormorán a je vymalováno.Rybář je na takové říčce až poslední predátor.Vše začalo 6.-7.7.1997 a od té doby to stojí za HoWno.!!
Nknedlicek12345 - Profil | Út 13.2.2018 13:35:19
Rožnovák >> Krásná odpověd, jelikož jak jsem psal, pstruhovou povolenku jsem nikdy neměl, na pstruhovce jsem max pytlačil v dětství . A jelikož jsem ze středočeskýho kraje, tak takovou vodu, kde bych potkal víc stop predatorů, než rybářů, tak neznám. Tady to funguje tak, že když se vysadí, tak dva tejdny máš problem vůbec jít kam chytat , pač sou všude rybáři a pak sou ryby pryč a v ty době tam člověk nepotká predátora, takže proto jsem psal že si myslím, že ty počty potočaka62 je blbost, protože tady bych řek že to vše vychytá člověk, dřív než si predátoři všimnou, že se tam nasadily ryby... ostatně já vydru v přírodě ani neviděl :D ani kormorána jsem na malym toku neviděl, jen volavky a to jen v zimě, když už tam nasazený ryby podle mě prakticky nejsou , takže žerou tlouště , to taky poznám podle šupin. Takže ty potočákovy počty se nedaj zvšeobecnit na všechny kraje . Tady predátoři na malejch pstruhovkách prakticky nejsou a ryby stejně nejsou, takže v predátorech ten problem nebude si myslim.. To že má tloušt větší rozmnožovací schopnosti jsem psalpráve, že třeba i ty jeho jikry,možna i trus by měl požírat PO a LI . Však i mrknato píše, že žily spolu na jednom místě. Takže nějakou ulohu v tom bude mít taky.
Já musim souhlasit s mrknatem, kdyby mě neměl v ignoru, dal bych mu libí k ke komentu Protože on jedinnej potvrdil mojí doměnku s těma čističkama odpadních vod, který v tom budou hrát zasadní roli,protože to vypouštění septiků, bude podporovat podle mě život vodních živočichů. Stejně tak rovnání-bagrování koryt, čímž v podstatě dělaj vodu hladovou. Taky v tom hraje roli globální oteplování, zemědělci , jelikož díky nim ubyvá hmyz, viz třeba tehle článek -
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2282020-za-25-let-zmizelo-75-procent-letajiciho-hmyzu-je-armagedon-beduji-biologve, . U nás třeba když vybagrovali potok, kde bejvali konský pijavice a hromadu vodních živočichů a rostlin, tak rozšířily koryto, s tím ten potok zpomalily, začal v letě zarůstat jen 2 druhama vodních řas a v zimě vymrznul, tak jak jsem to nikdy za 20 let co na něm chytám neviděl, takže podíl na tom má i povodí.... Ten vybagrovanej usek, tak z toho povodí udělalo přesně ráj plnej řasy vhodnej pro tlouště ... Sakra ten hrouzek , to je tam asi poslední mohykán ne, jak se mu povedlo přežít mezi hromadou tlouštů do velikosti, kdy už ho ty tloušti nemůžou sežrat, respekt mu :-) Já už bych řek, že sme ten problem tady rozlouskly a neni potřeba zakládat žádnej pstruhařskej odbor črs :D Je potřeba , začít pěstovat ekologicky, zakazat povodí srát se do vod,oni se ty vody zase zanesou, tim se zrychlý prutok, vytvořej se samy přírodní jakoby práhy, ktery chce potočak62 budovat, tim se i okysličí voda i se vytvořej schovávačky pro ryby a nebudou potřeba trubky ve vodě ... Dále je potřeba u vod sázet stromy a keře a ne jenom je kácet, jelikož i to má vliv na teplotu vody a i na početnost hmyzu, dále zkontrolovat jaká voda vytejká z čističek, jak se mění složení vody. Otazka je jak donutit všechny tyhle složky toho problemu, aby pomohli črs tyhle kroky realizovat, k tomu může pomoct jen zákon a kontroly bych řek.
N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 11:55:05
Mrknato >> Vidíš, dneska místo keců tady jsem byl připravit rybníček na novou obsádku mníčka a lipana. Kdo se snaží a je škoda, že nás není více, tak výsledky se dostaví sami a ta práce za to stojí ! :-)
N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 11:50:02
Mrknato >> Hele, jako to jestli máš pravdu ty a nebo nemáš já nevím, nejsem v tomhle ( zákony a jiné ) znalec a nechci študovat zákony a jiné věci, na to nemám ani čas a ani náladu, ale i tak kopat do někoho, kdo něco alespoň dělá a snaží se, je na pováženou, jako kritiku klidně, ale psát o těchto lidech, že to jsou lháři zaprodanci a jiné věci je dle mého o hovně, vy s tím stejně hovno uděláte a to jsi tady ty osobně už několikrát naznačil že neděláš pro změnu nic, takže se nic nezmění tak na co do nich takhle ostře kopat ? Nechte je být a ať tedy ukáží co v nich je a jak to myslí, Potočákovi věřím na 100%, vidím dnes a denně jeho práci a výsledky a to mě bohatě stačí. Svaz jako takový tu změnu potřebuje, ale dle toho jak ty tu píšeš a splávkař, tak to jsou oba dva skoro největší raubíři ve svazu a to je nefér. Potočák si za svou snahu a práci zaslouží spíše podporu a né kopanec do prdele, jestli mě jako rozumíš. DH neřeším, osobně ho neznám, v zákonech a paragrafech se nevyznám a tak mu můžu jen popřát hodně štěstí a doufat, že to dotáhne na toho předsedu ČRS a bude jednat za nás tak, aby rybařina se vrátila tam, kde byla a nebyl to jen byznys na firmy a svazové vody nebylo to jen pro závodníky s jinýma podmínkami a mnoho dalších našich rybářských problémů...... atd. Myslím si, že všichni tři chceme totéž, jestliže někdo ale začne veřejně s tím, že někdo je lhář a podvodník, tak to je na žalobu a ať ukáže pak soud, kdo lže a kdo ne. mrzí mě, že tohle se vůbec řeší takhle a tím je šance na změny podkopávaná.
Vezmi si kapraře, ty chtějí lov nonstop 24 denně, ale už neřeší jiné věci jako pytláctví, bordel, odrybnění revíru a spousty dalších problémů, které by to přineslo , Český člověk je chamtivý, závistiví a nezaslouží si dojebat to poslední, co nám tu ještě zbylo .-((((
NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 9:36:12
kakr >> Karle, já si myslím skoro to samé, s tím rozdílem, že profichovy dokáží velmi podobné ryby dodávat do našich řek, ještě dost dlouho. Ti co někoho nutí k práci, chtělo by se mi napsat jedno známé heslo, ale to bych už nesměl do Polska, si neuvědomují, že někdo ve svazu může podnikat (mít zisk a náklady, hlavně ty náklady) a jiný by měl pracovat zadarmo.....
Nhraji - Profil | Út 13.2.2018 9:33:59
1Mara >> zcela zbytečně tu házíš perly......, výsledek bude nula, i když máš pravdu
Nkakr - Profil | Út 13.2.2018 9:27:02
Mrknato - 13.2.2018 9:00:25 >>
Milý Pavle,
žádný zákon, vyhláška, BPVRP potočáka ani lipana do vody nevrátí. Velmi rád bych se mýlil,ale za pár let bude potočák i lipan na červeném seznamu zvláště ohrožených druhů a při vší úctě ke kolegovi potočák 62 ani on jej nezachrání. Kandidát na vašeho nového předsedu už teprve ne.
Nejsem pesimista, ale realista, dinosauři také vyhynuli a neměli žádné nepřátele.
NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 9:19:07
1Mara >> Ještě jedna malá poznámka. VRP (krom lovu) ve společném rybolovu není ve většině ČRS spolkovou činností již od r.1975. To je velmi často opomíjemo. Ujasni si to prosím....... Něco jiného jsou soukromáky MO ale o tom tu nejde řeč ani náhodou.......
NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 9:00:25
1Mara >> Jestli si alespoň trochu chytrý a orientuješ se, tak zásadní věcí je že to, co nařizuje zákon 99/2004 uživateli ohledně VRP, z 99,9% není pod žádnou sankcí, oprotí tomu, co zákon ukládá lovícímu. Přitom 99% možných škod na revírech jde za uživateli a jen nepatrná část za lovícími. Proto se čilimníci urvali ze řetězu. Těžko je pak žalovat. No a RO, které mají dbát na hospodaření uživatelů ochromilo MZe. (Uváděl jsem tady konkrétní případ) Pak si každý může dělat, co chce........ ty jedno trestní oznámení....))))
Proč se tady každý kritik ohání prací? Na revíru hospodaří uživatel, nikdo jiný kolego. A místo aby hospodařil, tak přeposílá peníze (výpalné) MO a Radě!!!!!!!!!! To je ten problém. Minulý řežim měl Stachanovce, brigády socialistické práce a svaz má Potočáka62 a Hýbnera. A jistě víš proč.....((((
NMrknato - Profil | Út 13.2.2018 8:45:56
Rožnovák >> Já bych tu potravní konkurenci neviděl jako zásadní problém. U nás na jedné řece pod pstruhovkou (ale i na dalších) bylo na jedný kupě něco PO, něco Pd, kteří se tam i vytírali a občas utíkali ze sádek, kapři a spousta lipana, který tam byl dominantní. Osobně to mohu tvrdit od r.75 do r.95, kdy se to pomalu začalo měnit na pustou vodu. Z vyprávění domorodců vím, že ty ryby tam v tomto složení byly "od nepaměti", akorát že domorodci lipany a pstruhy moc cíleně nelovili, pásli po kapř.
Osprey někde psal, že vědci v Německu dělali vědecký výzkum ohledně úbytku lipana a na nic nepřišli, snad by podle nich mohl být tou poroměnnou kormorán. Osobně si myslím, že důvodem u nás musí být něco úplně jiného, na co Potočák62 a kandidát nemohou přijít, i kdyby se rozkrájeli na takhle malé kousíčky a možná i menší. Podle mě se úbytek původních druhů na všech revírech kryje s rozšířováním domovních a obecních ČOV a jiným složením vody.
Co je zajímavé, je to, že většina profi rybochovů dokáže odchovat PO, lipana i ostatní původní druhy do stádia ročka i dvouleté ryby, věřím, že i tržní velikost by zvládly v potřebném množství. To žádný svazochov nedokáže, nevím o takovém, i když Trutnov nějaký potenciál má, ale někteří jeho aktivisti "jedou v novoduru" a efettivní rybochov nechávají zahálet.
No a co se změnilo? Uživatel vysazuje Pd, protože násady Po je málo (nebo není, tam kde údajně je, chtějí brakovat ostatní řeky) a kapř si MO vysazují do svých soukromáků (které dřív něměly) a jestli nějakou pádel prodají ÚS, tak se to šoupne do přehrad, nebo Labe. No a to čeká na "svěží vítr", ale to by se špatně filmovalo........ No a hraji se nám vyšklebuje, jak jsme hloupí, když u nich kupují 100% násad od profichovatelů i s dopravou a ještě jim zbyde na výjezdní zasedání na Kanárech 2x ročně....)))))
N1Mara - Profil | Út 13.2.2018 8:16:56
splávkař >> Musím tě vyvést z jednoho tvého omylu a to je to, že Potočák tyhle akce už plánoval ještě před DH a i s tím taky tak začínal, už je to dva roky co byl u nás na Severu na prohlídku líhně a už tam se domlouvali s dalšími kolegy, jak proti úbytku LI a PO začít bojovat. Jeho práce a výsledky které měl ještě před návštěvou DH byli vidět a je dobře, že se o to rve, aby tyhle ryby byli v našich vodách. Kecy že za všechno může DH a že jsou teď oba dva zkorumpovaný a je to jen mediální masáž pro zvolení DH je prostě píčovina, ty a ani Mrknato o Potočákovi nevíte všechno, neznáte mapu, ale kecat a obviňovat by vám šlo dobře .
Nebylo by na škodu se na tyhle kecy už vysrat a začít něco dělat ? !!
Když si tedy přesvědčen, že DH je lhář a podvodník, podej trestní oznámení a dokaž u soudu, že máš pravdu , ale netahej do toho jiné lidi a nespojuj práci člověka, co do toho dává maximum s nějakou mediální masáží a nebo reklamou na post místo předsedy ČRS. :-(((
NRožnovák - Profil | Po 12.2.2018 23:58:33
knedlicek12345 >> Také nejsem příznivcem likvidace tzv.škodlivých ryb na P nejčastěji se jedná o tlouště, za každou cenu, aby třeba končily ve křoví :-(. Několik kilo tloušťě si za rok z P odnesu a zpracuju. U nás máme tlouště v lipanovém pásmu i v pstruhovém stejně jako lipana a pstruha kterým potravně konkuruje a sem tam si nějakou rybku zobne ale nerozlišuje jestli žere malé pstruhy lipany tlouště ouklejky či něco jiného, jde spíš o to že aspoň u nás pokud se mu nechá příliš velký prostor, ostaní ryby doslova populačně převálcuje a ty se nemůžou v klidu ani vytřít. Na druhé straně vymýtit tlouště totalně ze pstruhových řek, když dost často potkám na P víc volavek a stop pobytu vydry než rybářů by byla asi chyba, i v tom trusu vyder jdou rozeznat šupinky tlouštů takže vydrám asi jede. Hlavně ho nepustit do chov potoků, tam by pro něho místo opravdu nebylo. Nevím jak kde ale já mám spíš pocit že tloušť se na P řekách se stává dominantní rybou i přes příkoří které mu klade Rř. Na dolních úsecích P vod kde lipanové pásmo přechází v parmové, začíná tlouště populačně dotahovat ostrá a přidává se i parma sem tam nějaký okyš a lipan a Po je tam naopak spiš vzácnotí. Jinak tlouště se každoročně odloví u nás oficiálně 200-300 kusů a na populaci to nemá vliv, každoročně se totiž sám vytírá a obsazuje místa kdy byly dřív hejna lipanů. Těží z nižších průtoků které napomáhají růstu řas a vodních rostlin jež mu poskytují nekonnečnou zásobu dostupné potravy i když je málo jiné naproti tomu pro lipana znamená nížší průtok problém z kysíkem a někdy i s potravou potravou ještě když mu mouchy užirá tloušť.
Jinak ty potočákovy počty PD a SI plus minus sedí, někdo se to snaží zmírnit zveřejňovaním konkrétního termínu a revíru vysazení, výsledek je ovšem stejný, voda je zachvíli bez PD.
Když se z vysazených PD zůstane ve vodě jedna třetina je to drahá lednička pro predátory, někde sadí PD do toku ještě koncem října nebo v listopadu, opravdu nevím pro koho.
Tady máš pár tloušťu od nás z podjezí kde dominují, nahože je i kapitální hrouzek.
Nknedlicek12345 - Profil | Po 12.2.2018 23:50:16
splávkař >> No na tom taky něco bude. Mě se ale nelibí ,jak se v dnešní době svádí to či ono na něco jiného .Stejně tak nedostatek ryb se svadí, na to že jsou přemnoženy sumci a boleni a nebo že je moc predátorů...Přitom když se člověk koukne na statistiky ulovků na rybsvaz.cz, tak sumců sice přibylo docela dost(to se ovšem netýků pstruhovek) ale bolenů minimálně... Tak je jasný ,že ten nejvetší predátor je člověk, to on vyžral všechny lipany a obecnáky a všechny ostatní ryby, však to na ty statistice je vidět ... A to slovo návratnost, který použil potočák62, tak na to jsem uplně alergickej, jelikož to slyšim/vidim u rybářů , který berou rybařinu, tak že se jim to musí vyplatit/navrátit.... To je jak můj známej, jede 3x za tejden na ryby 2x nechytí nic a pak jeden den chytne 5 kaprů, tak je všechny vezme a ani jednoho nezapíše a řiká , jak musí, aby se mu to vyplatilo, že to je pokaždý benzín, krmení, utrhaný olůvka,krmítka atd... To je ta návratnost , na kterou jsem alergickej... Tady to mi řek ten rybář jen jednou ,protože viděl, jak jsem na něj čuměl a přesvědčoval ho, aby ty kapry aspon rozepsal na další dny, kdy na ryby nepude... samo že to neudělal, pač mi příště nechtěl ukazat povolenku,asi pro něj moc práce...
Nsplávkař - Profil | Po 12.2.2018 22:17:30
knedlicek12345 >> Ono to s těma rybama možná bude trochu podobný jako se spotřebou aut. Ještě nedávno(před nástupem moderní techniky) bylo vcelku obvyklé, že auto se kterým každý jeho soukromý majitel jezdil za 8 litrů žralo jako služební 15 jako prd.
Nsplávkař - Profil | Po 12.2.2018 22:06:02
potočák 62 >> Jedna z věcí co mě na MRKu dlouhodobě fascinuje je to, jak tu nějací jedinci působící dojmem absolutního přesvědčení pro to či ono během mžiku otočí a popřou sami sebe.
Tebe jsem měl za srdcaře co dokáže v nehostinném prostředí molochu ČRS přetavit své nadšení, místní podmínky a podporu domovské MO ku prospěchu ryb co nemají zrovna na růžích ustláno.
Pak se u Tebe na jedno odpoledne objeví jeden sebevědomej zkorumpovanej a prolhanej podvodník co zoufale hledá podporu pro svůj vzestup a ty tu rázem začínáš přednášet povolenkovoduhákovou svazoPmatematiku .
Nsplávkař - Profil | Po 12.2.2018 22:03:33
Miras >> Místo abys mě poučoval o tom jaká má plavaná pravidla se raděj začti a zamysli nad tím, že to co se vám v čele s partou zkorumpovaných bafuňářů podařilo zapsat jako LRU Položená je absolutní urážkou tradic naší rybařiny ve jménu kšeftu který se tu již léta provozuje na komerční bázi kdejaký rybníkář. To mi přijde fair a mám to za věc nabídky a poptávky. Tady ale došlo a bezprecedentnímu zneužití revíru svěřenému k VRP pod záminkou akce LRU. Sám jsi psal, že pravidla absolutně odporovala FIPSu a na Labi se propagovalo něco, co by měl řádný hospodář držet na uzdě a revír spíš před podobnými trendy chránit.
Na fotografa jsem se ptal, možná ne Tebe, ale odpovědi jsem se stejně jako od Tebe nedostal. Já to můžu chápat jak chci, ale je to jen jeden z mnoha poukazů na fakt, že jde o čistě komerční akci kterou si uživatel říká o to, aby byl nahrazen někým, kdo bude mít prioritu v řádném výkonu VRP.
Nknedlicek12345 - Profil | Po 12.2.2018 20:59:48
potočák 62 >> Dobrý večer, to mě přijde jako blbost ,že cca 50% nasazených PD a S sežerou predátoři... nebo jaký atd? jako že by jich 30 % sežrali predatoři a 10%umřelo 10%nezapsanejch? Tomu se mi nechce věřit... A jeslti to tak opravdu je, tak nebude to tim, že dle rybářskýho řádu musej členi zbavovat pstruhovek i jinejch ryb, který tam dřív bejvaly a dřiv tam dokazali spolu žít a ted tam nejsou, tak predátoři nemaj co jinyho jíst? Podle mě i do pstruhovej vod patřej jinačí ryby, jelikož podle mě třeba takovej tloušt bude mín naročnejší na tření než PO a Li, tudíž kdyby tam byli tloušti a jiný ryby, který tam dřív bejvaly v hojnym množství, měli by predatoři co jist a nežrali by jen nasazený ryby.... A mohu prosim dostat odpověd, jeslti na těch vodách u vás, kde se ještě daří lipanům a Po, jestli tam je dobrá populace ostatních ryb ? a jestli tam jsou predátoři? Já když kouknu na statistiku z rybsvaz.cz, tak tam je vidět, že dřív bejvaly pstruhovky plný ostatních ryb i tlouštů,parem a okounů a jelikož je příroda propojenej ekosystem, kde jeden živočich nedokáže žít bez druhého, tak nelze řešit jen samostatný LI a PO...... Podle mě by se mělo první začít řešit ubytek těch nejmenších rybek a drobnejch živočichů(který často umřeli při otravách bych řek) a pak se začne dařit i ostatním rybám. Protože v přírodě to chodí tak, že když má nějakej živočich málo potravy, tak se nerozmnoží a nebo se rozmnoží a jeho potomci umřou hladem. A stím souvisí i to , že se zavedly čističky odpadních vod podle mě, protože moje zkušenost je taková, že práve ty nejmenší rybky z těch hoven žijou :D Vsadim se ,že do úpy stále ještě budou vypouštět lidi septiky a proto se tam rybám daří.. Znám par míst, kde ještě občas někdo vypuští septik a právě na takovejch místech si perfektně zachytám, ryby se tam vyloženě koncentrujou....
Npotočák 62 - Profil | Ne 11.2.2018 23:01:19
Willow >> Nemůžeš diskutovat s někým,kdo není ochoten si zjistit běžně dostupné data a neumí počítat.Na úbytek PO a LI reagují rybáři tím,že si přestávají kupovat PS povolenky.Úbytek prodaných PS povolenek je za posledních 15 roků o jednu třetinu.V rámci svazu se jedná ročně o částku nejméně 7 000 000 kč, za které by bylo možno podpořit chov a vysazování PO a LI. A představa,kterou má o hospodaření na PS vodách je vražda na peníze.Je to jednoduché. Pd a SI se vysazují v tržní velikosti,pro způsob lovu-chyt´ a sežer.ZP se vysoce překračuje a výsledek? PD se zpětně vykáže pod 50% a SI pod 40%.( například u kapra,i když se často vysazuje do nevhodných podmínek a v daleko větším množství to je přes 80%) V rámci svazu se ročně jedná o čásku kolem 6 000 000 kč.Za tolik nakrmíme predátory a td. protože ti PD a SI v tocích prostě nejsou. Spíše by měl přemýšlet ,jak tu návratnost zdvihnout na 75-80 %,protože to by znamenalo,že těch ryb by bylo pro rybáře dostatek a jejich vysazování bylo dostatečně efektivní.Za současných podmínek by zvýšené vysazování PD,SI a průmyslových forem PO pouze znamenalo další zbytečné plítvání peněz bez náležitého efektu.Petrův Zdar
Npotočák 62 - Profil | Ne 11.2.2018 22:13:53
Tarn >> Bohužel,Mrknato neumí číst.Jinak by věděl,že se pouze jedná o souhrn opatření,které lze provést na PS vodách a které vycházejí mimo jíné i z toho,co navrhují odborníci s titulem.To by naprosto jednoduše zjistil,kdyby sledoval práce a návrhy Randáka a dalších. Dále by věděl,že se k tomu budou vyjadřovat jak uživatelé revírů,tak doufejme praktici z jednotlivých US na společném zasedání.Otázka je.jestli za jeho provokováním není to,aby mohl sbírat bonz a za tepla ho donášet na US.Doufám,že se spletou a místo cukru mu dají do kafe jed na krysy.Petrův Zdar
NMiras - Profil | Ne 11.2.2018 20:18:10
splávkař >> závodil jsi nebo závodíš v plavané. I ta má svoje pravidla, která vychází z těch mezinárodních:
http://www.fips-ed.com/ . Stejné je to u našeho stylu, jen se holt boduje kapr a amur od 1500g. Vůbec nejde o neúctu k jiným druhům ryb nebo malým rybám, jak se tu snažíš vnutit. Mí kolegové i já děti a mládež podporujeme a můžeš si být jistý, že je nikdo z nás neučí vázat kuličku pod háček a rolovat boilies.
Na tvůj dotaz viz. druhý odstavec tvého příspěvku se Ti nedostalo odpovědi a ani nemohlo. Neptal jsi se a znovu se snažíš vytvářet dojem, že jsi byl o něco ochuzen. Ta věta vůbec není nenápadná, nikde není schovaná nebo napsána drobným písmem pod textem. Použité slovo "komeční" chápej ve smyslu propagace LRU položená, tak jak je uvedeno hned v odstavci za větou, která se ti evidentně zalíbila. Na poslední větu Ti neumím odpovědět, nastoupil jsem do již rozjetého vlaku. Zjistím ti to. Na to, jak to bude letos Ti odpovědět umím, autorská práva budou postoupena na základně smlouvy na ČRS SÚS.