Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

Nkakr - Profil | Ne 10.12.2017 14:29:29

FRANK71 >>
Milý Františku, je velký rozdíl sbírat pod stolem drobky, nebo ohryzávat kost.
Jinak nelze nazvat podíl, který svazy dostanou za umožnění kaprobijcům lovit na revíru,kde rybáři v době závodů mají lov zakázán, navíc v době která jim je zapovězena.
Profit by měl vypadat hodně jinak.

    Nsindeji3 - Profil | Ne 10.12.2017 14:27:33

    Kalopa >> na tom FB padlo, že to snad má být celý Orlík..

      NMrknato - Profil | Ne 10.12.2017 14:25:12

      kritik >> Rada je uživatel Orlíku, a má platný dekret grátis, který předpokládá dodržování zákona 99/2004, který podnájem zakazuje. To byl i důvod, proč u nás ve Vč.ÚS byly vyčištěny "malé vody", či RMV, které byly součástí společných revírů. A kdo to vyčistil? Jmenovaný rybářský hospodář a krajský RO, dodržující zákon.
      Nicméně tímto krokem došlo u cca 60% MO k nedodržení stanov, když členské schůze rozhodli o samostatném hospodaření na nových, oddělených revírech a současně i ve společném hospodření, ale o tom již RO nerozhoduje....

        Nsindeji3 - Profil | Ne 10.12.2017 14:21:47

        kakr >> Nevím o tom, že svaz má podnikat za účelem zisku peněz na vodě, kterou mu stát laskavě zadarmo poskytne za účelem, aby na něm za určitých podmínek hospodařil. Nebo hůř: svaz tento majetek poskytne k podnikání soukromému subjektu. Když od toho odhlédnu, tak dobře, pokud vyberou dost peněz a dají to do reofilní ryby, proč ne. Jestli za to bude slavnostně vysazeno x tun kapra, tak to jsme si ten cirkus mohli odpustit.
        edit: jestli už bylo odpovězeno v předchozí diskuzi tak to ignorujte

          NMrknato - Profil | Ne 10.12.2017 14:19:51

          FRANK71 >> Že je závodění cíl svazu, tak proč ne, ale podle čeho? Zákon 99/2004 nezná rybářský sport, nezná sportovní revíry...... Mohu se jen ptát, proč si ti, co mají plnit tyto zbytné cíle, by je nemohli plnit na nerevírech. Když může JV, když se může sportovat na Štítu, tak proč ne na nějaké těžební vodě svazu, ovšem za ceny srovnatelné s cenami jiných soukromáků, ze kterých by tento "sport" byl 100% financován a ne z kapes všech rybářů.....

            Nkritik - Profil | Ne 10.12.2017 14:14:41

            kakr >> Píšeš: Jestli za zapůjčení revíru, nebo jeho části inkasuji mrzký peníz jedná se o flagrantní porušení zákona, neb se jedná o podnájem revíru cizímu subjektu.

            Hoď mi sem nějakej odkaz, kde je toto upraveno, nebo jak má Rada postavený smlouvy na Orlas, kde to povoleno či umožněno podle tebe není...
            Ať nežiji v blahé nevědomosti. Děkuji :))

              NMrknato - Profil | Ne 10.12.2017 14:08:41

              kakr >> A co dělá Stč.ÚS? Že se MO dohodnou na společné platnosti vydávaných povolenek je asi normální, ale to, že ÚS který k těm revírům nemá žádný vztah, je podnajímá k účasti na CS a CR rybolovu už asi v pořádku není. To je jasný podnájem. Proto jsem se ptal, jakým způsobem se MO ve Stč.ÚS zapojují do CS rybolovu....
              Jasně že když se to bude dělat jinak, než stanovil zákon, tak nebude míň kapř, nebude obilí kratší, ale něco to vypovídá o charakteru svazu a jejich čilimníků......

                NFRANK71 - Profil | Ne 10.12.2017 14:07:34

                kakr >> Já myslel, že stanovy jsou svaté, hraji o tom kecá každou chvilku. A ve stanovách je rozvíjení sportu jako jeden z hlavních pilířů.. Teď vážně. Pokud to bude jedna velká akce a Svaz z toho bude profitovat, tak proč ne.😃😃

                  NMB - Profil | Ne 10.12.2017 14:04:11

                  kakr >> souhlas...ti nejlepší by mohli i 26h denně

                    NMrknato - Profil | Ne 10.12.2017 14:03:36

                    roman_monfish >> Ty sice souhlasíš, ale rozporuješ to co píšu, že si svaz vykládá stanovy podle svých potřeb.......
                    Zcela zásadní je např. §8, odst.2 písm.e a jeho realizace. Je vykládán ne tak, jak je napsán, ale jak je potřeba. Další zásadní věc, že složky svazu, které nejsou uživateli revírů, konají, jako by uživatelem byly.... Rada rozhodouje o BP, nerespektuje usnesení sněmu a co se s tím udělá?
                    Vytvoříme nové stanovy, do který stejně členi nebudou moci mluvit, jako v minulosti a pokud to nebude vyhovovat, budou se realizovat, opět jinak než budou napsány...... Tak v současném stavu dodržování interních svazonorem (tak i zákona 99/2004) je jakákoliv změna úplně zbytečná.

                      Nkakr - Profil | Ne 10.12.2017 13:59:53

                      FRANK71 >>
                      Podobné šaškárny by na revírech vůbec neměly existovat a je šumák jestli v ČRS či MRS.
                      Dnes už je dostatek vod s soukromém vlastnictví, kde mohou závodit třeba 25 hod denně.

                        NKalopa - Profil | Ne 10.12.2017 13:55:36

                        sindeji3 >> hele to bude bramboračka. Kdo zná Orlík tak ví, že na spoustu míst se dostaneš pouze pěšky, nehledě na chatové oblasti, oplocení, zákazy vjezdu, soukromé pozemky, dále některé chaty mají založený obchod přímo na ubytování rybářů. Na velké části břehů je sráz jako kráva, takže jsem zvědavý kam se celý cirkus vejde. Úklid to bude další kapitola a závěrem se hodí říct, že to dozajista vylepší vztahy s místními. Já z toho nadšený nejsem. Protože už teď mají místní rybářů dost

                          NFRANK71 - Profil | Ne 10.12.2017 13:55:31

                          kakr >> dají sponzorský dar na zarybnění. Já v tom problém nevidím.

                            Nkubas. - Profil | Ne 10.12.2017 13:53:31

                            hraji >> Já že aspoň víš, o co se jedná rámcově. Tak pak napiš, až budeš vědět více. Díky ;-).

                              Nkakr - Profil | Ne 10.12.2017 13:52:25

                              sindeji3 >>
                              Pokud umím číst, tak oba pánové nabídli za určitý peníz nájem revíru,nebo ne?

                                Nkubas. - Profil | Ne 10.12.2017 13:52:11

                                MB >> No však tak nějak to bude, nedělám si iluze... Za cenu jednoho startovného vyvařit x set tisíc na závodech, proč ne. Kdo umí, umí :-).

                                  NMrknato - Profil | Ne 10.12.2017 13:51:48

                                  sindeji3 >> Co na to říct..... Rada je uživatel a ví asi co dělá..... Vůbec se mně nelíbí, že Rada ČRS jako nejvyšší orgán svazu je uživatelem revírů a podníká, ale těžko s tím někdo něco udělá. Navíc Rada ČRS žije z redistribuce, podílu členských celého ČRS a tento podíl nedávno navýšila...... Rada si už dlouho dělá co chce a členi k tomu nepotřebuje...... Je to "svaz" ve svazu. A pak tady někdo blekotá, cosi o jednotě ČRS a neštěpení svazu.

                                  Jak vůbec Rada ČRS přišla ke "svým" revírům? Kdo byl donátorem a za co? Takže ty moje kritické příspěvky nejsou až tak mimo.....

                                    Nsindeji3 - Profil | Ne 10.12.2017 13:50:36

                                    kakr >> Já tomu nerozumim.. jak hovoří? Oni to pronajmout chtějí a já se ptám, jestli je to správně.

                                      Nkubas. - Profil | Ne 10.12.2017 13:50:08

                                      FRANK71 >> Děti jsou základ vždycky, to pak jdou ostatní věci stranou, o tom žádná...

                                        Nkakr - Profil | Ne 10.12.2017 13:49:34

                                        FRANK71 >>
                                        Já je neviděl a ani vidět nechci.
                                        Jsem proti podobným šaškárnám, ale to je tak asi vše co můžu....